Õhtulehe spordiblogi

Hindrek Pärg | Kes võivad Warriorsi ja Clevelandi tipust kukutada?

04:00, 25. oktoober 2016
Neli kuud ootamist on läbi. Korvpalliliiga NBA uus hooaega algab eeloleval ööl kolme matšiga ning platsile jooksevad ka suurfavoriidid Cleveland Cavaliers ja Golden State Warriors. Kuna reedeses Õhtulehes sai nendest juba kirjutatud, siis täna vaatleme nelja võistkonda, kellel on suurim võimalus hoida ära Cavsi ja Warriorsi kolmas järjestikune finaal
1

Deivil Tserp | Norra muinasjutu lõpp ehk Johaug tuleriidal

04:01, 24. oktoober 2016
Viis ja pool aastat tagasi olin üks nendest õelatest inimestest, kes ei suutnud kuidagi uskuda Andrus Veerpalu ja tema kaitsemeeskonna seisukohti, mida pärast kahekordse olümpiavõitja positiivset dopinguproovi avalikkusele räägiti. Toona mõtlesin, miks nad mõne vettpidavama versiooniga välja ei tulnud.
9

Nädala pluss, miinus ja ennustus: võidukad naisvehklejad, mõõnav korvpall ja Ott Tänak

04:01, 24. oktoober 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb ennustuse ühe alanud nädala võistluse kohta. Selline on meie 24. oktoobri valik:
1

Hugo Tipner | Milleks meile olümpiaraamat?

04:00, 21. oktoober 2016
Nii harva, kui seda ka ei juhtu, kirjutan kõhklemata alla Postimehe sporditoimetuse juhi Peep Pahvi nädal tagasi Vikerraadio hommikuprogrammis välja käidud mõtetele seoses olümpiaraamatute (muutunud) olemusega. Pahv kirjeldas muuhulgas, kuidas kirjutajaid rõhub ajanappus, ning tõstis esile vajadust huvitavamate, sügavamate tekstide ja filosoofilisemate analüüside järele.
1

Deivil Tserp | Päästame uppuja, uputame tippujuja?

04:02, 17. oktoober 2016
Möödunud laupäeval valis Eesti Ujumisliit järgmiseks olümpiatsükliks ehk neljaks aastaks presidendi ja juhatuse. Ala bossina jätkab Karol Kovanen, aga juhatus läbis puhastustule.
2

Nädala pluss, miinus ja ennustus: põnev korvpall, jalgpallist kadus suur intriig ja vehklemise MK-etapp

04:00, 17. oktoober 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb ennustuse ühe alanud nädala võistluse kohta. Selline on meie 17. oktoobri valik:
0

Hugo Tipner | Martin Reim tõi tagasi teadmatuse ja ootusärevuse

04:00, 14. oktoober 2016
6. september 2016: Keskendun kogu päeva pühendunult tööülesannetele. Jõuan hilja koju. Täpselt kell 21.45 lülitan sisse televiisori. Jalgpallikoondis hakkab Bosniaga vutti taguma. Nõjatun rahulikult diivanile. Samal ajal vestlen tuttavatega Skype´is maast ja ilmast, ikka ilust ja kunstist.
0

Ville Arike | Millised on probleemid, millega Kalev/Cramo praegu maadlema peab?

15:40, 13. oktoober 2016
Kui midagi muud teadmata vaadata ainult turniiritabeleid, on Eesti korvpallimeistri BC Kalev/Cramo seis päris naljakas. VTB Ühisliigas on kirjas üks võit ja võiduprotsent 100, koduses Eesti liigas aga kolm nulli ja võiduprotsentki mõistagi seesama ümmargune number. Peatreener Alar Varrak räägib iga mängu järel probleemidest, millega meeskond tänavuse hooaja alguses tegeleb. Aga millest jutt täpsemalt käib?
4

Viljar Voog | Kalev/Cramo rikub järjekindlalt meistriliiga reegleid

21:28, 12. oktoober 2016
Möödunud korvpallihooaja play-off'i keskel potsatas Eesti spordiajakirjanike postkasti koduse alaliidu noomiv-juhendav kiri, mille sisu ümberjutustatult järgmine: väga tore, et meediat mängud huvitavad, ent meeskonna peatreenerite vahetutele emotsioonidele on eesõigus teleülekande tootnud väljaandel ehk TV6-l. Sõnum oli lihtne: pinnige seni mängijaid, kuni tähtsad ninad on otse-eetris kaamerate eest läbi käinud.
5

Ville Arike | Mis üldse kotib Eesti spordisõpra? Millal saab huvilisest fänn?

04:00, 12. oktoober 2016
Eesti spordimeedias lõi viimastel päevadel kired lõkkele arutelu, kas võrkpall kotib kedagi või mitte. Veendusime pühapäeval Tondiraba hallis, et kotib küll. Kuid siit edasi tasub küsida, mis üldse Eesti spordihuvilist kotib ja miks see kottimine nõnda puhanguline on?
2

Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 kohta MM-valikmängus Kreekaga

11:21, 10. oktoober 2016
Eesti meeste jalgpallikoondis peab täna õhtul kolmanda mängu MM-valiksarjas, kui Lillekülas võõrustatakse 2004. aasta Euroopa meistrit Kreekat. Millise alg11 peatreener Martin Reim platsile saadab? Õhtuleht ennustab.
4

Pluss, miinus, ennustus | Cretule teenetemärk, Rocki kaotus ja šansid Kreeka vastu

04:00, 10. oktoober 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb ennustuse ühe alanud nädala võistluse kohta. Selline on meie 10. oktoobri valik:
2

Ott Järvela | Martin Reimi ametiaja avamatši märksõnad: tempo, julgus ja paindlikkus

04:00, 10. oktoober 2016
Eesti jalgpalli rekordinternatsionaali Martin Reimi karjäär Eesti koondise peatreenerina algas võidukalt – reedel alistati kodus 4:0 Gibraltar. Reimi debüüdi märksõnadeks olid tempo, julgus ja paindlikkus.
1

Hugo Tipner | Miks võrkpall kedagi ei koti?

04:00, 7. oktoober 2016
Lugesin hiljuti üle 2009. aastal ilmunud Kulle Raigi raamatut "Esimene üles. Kuum suvi 1968". Autor, kes seisis maailma ühe võimsama võrkpalliriigi meistriks tulnud Tallinna Kalevi toonase kapteni Peet Raigi kõrval, annab lummavalt edasi ühe pallimänguvõistkonna kultuurilist tähendust.
9

Mart Treial | Ennustus Eesti alg11 kohta MM-valikmängus Gibraltariga

04:00, 7. oktoober 2016
Eesti jalgpallikoondis kohtub täna õhtul Lillekülas MM-valiksarja esimeses kodumängus kääbusriigi Gibraltariga. Millise koosseisu saadab peatreener Martin Reim oma esimesse lahingusse, kus rahulolu pakub ainult ja ainult võit?
0

Pluss, miinus, ennustus | põnev vutiliiga, Tänaku rehvijant ja vollekoondise EM-šansid

04:00, 3. oktoober 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 3. oktoobri valik.
0

Ville Arike | Noored kossumehed, lööge koondiseuks jalaga lahti!

04:00, 3. oktoober 2016
Koduse korvpalli meistriliiga hooaeg sai eile stardipaugu. Mida võime järgnevate kuude jooksul oodata-loota? Mida see hooaeg annab Eesti korvpallile tervikuna?
4

Deivil Tserp | Meldooniumivõnge ja muud dopinguhirmud

04:01, 29. september 2016
1. jaanuarist 2016 keelatud ainete nimekirja kuuluvast meldooniumist on Eesti meedias heietatud vaat et rohkemgi kui meie sportlaste meeliülendavatest kordaminekutest tiitlivõistlustel.
3

Pluss, miinus, ennustus | Klavani nädal, TLÜ/Kalevi krahh ja Tänak Korsikal

04:00, 26. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 25. septembri valik.
0

Viljar Voog | Võrkpalli kingitud hobune?

04:00, 26. september 2016
Eesti võrkpallikoondis pääses EM-valiksarjas play-off’i. Üle noatera. Aga õnn soosivatki ju tugevamaid. Selle tulemusel on kõik Eesti rahvusmeeskonnad saanud sel sügisel vastavalt mõõdule, mida nad mängutasemelt väärinud.
1

Hugo Tipner | Miks Pehrsson ei saanudki õnnestuda?

04:00, 23. september 2016
Tundub, et kolm aastat jalgpalli rahvuskoondist juhendanud Magnus Pehrssonil polnudki võimalust saavutada koondisega head tulemust. Ilmneb see nii vutiliidu kui ka Pehrssoni enda läbivast retoorikast, kirjeldades rootslase laiemat funktsiooni koondise eesotsas. Pean silmas koondise treeningmetoodika kaasajastamist ja meeskonna toimimise professionaalsemaks muutmist.
9

Pluss, miinus, ennustus | Hunt, jalgpall, võrkpall, Jaanimaa Meistrite liigas

04:00, 19. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 19. septembri valik.
0

Ville Arike | Koondis: koht, kuhu ei saa tulla vastu tahtmist

04:00, 19. september 2016
Euroopa 2017. aasta korvpallimeistrivõistluste valikturniir on saanud ajalooks. Tulemust teame, Eesti ei pääsenud finaalturniirile, kuid siinkohal vaatlen mitte ainult tulemust, vaid korvpallisuve tervikuna.
5

ÕHTULEHE VIDEO | Gert Kullamäe: ei tasu laita eestlasi, vaid kiidan Poolat

22:27, 17. september 2016
Kauaaegne Eesti koondise mängija, praegune Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna peatreener Gert Kullamäe ütles Õhtulehele antud ekspertkommentaaris, et Poola mängis väga hästi ning Eesti tegutsemist ei tasu 31-punkilisele nähvakale vaatamata tumedates toonides vaadata.
2

Mart Treial | Vutikoondise uuel peatreeneril on kaks pakilist ülesannet

18:34, 14. september 2016
Eesti jalgpalliliit kinnitas täna meestekoondise peatreeneriks rekordinternatsionaali Martin Reimi, keda hakkavad abistama Andres Oper, Janno Kivisild ning Mart Poom. Tööd, pole kahtlustki, on meestel nii, et tapab, sest koondis on pealtnäha üsna sügavas mülkas. Aga millest alustada?
1

Ott Järvela | Magnus Pehrssoni pärand, järeldused ja õppetunnid

10:49, 14. september 2016
Rootsi aeg Eesti jalgpallikoondises sai läbi. Nukker 2016. aasta sai Magnus Pehrssonile saatuslikuks ja rootslane vabastati ametist. Millised on järeldused ja õppetunnid ligi kolmest aastast, mis Pehrsson Sinisärke juhendas?
1

KOSSURETRO | Oh, see Portugal…

04:00, 14. september 2016
Eesti korvpallikoondis pole Portugali pinnal peetud mängudes sealsele koondisele veel kaotanud. Kuid Tallinnas…
0

Ville Arike | Absurd! Eestile võib mängus Portugaliga kaotus kasulikumaks osutuda!

04:00, 12. september 2016
Järgmise aasta Euroopa korvpallimeistrivõistlustele kvalifitseerumise süsteem on keeruline. Täiendavat õli valab tulle asjaolu, et endiselt püsib õhus FIBA ähvardus riikide, kelle klubid hakkavad mängima EuroCupil, koondistele.
3

Pluss, miinus, ennustus | Tallinna maraton, vutikoondis, korvpallurid EMile?

04:00, 12. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 12. septembri valik.
0

Indrek Schwede | Kas Flora sõnum jõuab kohale?

09:53, 10. september 2016
Õhtuleht avaldab täismahus Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ajakirja "Jalka" septembrikuu numbris ilmunud Indrek Schwede arvamusartikli.
5

KOSSURETRO | Kuidas Rauno Pehka Minski mängusaali kõik kohad läbi põrgatas

04:00, 10. september 2016
Eesti korvpallikoondise Valgevenega peetud kodumänge meenutasin kümne päeva eest, kui nemad meile külla tulid. Nüüd oleme ise Minskis külas ning ka siinmail on aegade jooksul juhtunud mõndagi põnevat.
0

Ville Arike | Kossuretro: Poolaga pole võõrsil kerge ja mis juhtus 16 aastat tagasi Wroclawis

04:00, 7. september 2016
Ongi käes aeg tutvustada eelnevaid kohtumisi kolmanda Eesti korvpallurite käesoleva Euroopa meistrivõistluste valiktsükli vastase, Poolaga. Huvitava kokkusattumusena on loos meid "korralistes" EM-mängudes viinud ka poolakatega kokku kolmel korral – täpselt nii nagu ka Valgevene ja Portugaliga.
0

Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 kohta MM-valikmängus Bosnia ja Hertsegoviinaga

06:52, 6. september 2016
Eesti meeste jalgpallikoondis alustab MM-valiksarja teisipäeval Zenicas samal staadionil, kus 2008. aastal Bosnia ja Hertsegoviina käest 0:7 kolakas saadi. Millise koosseisuga minnakse lahingusse seekord?
3

Ville Arike | Miks Eesti koondis on hästi mänginud?

04:00, 5. september 2016
Optimistidest Eesti korvpallisõbrad lootsid, et meie uue näoga meeste koondis suudab Valgevenele ja Portugalile tuule alla teha. Ootusi samas liiga kõrgele ei aetud ning kindlaid uskujaid oli ilmselt päris vähe.
3

Pluss, miinus, ennustus | Korvpallikoondise sopsud, õnnetu Kontaveit ja jalgpallikoondise šanss Bosnia vastu

04:00, 5. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 5. septembri valik.
2

KOSSURETRO | Korvpallurite eelmine reis Portugali kulges väga kummaliselt

06:00, 3. september 2016
Nii nagu Valgevenega, on Eesti korvpallikoondis ka Portugaliga sattunud varasemate aastate jooksul EM-sarjas kolmel korral vastamisi. Võõrsil peetud mängudest kõige erilisem toimus kahtlemata kolm suve tagasi.
0

Ott Järvela | 5 järeldust Eesti – Gruusia U21 EM-valikmängust (0:1)

13:46, 2. september 2016
Eesti U21 noormeeste jalgpallikoondis võõrustas neljapäeval EM-valikmängus Gruusiat ja kaotas 0:1 (39. Nika Katcharava). Milliseid järeldusi eilsest kohtumisest teha?
3

Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 kohta mängus Maltaga

10:25, 31. august 2016
Eesti jalgpallikoondise koosseisu osas on enne tänast mängu Maltaga mitu küsimärki, sest puudu on Liverpoolis väikesest põlvetraumast taastuv kapten Ragnar Klavan ning vangerdamisruumi pakub peatreener Magnus Pehrssonile ka edurivi. Õhtuleht ennustab Eesti algkoosseisu.
3

KOSSURETRO | "Martin Müürsepp, Martin Müürsepp, tule koju tagasi!“

04:00, 31. august 2016
Kui Eesti korvpallikoondis viimati Valgevenega mängis, võttis fännisektor lõpu eel üles laulu: "Martin Müürsepp, Martin Müürsepp, tule koju tagasi!" Jah, Müürsepp oli siis Valgevene koondise abitreener, aasta 2013, ja käes samuti augustikuu lõpp.
1

Ott Järvela | Tippsport ei tohi olla riiklik prioriteet

04:00, 29. august 2016
Rio de Janeiro olümpiamängude järel on mitmest suunast kõlanud nõudmine, et Eesti riik peab hakkama tippspordile rohkem raha andma. Igati loogiline, sest millal siis veel nutsu nõuda, kui mitte edukate olümpiamängude järel.
10

Pluss, miinus, ennustus | Põnev tiitlilahing jalgpallis, vutikoondise mured ja kossukoondise šansid täiseduks

04:00, 29. august 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 29. augusti valik.
2

Ville Arike | Treener K ehk Mike Krzyzewski sõnum: meie tulevik on kindel, mehed on isetud ja nende suhtumine fantastiline!

18:40, 22. august 2016
Pärast seda, kui 1992. aastast lubatakse olümpiamängude korvpalliturniirile ka NBA proffe, räägitakse kõigi mängude eel ainult ühest: kas keegi saab ka USA-le vastu? Ning tundub, et teema ei kao päevakorrast veel mitme olümpiatsükli vältel.
1

Merili Luuk | Aga miks sa siis üldse võistlesid?

16:09, 21. august 2016
Olümpiamängude ajal kommentaare lugedes jäi silma Eesti rahva pahameel: „Aga mis sa siis üldse sinna olümpiale ronisid, kui sa katkestad? Kui X koha saad?“ Saan spordisõprade meelepahast aru, sest häid emotsioone ajab meist taga igaüks, kuid – kas me tõesti ei adu, et iseenesest ei pääse iga nelja aasta tagant toimuvale suurvõistlusele kaugeltki mitte kõik?
12

Mart Treial | Seimi olümpiamedal oleks mõttetu

16:00, 18. august 2016
Kõigist Eesti kolmest suurimast päevalehest leiab täna loo tõstjast Mart Seimist, mille alatoon on üheti mõistetav: ööl vastu kolmapäeva Rio de Janeiro olümpial üliraskekaalus 7. koha saanud vägilase positsioon ei pruugi olla lõplik.
3

Deivil Tserp | Kallid brasiillased, te ei saa ju hakkama!

04:00, 17. august 2016
Ajakirjanik Deivil Tserp kirjutab iga päev blogis oma varasematest olümpiamuljetest.
1

Ville Arike | USA korvpallurid pidasid 3 tasavägist mängu. Kas play-off’is karistab keegi ka jänkid ära?

17:16, 15. august 2016
Rio olümpia korvpalliturniiril lõppesid pühapäevaga mängud A-alagrupis, kust edasi veerandfinaali pääsesid täpselt need meeskonnad, kes pidid saama. Võib-olla veidi ootamatus, kuid mängupildi järgi täiesti loogilises järjestuses.
1

Ott Järvela | Valelikku TV3-e ei saa spordiülekannete puhul enam usaldada

04:00, 15. august 2016
Laupäevane meeste kettaheitefinaal Rio de Janeiro olümpiamängudel oli Eesti spordi jaoks ajalooline. Gerd Kanteri viimane ja Martin Kupperi esimene olümpiavõistlus osutus sümboolseks teatepulgavahetuseks – viienda koha saanud Kanteri elutöö on (juba ammu) tehtud, edaspidi loodame kettamedaleid neljandana lõpetanud Kupperilt.
40

Ott Järvela | Ennustus Premier League’i hooaja 2016-17 TOP10 kohta - kas Klavan võidab medali?

13:43, 13. august 2016
Kohtumisega Hull City – Leicester City algab täna Inglismaa jalgpalli Premier League’i hooaeg 2016-17, mis pakub meile enam kui üheksa kuud hulganisti närvikõdi ja põnevust.
4

Deivil Tserp | Kas ajakirjanik joob? Vahel nagu pühvel!

04:00, 13. august 2016
Ajakirjanik Deivil Tserp kirjutab iga päev blogis oma varasematest olümpiamuljetest.
2

Deivil Tserp | Kuidas Värnik teisest ilmast tagasi toodi

04:00, 12. august 2016
Odaviskaja Andrus Värnik oli Eesti spordimaastikul üks värvikamaid tegelaskujusid. Kui ta areenile astus, siis juba igav ei hakanud. Mitmetunnise põnevusfilmi võiks vändata üksnes sellest, mis juhtus temaga 2004. aasta Ateena mängude eel ja ajal.
5

Deivil Tserp | Kuidas Erki Noolt sajatati ja hiljem ülistati

04:00, 10. august 2016
Ajakirjanik Deivil Tserp kirjutab iga päev blogis oma varasematest olümpiamuljetest.
3

Mart Treial | Klavani poolt või vastu?

15:21, 9. august 2016
Ilgelt nüri olukord, kui ühe tiitli – olgu selleks siis mõni sporditrofee, auväärt presidendiamet või miski kolmas – pärast võitlevad lapsepõlvesõber ja värske kallim. Mõlemad on armsad, aga võitjaid on ainult üks…
1

Deivil Tserp | Dopingukasutajad on meid pidanud lambakarjaks

04:00, 8. august 2016
Ajakirjanik Deivil Tserp kirjutab iga päev blogis oma varasematest olümpiamuljetest.
3

Merili Luuk | Uue põlvkonna olümpia

04:00, 8. august 2016
Rio de Janeiro suveolümpiamängudel rõhutatakse uudsust. Olümpia peetakse esimest korda Lõuna-Ameerikas, esmakordselt sel sajandil saab publik nautida golfi ja ragbit, esimest korda saatsid avatseremoonial delegatsioonid staadionile transseksuaalsed ratturid, esimest korda on olümpiatuli planeedi säästmiseks väiksem. Ka Eesti tegi midagi ainulaadset, sest nii energiliselt pole keegi maarjamaa lippu kandnud kui Maracana staadionil purjetaja Karl-Martin Rammo.
0

Ott Järvela | Kui Neymar sõpru ühes ei võta, pole teda olümpiale vaja

16:21, 5. august 2016
Olümpiamängude avatseremooniani on veel aega, aga kõik 28 jalgpallivõistkonda (12 naiste ja 16 meeste koondist) on Brasiilias oma esimese etteaste juba teinud. Kohtumised olid haaravad, aga see ei väära vajadust olümpiajalgpalli reformida.
0

Päevatoimetaja

Andra Nõlvak
Telefon 51993733
andra.nolvak@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis