Õhtulehe spordiblogi

Pluss, miinus, ennustus | Klavan, korvpalli tume tulevik ja Nõmme Kalju

04:00, 25. juuli 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 25. juuli valik.
0

Viljar Voog | Munadeta ROK

04:00, 25. juuli 2016
Lugedes eilset Rahvusvahelise Olümpiakomitee avaldust Venemaa dopinguskandaali kohta meenus mulle CASi õigeksmõistev otsus Andrus Veerpalu kohtuasjas: suur osa tekstist valatakse vett kerisele, et kõik on valesti ja reeglite rikkumine ilmne, ent lõplik otsus tehakse siiski süüdistatava kasuks.
12

Pluss, miinus, ennustus | Jalgpall, jalgpall ja veel kord jalgpall!

04:00, 18. juuli 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Viljar Voog | Paljas sport pole enam meelelahutus

04:00, 18. juuli 2016
Kui neljapäeva pärastlõunal Tehvandi staadionil asuvasse Rally Estonia ralliparki jõudsin, puges keresse väike kõhedus. Kolm aastat tagasi, kui paralleelselt ERC etapiga kihutasid Otepää ümbruses ka Eesti meistrivõistlustel osalevad autod, ei hoomanud silm teenindusala piirigi. Mullu tundus kõik kompaktsem, aga siiski oli staadioniäär Eesti ja Euroopa parimaist pilootidest lookas. Tänavu oli aga ruumi kuidagi kahtlaselt lahedalt.
0

Viljar Voog | Rally Estonia võit Eestisse ei jää

12:08, 13. juuli 2016
Juba sel nädalavahetusel on kõigi Eesti ja paljude Euroopa rallisõprade pilgud suunatud Lõuna-Eesti kuppelmaastikule, kus peetaval Rally Estonial jagatakse kolmandat suve järjest ERC sarja punkte. Et üldarvestuses astuks poodiumi kõrgemale astmele keegi eestlastest, näib ebatõenäoline.
0

Merili Luuk | EM, millesarnast varem pole nähtud!

04:00, 11. juuli 2016
Amsterdamis peetud kergejõustiku EMi loosungiks oli "Athletics like never before“ ning tõele au andes väga ei valetatudki – sellist EMi polnudki varem nähtud!
7

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Kanter, FC Flora ja eurosarja mängud

04:00, 11. juuli 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Merili Luuk | Balta õnnetu neljanda koha valguses: Kas kaugushüppes võiks reegleid muuta?

11:55, 9. juuli 2016
Pärast eilset valusat kaugushüppefinaali, kus Ksenija Balta võitles teenitult medali eest, kuid jäi pronksinaisega sama tulemusega siiski napilt poodiumilt välja, tekkis mulgi küsimus: mille kuradi pärast on vaja neid paremuselt teisi ja kolmandaid katseid? Miks ei võiks medaleid jagada nii nagu tulemused ütlevad ning jagada välja kaks pronksi?
23

Mart Treial | Nõmme Kalju ei suuda Flora häbi maha pesta

14:55, 8. juuli 2016
Mis ühendab naisterahva löömist, purjuspäi autorooli istumist ja FC Flora kaotust Meistrite liiga 1. eelringis Gibraltari klubile Lincoln Red Imps? Neile tegudele puudub igasugune õigustus ja vabandus.
1

Viljar Voog | Tänak käib väärikalt Märtini rada

04:00, 4. juuli 2016
On kaks meest, kes võtavad kõige paremini kokku möödunud nädalavahetuse emotsioonid Eesti spordisõprade seas. Kert Toobal ja Ott Tänak on ühe maski kaks poolt, millest üks nutab ja teine naerab.
1

Ott Järvela | Premium liiga jooksis eurosarjas lati alt läbi

11:49, 1. juuli 2016
Eesti jalgpalliklubide start eurosarjas andis ühe napi võidu, ühe kehva viigi, ühe nörritava ja ühe ilusa kaotuse. Oodatud tasemest jäädi siiski selgelt allapoole.
1

Henry Rull | Aitame Inglismaa fiasko järel Albioni vutijuhte: kellest peaks saama koondise järgmine peatreener?

14:06, 29. juuni 2016
Inglismaa jalgpallikoondise jaoks lõppes järjekordne suurturniir järjekordse pettumusega. 1:2 kaotus play-off'i avaringis Islandile vabastas ametist neli aastat Albionimaad juhendanud Roy Hodgsoni. Vutimaailma raskeim amet (nii ütles Steve McClaren, kes ei suutnud tüürida Inglismaad 2008. aasta EMile) on saadaval, kuid kelle peaksid alaliidu juhid palkama?
2

Deivil Tserp | EM-kullale järgnes torm veeklaasis

06:01, 27. juuni 2016
Eesti epeenaiskond koosseisus Irina Embrich, Erika Kirpu, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk võitis Poolas toimunud EMil kuldmedali, teisisõnu hoidsid nad latti sama kõrgel, kuhu olid selle juba mitu aastat tagasi tõstnud.
1

Nädala pluss, miinus ja ennustus: vehklemisnaiskond, Zopp ja jalgpall

06:00, 27. juuni 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Henry Rull | Austria Martin Müürsepp, Sabonise poeg ja Prantsusmaa lendur ehk Euroopa dessant NBAsse

10:05, 23. juuni 2016
Ehkki NBA hooaeg on läbi ning Cleveland Cavaliers tähistab arvatavasti tänaseni tiitlit, alustatakse juba sel nädalal ettevalmistusega uueks hooajaks. Eesti aja järgi reede varahommikul toimub NBA draft, kus osutuvad valituks 60 pallurit üle maailma.
0

Ott Järvela | Suurem EM = tugevam Euroopa

06:01, 20. juuni 2016
Jalgpalli EM-finaalturniiri laiendamine 16 riigilt 24-le pole mitte üksnes sportlikult põhjendatud – esimese 24 mängu jooksul nägi ainult kahte enam kui kaheväravalist võitu –, vaid on ka Euroopa jalgpalli tuleviku nimel vajalik.
0

Henry Rull | Cleveland Cavaliersi võimatuna näiv missioon põhitsentrita tiitlikaitsja vastu

14:30, 16. juuni 2016
Korvpalliliiga NBA finaalseeria võib-olla viimases kohtumises võõrustab Cleveland Cavaliers Eesti aja järgi reede varahommikul kell 4 algavas kohtumises tiitlikaitsjat Golden State Warriorsit. Nelja võiduni peetavat seeriat juhib viimane mängudega 3:2, ent Cavs pole oma viimast sõna öelnud.
0

Henry Rull | Taani, Kreeka ja X - kes šokeerib EMil jalgpallimaailma?

17:33, 13. juuni 2016
1992 võitis jalgpalli EMi üllatajana Taani. 12 aastat hiljem samuti šokktriumfi sepistanud Kreeka. Et hellenite võidust on möödas tosin aastat ja seaduspärasus selge, võib väita: ka tänavu võidab EMi üllatusmeeskond.
0

Mart Treial | Tänavakakluse EMilt tuleb koju saata kõik, mitte ainult inglased ja venelased

16:13, 13. juuni 2016
Jalgpalli EM on alanud õõvastavalt. (Sotsiaal)meedia upub veres. Marseille, kus toimus laupäeva õhtul Venemaa – Inglismaa (fänni)lahing, on ristitud Prantsusmaa peksupealinnaks. Aga rõvedaid vägivallavideoid laekub teistestki linnadest. Esimese kolme päeva tulemus on see, et Prantsusmaa valitsus keelas mängupaikade läheduses ja muudel kriitilistel aladel alkoholi ning UEFA hoiatas Inglismaa ja Venemaa alaliite, et kui nende „fännid“ veel huligaanitsevad, siis lendavad koondised koju kui varakevadised haned.
0

Viljar Voog | Peruulase käega löödud värav oli õige otsus, Brasiilia krahhis tuleb süüdistada kohtunikke

11:01, 13. juuni 2016
Uruguai kohtunikele, kes lubasid Peruul läbi ilmse käega loodud värava 1:0 alistada Brasiilia ja selle otsusega viiekordsed maailmameistrid Copa Americalt välja kukutasid, ei tohi enam kunagi ühtegi vilet müüa!
7

Deivil Tserp | Spordikuninganna tunneb end mõnusalt

06:00, 13. juuni 2016
Täna õhtul peetakse Tartus Eesti kergejõustikuhooaja üks olulisemaid võistlusi ehk Gustav Sule memoriaal, mis pakub Amsterdami EMile ja Rio de Janeiro olümpiale pürgivatele sportlastele väärt võimaluse normide jahtimiseks.
0

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Kontaveit ning pallimängukoondised

06:00, 13. juuni 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Henry Rull | Jala amputeerimisega ähvardatud palluri Kolgata tee NBA tiitlini

06:00, 10. juuni 2016
Korvpalliliiga NBA finaalseerias on tiitlikaitsja Golden State Warriorsi üks tähtsamaid vahetusmängijaid rünnakute dirigent Shaun Livingston. Ent üheksa aastat tagasi vigastas ameeriklane nii rängalt põlve, et arstid ähvardasid: võib-olla peame su jala amputeerima.
0

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Grigori Minaškin, jalgpallikoondis ja Ksenija Balta

06:00, 6. juuni 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Ott Järvela | Traditsioonilise Balti turniiri ängi tekitasid kaks asjaolu

06:00, 6. juuni 2016
Eesti jalgpallikoondis jäi Balti turniiril teist korda järjest ilma ainsatki väravat löömata viimaseks. Seda kalki ja ebameeldivat fakti ei muuda ka ükskõik kui ilus mängupilt, sest turniiridel maksab tulemus. Eesti viimane triumf Balti turniiril pärineb jätkuvalt aastast 1938. Tänavune turniir läks eelkõige kahe asjaolu nahka.
4

Henry Rull | 3 tähtsaimat küsimust NBA finaali eel

06:00, 2. juuni 2016
Maailma tugevaima korvpalliliiga NBA finaalseerias kohtuvad teist aastat järjest Golden State Warriors ja Cleveland Cavaliers. Õhtuleht annab aimu, mida Eesti aja järgi reede varahommikul kell neli algavast duellist oodata.
0

Ott Järvela | Pehrsson eiras mängus Leeduga loogilisi valikuid

15:03, 30. mai 2016
Eesti jalgpallikoondise pühapäevane 0:2 kaotus Leedule Balti turniiri avamatšis tekitas nördimust. Tulemuse võiks ju alla neelata – 0:2 kaotus Leedule iseenesest ei ole fiasko – aga mitte sellele kaasa aidanud asjaolusid.
10

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Taaramäe-Kangert, Kontaveit ja Lindpere

06:00, 30. mai 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie 30. mai valik:
0

Ville Arike | Milles sarnaneb BC Kalev/Cramo Madridi Atleticoga?

06:00, 30. mai 2016
„Arike on päris aru kaotanud“, arvab pealkirja lugeja ilmselt. Ei keela arvamast, kuid võrdlemiseks ei lähe siiski kahe klubi poolt saavutatud tulemused, vaid miski muu. Nii et enne lõpliku hinnangu andmist võib edasi lugeda.
1

Ott Järvela | Meistrite liiga finaal - meisterlikkuse ja meeskondlikkuse duell

09:00, 27. mai 2016
Meistrite liiga finaalis kordub tunamullune duell kahe Hispaania pealinna Madridi jalgpalliklubi, Reali ja Atletico vahel. Muutunud pole midagi – tegu on endiselt Taaveti ja Koljati võitlusega, kus esimese relvaks meeskondlikkus, teisel meisterlikkus.
0

Henry Rull | Miks on NBA tiitlikaitsja hooaeg huku äärel?

01:00, 27. mai 2016
Maailma tugevaima korvpalliliiga NBA konverentside finaalid pulbitsevad põnevusest: kui idas võitles Toronto Raptors tagasi 0:2 kaotusseisust, siis läänes on Golden State Warriorsi hooaeg huku äärel.
2

Martin Šmutov | Kas Tanel Kurbas ületas spordiviisakuse piiri?

10:56, 24. mai 2016
Jooksevad viimased sekundid Tartu Ülikool/Rocki ja BC Kalev/Cramo kolmandast finaalmängust, kus Rock on võidu kindlustanud, kuid Tanel Kurbas murrab sõna otseses mõttes viimasel sekundil korvi alla ja paneb palli võimsalt pealt - seis on nüüd 75:68. Ilus! Punkt mängu lõpule ja hüüumärk Rocki emotsioonidele.
14

Nädala pluss, miinus ja ennustus | olümpiakoondis täienes, Tänak kraavis ja Kalev/Cramo - Tartu Rock

06:00, 23. mai 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
1

Viljar Voog | Vabandan Ott Tänaku ees

06:00, 23. mai 2016
Ott Tänaku Portugali ralli lõppes kraavis. Jälle. Meie esipiloodil juhtub neid hetki, kus kõik ei lähe kuis peab, neetult tihti ja see kõik on ainult rõõmuks kurjadele netikommentaatoritele, kes saavad tema kallal ilkuda.
8

Mihkel Uiboleht | Julgusest kihlveopettuste hunti nimepidi kutsuda sõltub Eesti spordi tulevik

10:09, 22. mai 2016
Õhtuleht avaldab täismahus Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ajakirja "Jalka" maikuu numbris ilmunud artikli.
0

Henry Rull | 6 Euroliiga eurooplast, kes võiksid tuleval hooajal mängida NBAs

06:00, 20. mai 2016
Möödunud nädalavahetusel peetud korvpalli Euroliiga finaalturniiriga lõppes Vana Maailma nimekaima klubisarja hooaeg. Õhtuleht läheb appi maailma tugevaima liiga NBA tiimidele ning toob esile kuus eurooplast, keda Põhja-Ameerika võistkonnad himustada peaksid.
0

Viljar Voog | Miks ei võiks seisva ralliauto tagagi hõljuda permanentne tolmupilv?

06:00, 19. mai 2016
Kuulus sõnakõlks väidab, et oma iidolitega kohtumine pole hea idee – nad ei suuda kunagi vastata nõnda kõrgetele nõudmistele, kui oma vaimusilmas loonud oled. Porgugalis kogesin selle väite paikapidavust.
1

Deivil Tserp | Vägikaikavedu suusatamises

06:01, 16. mai 2016
Varakevad on murdmaasuusatajatel puhkuse ja kergemate treeningute aeg, millal pulssi punasesse tsooni ei aeta. Eesti tippudel kuulub aga juba mitmendat aastat tegevuskavva vägikaikavedu ametnikega, mis röövib kõvasti närvienergiat.
2

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Tolmoff olümpiale, Pootsmanni kõrbemine laulmise EMil ja Kalev/Cramo - Tartu Rock

06:00, 16. mai 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
1

Henry Rull | Kauaoodatud NBA "sisuline finaal" jääb ära?

01:00, 13. mai 2016
Korvpalliliiga NBA hooaeg on lähenemas kulminatsioonile. Kui Golden State Warriors on läänekonverentsis finaalikoha kindlustanud, ei pruugi põhihooajal tiitlikaitsjale suurimat konkurentsi pakkunud San Antonio Spurs nii kaugele jõuda.
0

REPLIIK | Hea spordisõber, kas Lionel Messiga tohib hispaania keeles intervjuud teha?

16:05, 12. mai 2016
Eile avaldas Delfi Kaunases tehtud videointervjuu Leedu korvpallilegendi Arvydas Sabonisega. Ajakirjanik Andrus Nilk ja Sabonis vestlesid vene keeles ning see fakt iseenesest sai mõneski kommentaaris hukkamõistu osaliseks.
3

Viljar Voog | Veel kord volleintriigist

06:00, 9. mai 2016
Peaaegu kolm nädalat tagasi kirjutasin ma, et võrkpallifinaalis puudub intriig, mis ajas vastavates ringkondades turri nii mõnedki suled. Persona non grataks mind ei kuulutatud, ent pilkenooli ja ka mõned karmimad sõnad pidin ära taluma. Sellele arvamusele järgnes koduse võrkpalliajaloo pikim finaalseeria, nii et uhkust alla neelates pean tõdema, et eksisin. Aga mitte väga palju!
3

Nädala pluss, miinus ja ennustus | neljapaat, alkohol kergejõustikulaagris ja Flora - Kalju

06:00, 9. mai 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Henry Rull | Sloveenia Draakon jagab kiibitsejatele ninanipse

09:00, 6. mai 2016
Mullu 19. veebruaril vahetasid vennad Goran ja Zoran Dragic maailma tugevaimas korvpalliliigas NBA klubi. Sloveenid viskasid Phoenix Sunsi särgid nurka, tõmmates selga Miami Heati vormi.
0

Ott Järvela | Leicester City edu on vaimu triumf võimu üle

06:00, 2. mai 2016
132 aastat tagasi asutatud Leicester City pole mitte kunagi Inglismaa meistriks tulnud. 1929 võideti hõbemedal, seejärel on parim tulemus olnud 1963. aasta neljas koht. Hooajal 2008-09 mängiti Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas ning mullu oldi kõrgliigas enamiku ajast viimased, kuniks tänu vägevale lõpuspurdile püsima jäädi.
2

Henry Rull | Paul George – ränga trauma kiuste NBA paremuselt 9. skooritegija taltsutajaks

06:00, 29. aprill 2016
Toronto Raptorsi korvpallur DeMar DeRozan viskas põhihooajal NBA paremuselt üheksandana keskmiselt 23,5 punkti, ent play-off’i esimses ringis taltsutab Indiana Pacersi superkaitsja Paul George DeRozanit nagu kogenud dresseerija lõvi.
0

Deivil Tserp | Eesti laskesuusatamises on miski päris mäda

06:01, 25. aprill 2016
Eesti laskesuusahooaeg väärib hindeks koolipoisi tugevat kolme. Noorte ja juunioride tiitlivõistlustel harjumuspärast medalisaluuti polnud, ka täiskasvanud ei toonud tähti taevast alla, kuid Kalev Ermitsa ja Rene Zahkna ilusad sõidud MK-etappidel süvendasid lootust, et Indrek Tobrelutsu taandumisega alanud põlvkondade vahetus läheb kardetust valutumalt.
12

Ott Järvela | Vutiliiga avaveerandi võit Nõmme Kaljule, aga maraton alles algab

06:00, 25. aprill 2016
Jalgpalli Eesti meistrivõistlustel lõppes esimene ring ja tiitlikaitsja FC Flora kaotab liider Nõmme Kaljule kaheksa punktiga. Mullu samas faasis oli Kalju edu Flora ees kuus punkti, aga hooaja lõpus kaotati kuraditosinaga. Järeldus on selge siililegi: kõik on võimalik.
2

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Vapper Lehis, mõõnav ujumine ja Kiivikas

06:00, 25. aprill 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie 25. aprilli valik:
1

Henry Rull | Kas Stephen Curry on ikka Warriorsi A ja O?

06:01, 22. aprill 2016
Korvpalliliiga NBA tiitlikaitsja Golden State Warriors on play-off’e alustanud kahe võiduga Houston Rocketsi vastu. Tšempioneid pole peatanud ka staarmängujuhi Stephen Curry trauma.
0

Viljar Voog | Võrkpallifinaalis puudub tugitoolisportlasele intriig

06:00, 20. aprill 2016
Täna õhtul algab Eesti võrkpallimeistrivõistluste finaalseeria, kus omavahel vastakuti Pärnu VK ja Tallinna Selver. Kuldse medali saab kaela meeskond, kes esimesena võidab neli mängu.
5

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Tubli Seim, haige Kanepi ja loodetavasti paeluv kodune korvpall

10:03, 18. aprill 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie 18. aprilli valik:
1

Deivil Tserp | Säilitame Seimidele olümpiani töörahu

06:00, 18. aprill 2016
Mullu Eesti parimaks meessportlaseks valitud tõstja Mart Seim ja toona parima treeneri tiitli pälvinud Alar Seim on lugupidamise auga välja teeninud. Sügisel MMil pronksi võitnud üliraskekaallane jätkas medalite noppimist EMil, saades laupäeval Norras suure pronksi ja tõukamises niinimetatud väikse hõbeda.
0

Henry Rull | II OSA! Duo, kelleta Leicester City Premier League'i ei võidaks

16:40, 15. aprill 2016
Inglismaa jalgpalli kõrgliigas on Leicester City tüürimas tiitlisadamasse, ehkki oli veel mullu lähedal meistrisarjast langemisele. Kuigi enim kiiduavaldusi on tänavu saadetud ründemängijate Jamie Vardy ja Riyad Mahrezi suunas, mängivad Leicesteri edus elutähtsat rolli poolkaitsjad Danny Drinkwater ja N'Golo Kante. Kui viimasest sai räägitud esmaspäeval, siis täna on esimese kord!
0

Henry Rull | Karjääri viimases mängus 60 punkti visanud Must Mamba palliplatsil enam ei salva – milliseks jääb Kobe Bryanti pärand?

08:30, 14. aprill 2016
Samanimelise mao järgi Musta Mamba hüüdnime saanud korvpallistaar Kobe Bryant riputas täna öösel Utah Jazzi vastu (Bryant viskas 60 punkti - H.R) ketsid varna. Ehkki ameeriklase saavutuste nimekiri on vägevamast vägevam, on tema karjääril üks ränk must lärakas.
0

Päevatoimetaja

Andra Nõlvak
Telefon 51993733
andra.nolvak@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis