Õhtulehe spordiblogi

Pluss, miinus, ennustus | Tööga Hunt, piletita püssipiigad ja edu ootel vutikoondis

04:00, 20. märts 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 20. märtsi valik.
2

Ville Arike | Balti* liigade kasulikkusest

04:00, 20. märts 2017
Nädalavahetusel peeti võrkpalli Balti liiga finaalturniir, ja polnud Eesti klubide süü, et teisi enda keskele ei lastud. Balti meeste korvpalliliigas on käsil poolfinaalid ning siin on tegemist Eesti – Leedu duelliga. Käsipallis – ikka käib jutt Balti liigast – poolfinalistid just selgusid, ning erinevatel naiste aladel peetakse samuti samanimelisi võistlusi.
1

VIIS VUTIKÜSIMUST: Kuidas saab hakkama Flora ründeosakond ja kas Sillamäest saab elulooma?

17:22, 16. märts 2017
Kevad on ilus aeg, sest tärkab loodus ja algavad Eesti jalgpallimeistrivõistlused. Esimese kahe mänguga ei suutnud ükski klubi täisedu ehk kuut punkti koguda. Nelja punktiga naudivad kolmikjuhtimist FC Levadia, Nõmme Kalju ja Tartu Tammeka. Kes neist jääb tippu ka eesootava nädalavahetuse järel? Õhtuleht püstitab iga 3. vooru matši eel ühe tähtsa(ima) küsimuse, mida konkreetse kohtumise puhul jälgida.
0

Viljar Voog | Õnnitlused, Tartu Ülikool, Eesti korvpallimeister!

04:00, 13. märts 2017
Kui nooruspõlves rattaga Pikakari randa sõitsin, jäi teeäärde jäänud sadamas silma üks tuttav laev – seal ootas oma saatust legendaarne Vana Tallinn, millega isegi mitu korda üle lahe Soomes lõbustusparke külastamas sai käidud. Ahtris lehvis laeval toona juba Läti lipp, aga emotsionaalselt oli tegu ikkagi üdini eestimaise alusega.
10

Pluss, miinus, ennustus | Julge Veideman, hoota Sildaru, korvpalli Balti liiga

04:00, 13. märts 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 13. märtsi valik.
0

Deivil Tserp | Team Haanja hooaja bilanss: kesklinnakorteri väärtuses raha on suuskade alla määritud

04:00, 8. märts 2017
Olen juba peaaegu kaks aastat Team Haanja tegemisi huviga jälginud. Samas pole julgenud oma nina väga lähedale toppida, sest murdmaasuusatajate ja alaliidu ägedas poksimaratonis võib saada obaduse vastu nosplit või koguni kolmnurka. Kes see ikka tahab ööbikuid kuulata!?
22

VIIS VUTIKÜSIMUST: Kas Infonet sai pinged maha ja Pärnu käest saab tänavu tasuta punkte?

11:19, 7. märts 2017
Eesti jalgpalli meistrivõistlused algasid bravuurikalt, kui viiest kohtumisest neljas pakuti kõneainet rohkem kui rubla eest. Aga pikalt pole aega avavoorust pläkutada, sest juba reedel-laupäeval ootavad uued vinged vastasseisud. Õhtuleht püstitab iga 2. vooru matši eel ühe tähtsa(ima) küsimuse, mida konkreetse kohtumise puhul jälgida.
1

Ville Arike | Rain Veidemani siirdumine Itaaliasse – kas midagi jääb ka ridade vahele?

15:24, 6. märts 2017
Oleme juba harjunud, et Kalev/Cramo meeskonnast lahkub aeg-ajalt mõni liidriks kujunenud mängumees. Reeglina välismaalane ning siis suuremasse klubisse ja oluliselt parema palga peale. Rain Veidemani minek tekitas kodusel korvpallimaastikul paraja tormi.
1

Ville Arike | Eraldistart uuesti ausse!

04:00, 6. märts 2017
Suusapildi nägemine Lahtist tekitab tõelise nostalgialaksu. Jälle see vana hea tuttav staadion, need sellele keskusele iseloomulikud hüppemäed ja loomulikult see legendaarne kurv enne rahva ette laskumist. Need on asjad, mida mäletavad nii nooremad kui ka vanemad spordisõbrad ajast, mil nad on suusatamist telerist vaadanud.
2

Pluss, miinus, ennustus | Äge jalgpallivoor, õnnetu Uibo ja kas Tartu pääseb Leedus?

04:00, 6. märts 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 6. märtsi valik.
0

ÕHTULEHT BELGRADIS | Kuidas Serbia, Kreeka ja Horvaatia treenerid sportlaste hotelli fuajees tossavad

16:50, 2. märts 2017
Kevad on ilus aeg. Belgradis on igal juhul mõnusalt soe ja päikese käes võib hetkeks isegi palav hakata. Teada-tuntud salakaval soojus, mille eest emad meid kõiki omal ajal hoiatanud. Kui Eestis ei paista talve lõppu veel kuskil, siis Balkanil kuulutab kergejõustiku sise-EM igal juhul kevadet.
2

Henry Rull | Seth Curry on enamat, kui ajaloo parima kolmepunktiviskaja vend

09:41, 2. märts 2017
Pole vast korvpallisõpra, kes ei teaks Golden State Warriorsi särgis tunamullu NBA tšempioniks tulnud ja viimasel kahel hooajal liiga kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetatud Stephen Curryt. Tänavu tõestab tema noorem vend Seth, et on enamat kui Warriorsi liidri vend.
0

Ville Arike | Uus mees Mirkovic on Kalevile pettumus? Pakun vastupidist

16:12, 27. veebruar 2017
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond värbas Peterburi lahkunud Demonte Harperi asemele uueks mängijaks serblase Branko Mirkovici. Huvitav oli jälgida fännide reaktsiooni sotsiaalmeedias – paljud väljendasid pettumust veel enne, kui mängumees Eestissegi oli jõudnud!
0

Pluss, miinus, ennustus | Henry Sildaru, ikka ja jälle see murdmaa ning sugeda saanud Flora

04:00, 27. veebruar 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 27. veebruari valik.
6

Ott Järvela | Ranieri vallandamise tõttu pole Leicester enam eriline, vaid tavaline

04:00, 27. veebruar 2017
Aasta aega tagasi hakkas spordimaailmas võimust võtma "egas ometi" tunne, mis iga nädalavahetusega üha võimendus, kuni kulmineerus absoluutse ekstaasiga 2. mail, kui Leicester City võitis Inglismaa jalgpalli meistritiitli.
0

ÕL LAHTIS | Suusa MMil peksa ei saa

10:13, 25. veebruar 2017
Või noh, kui ilusti küsida, siis ikka saab. Aga norimata mitte. Siinne atmosfäär on kolme Lahtis veedetud päeva jooksul jätnud erakordselt (laste)sõbraliku mulje.
0

ÕL LAHTIS | "Miski on lilla" ehk avapäeva muljed peopaigast

04:00, 23. veebruar 2017
Tonga, Togo, Venetsueela, Trinidad ja Tobago ning Iraani talisportlased trotsisid eile õhtul Lahti kesklinnas lumetormi. Veider lause, eks? Aga sulatõsi. Brasiillased ja argentiinlased olid ka pundis.
9

Ott Järvela | Kui jutt lihtsalt üldse ei klapi

04:00, 20. veebruar 2017
Eesti jalgpallikoondis kaotas novembris mäletatavasti Belgiale 1:8. Peatreener Martin Reim: "Ma ei tähtsusta seda tulemust üle, sest teeme tööd ikkagi pikka perspektiivi silmas pidades ning 2030. aasta MMile mõeldes on siit nii mõndagi head kaasa võtta. Näen lootustandvaid märke!"
31

Henry Rull | 3 põhjust, miks korvpalli Tähtede Mäng täiesti külmaks jätab

11:25, 14. veebruar 2017
Ülehomme peetakse Saku Suurhallis korvpalli Eesti meistriliiga Tähtede Mäng, mis toimus enne tänavust viimati 2011. aastal. Ent kas Tähtede Mängu toimumine on Eestis põhjendatud või mitte? Arvan, et ei.
29

Henry Rull | Premier League'ist langemisega flirtiva tiitlikaitsja Leicesteri suurimaks hädaks on näiline viitsimatus

11:56, 13. veebruar 2017
Mullu šokina jalgpalli Inglismaa kõrgliiga võitnud Leicester City tulemused Premier League'is on tänavu eelmise aastaga võrreldes teinud 180-kraadise pöörde: pole eriti võite ega viike, aga kaotusi on rohkem kui esikolmikul kokku!
0

Viljar Voog | Viga, mis maksis Tänakule MM-tiitli?

04:00, 13. veebruar 2017
Ott Tänak on oma karjääri jooksul kolm korda mekkinud teise koha rõõmu ja/või kibedust ning seni on kõik tulnud täiesti erineva stsenaariumiga.
9

Pluss, miinus, ennustus | Oivaline tennis, kasin korvpall ja Sildaru Oscari-šanss

04:00, 13. veebruar 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 13. veebruari valik.
0

Mart Treial | Talisport ja lollide lohutus

04:00, 6. veebruar 2017
Tean juba lapsest saati ütelust, et lootus olla lollide lohutus. Ju ma siis olen loll, aga igal võistluspäeval loodan ma siiralt…
11

Pluss, miinus, ennustus | Nurmsalu, tennisemeeskond ja Tänak Rootsis

04:00, 6. veebruar 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 5. veebruari valik.
2

Deivil Tserp | Tipptreenerite põud – kabelimats Eesti spordile

04:00, 2. veebruar 2017
Jaanuaris said nii Eesti aerutajad kui ka maadlejad uue peatreeneri: aerutajad sõlmisid koostöölepingu ungarlasest olümpiavõitja Imre Pulai ja kreeka-rooma maadlejad ukrainlase Igor Bugaiga.
6

Ott Järvela | Darvinism hävitab spordis nomenklatuuri

04:00, 30. jaanuar 2017
Kes osanuks 20 aastat tagasi arvata, et Eesti parim naissportlane on freestyle-suusataja? Oleme ausad, mitte keegi. Enamgi veel, keskmine eestimaalane polnud millestki säärasest kuulnud või kui oli, siis kõikus hoiak trikisuusatamisse kuskil naeruvääristava ja kaasatundva vahepeal – no pusige, kui tahate, kuigi kõik ju teavad, et olete naerualused ja tõsised sportlased tegelevad ikka tähtsate, tunnustatud ja traditsiooniliste spordialadega!
7

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Kas Sildaru ületab Kanteri seeria?

04:00, 30. jaanuar 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb ennustusi alanud nädala võistluste kohta. Meie 30. jaanuari valik:
4

Henry Rull | Philadelphia 76ers lõikab meelega kaotamise vilju

04:00, 27. jaanuar 2017
Kolm ja pool aastat tagasi otsustas korvpalliliiga NBA klubi Philadelphia 76ers värskelt ametisse määratud tegevjuht Sam Hinkie meeskonna lammutada ning noorte talentide abil uuesti üles ehitada. 76ers on ränkraskel teekonnal näinud vett ja vilet, kuid tänavu ollakse juba konkurentsivõimelised.
0

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Tänak, suusatajate viimased kohad, Sildaru ja Klavan

04:00, 23. jaanuar 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb ennustusi alanud nädala võistluste kohta. Meie 16. jaanuari valik:
0

Viljar Voog | Tänak on juba pikalt kõndinud Märtini jälgedes

04:00, 23. jaanuar 2017
Kui Ott Tänak mullu Poola rallil näiliselt oma esimese MM-ralli esikoha poole kihutas, otsisin retrouudise tarvis välja Õhtulehes pärast 2003. aasta Kreeka rallit, kus debüütvõidu sai kirja Markko Märtin, ilmunud loo. Ja jäin mõttesse.
2

Ville Arike | Kui usaldus on kaotatud

04:00, 17. jaanuar 2017
"Põhisponsor, kes meil oli, võttis sel hooajal päris kõvasti raha ära. Mis põhjustel, raske öelda. Läksime hooaega sisse lootuses, et saame uusi juurde. Kuna ei saanud, siis jäid summad veel väiksemaks ja maksuameti nõuded tulid ka juurde. Oli küllaltki keeruline seda meeskonda komplekteerida," vahendas ERRi portaal mõne päeva eest Rakvere Tarva korvpallitreeneri Andres Sõbra räägitut. Pärast ligi 50-punktilist kaotust Tartus.
10

Ott Järvela | Aplaus!

19:22, 15. jaanuar 2017
Eesti spordirahvas tähistas pühapäeval Lembitu Kuuses peitunud väge ja soojust. Päev pärast spordikommentaatori lahkumist kubises sotsiaalmeedia lugudest. Huvitavatest, südamlikest, lõbusatest ja inimlikest lugudest, milles sportlased ja spordisõbrad meenutasid seiku ja puutepunkte Kuusega.
1

Henry Rull | Üheksa sõrmega Läti korvpallipere ebaõnnesõduri imeline teekond NBAsse

04:00, 13. jaanuar 2017
Kaks põlveoperatsiooni ja sõrmest ilma jäämine – Davis Bertansi tee korvpalliliigasse NBA on olnud täis katsumusi ja piina, kuid juba neljaastasena oli lätlane kindel soovis jõuda ookeani taha.
1

Henry Rull | Eesti korvpallurite põud

04:00, 9. jaanuar 2017
Peame ennast korvpallirahvaks, kuid peale Audentese on meistrivõistluste meeskondade komplekteeritust vaadates kristallselge: puudust tuntakse tasemel eestlastest.
1

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Edukad Eesti mehed Dakaril, naislaskesuusatajate hädine minek ja Klavan Liverpoolis

04:00, 9. jaanuar 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb ennustuse ühe alanud nädala võistluse kohta. Selline on meie 9. jaanuari valik:
1

Mart Kase | Mis on Eesti spordi mõte? Mõned mõtted neist, kes eile auhindu ei saanud

11:14, 28. detsember 2016
Eesti aasta sportlase valimine ja gala pani mind küsima seda põhiküsimust, et mis on Eesti spordi mõte? Kiirelt tuli pähe kolm sellist üldistavat teemat, et miks on Eesti tippsportlasi ja nende saavutusi vaja.
35

Ott Järvela | Jalgpall 2016, 10 tipphetke. Üdini isiklik ja erapoolik valik

12:16, 24. detsember 2016
Tahaks loota, et jalgpalliaasta 2016 ei olnud ülearu eriline, sest oleks neetult nukker, kui lähitulevikus ei kogeks vutisõbrad analoogseid hetki nagu Leicester City või Portugali koondise tiitlivõit.
2

Ville Arike | Minu 10 säravamat korvpallisündmust 2016

14:47, 23. detsember 2016
Aasta lõpp on kokkuvõtete ja meenutuste tegemise aeg. Nädalake ja veidi enam on seda 2016. aastat veel jäänud ning usun, et suuremad juhtumised korvpallis on tänaseks seljataga. Millised olid minu jaoks säravaimad sündmused? Reastan need kronoloogilises järjekorras.
1

Hindrek Pärg | Houston Rockets uhab hullumeelselt kolmeseid ja see töötab

04:00, 22. detsember 2016
Suvel Houston Rocketsi uueks peatreeneriks saanud Mike D’Antoni lubas, et tiim hakkab kaitset tõsisemalt võtma ning rünnakutempo muutub veel kiiremaks. Kuigi kumbagi lubadust pole täidetud, loobib meeskond hullumeelselt kolmeseid ja on senise hooaja meeldivamaid üllatusi. 
3

Viljar Voog | Tänak on kõvem mees kui Klavan

04:00, 19. detsember 2016
Möödunud nädalal potsatas Eesti sporditoimetuste postkasti ühe kihlveoettevõtte pressiteade, kus seisis: "Aasta meessportlase kategoorias on põhisoosikuks Inglismaa jalgpalliklubi Liverpooli kaitsja Ragnar Klavan."
26

Ville Arike | Palju õnne Jaak Salumetsale, aga kas seda oli vaja niimoodi teha?

04:00, 19. detsember 2016
Jaak Salumets valiti eile suure häälteenamusega korvpalliliidu uueks presidendiks. Teenekale mängijale ja treenerile siirad õnnitlused ka Õhtulehe poolt! Jääb loota, et Salumetsa-periood kujuneb alaliidule heaks, samas ei jätnud kogu presidendivalimiste protsess meeldivat muljet.
2

Henry Rull | Dirk Nowitzki, on aeg ketsid varna riputada!

04:00, 16. detsember 2016
12. juuni 2011. Dallas Mavericks alistab korvpalliliiga NBA kuuendas finaalmängus eelmisel suvel LeBron Jamesi ja Chris Boshiga tugevdatud Miami Heati ning kroonitakse meistriks. Tšempionite edu nurgakivi Dirk Nowitzki kindlustas 32aastasena igaveseks legendistaatuse ja pärandi: sakslane on aegade parim NBAs pallinud eurooplane.
0

Ville Arike | Kas on lootust saada malevõistlustel publik saali? Kuidas oleks matšiga Külaots - Ladva?

14:53, 15. detsember 2016
Paul Kerese maleaasta on lõppemas, meid on rõõmustanud tipud ja loodetavasti lisandunud lihtsalt huvilisi. Aga mis edasi, kas ühekordne hurraa saab läbi ja taas tuleb asemele hall argipäev?
6

Viljar Voog | KUUS MEEST kes võivad saada Ogieri ja Tänaku kõrval M-Sporti kolmandaks piloodiks

23:00, 12. detsember 2016
Sebastien Ogier ja Ott Tänak löövad M-Sporti ridades 2017. aastal autoralli MM-sarjas kaasa täishooaja. Kas M-Sportil on võimekust saata starti ka kolmas auto nagu teevad konkurendid Hyundaist, Citroenist ning (ilmselt poole hooaja pealt) Toyotast?
1

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Vinge Kelly Sildaru, õnnetud suusatajad ja kindel favoriit Kalev/Cramo

10:14, 12. detsember 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb ennustuse ühe alanud nädala võistluse kohta. Selline on meie 12. detsembri valik:
2

Ville Arike | Milliseks kujuneb suvel Eesti korvpallikoondise löögijõud?

04:00, 12. detsember 2016
Eesti korvpallikoondis sai laupäeval Prahas toimunud loosimisel teada eeloleval suvel peetava MMi eelkvalifikatsiooni vastased. Kerget jalutuskäiku pole oodata, sest konkurentideks sattusid endise Jugoslaavia riigid Makedoonia ja Kosovo. Kindlasti on aga tegemist jõukohase ülesandega – jõuda kolmeliikmelises alagrupis kahe parema sekka.
0

Deivil Tserp | Ilveste perefirma nutikad otsused

04:00, 5. detsember 2016
Kui Eesti parim kahevõistleja Kristjan Ilves eelmisel talvel oma kolmanda juunioride MMi pronksmedali võitis, mõistis toona 19aastane sportlane, et ilus lapsepõlv on edukalt lõppenud.
0

Henry Rull | New Yorgis on alanud Porzingise ajastu?

04:00, 2. detsember 2016
Hurjutavad eksperdid ja karm vilekoor – Kristaps Porzingisele ei eeldatud maailma tugevaimas korvpalliliigas NBA kohest edu, kuid New York Knicksi korvialune jõud on teinud midagi ootamatut: lätlane jagab skooriässa Carmelo Anthonyga meeskonna liidristaatust.
0

Hugo Tipner | Suusatõbi

04:00, 2. detsember 2016
Iga kord, kui räägitakse Eesti suusatamisest, meenub mulle üks lause, mida mu armas tuttav sageli tsiteerib. Tema lemmikkommentaator Lembitu Kuuse: "Aga meie muidugi piilume silmanurgast vilksamisi sinna kaugele tahapoole, kus kusagil väga paksus udus võitleb Raido Ränkel seda võitlust, mida talle on võimaldatud võidelda."
3

Ott Järvela | Kui presidendiks kandideerijaid on ainult üks

04:00, 28. november 2016
Kolm Eesti juhtivat spordialaliitu valivad õige pea presidenti. Korvpall detsembris, jalgpall märtsis ja kergejõustik aprillis. Korvpalliliidu presidendiks kandideerib ainult Jaak Salumets ja jalgpalliliidus tõenäoliselt ainult Aivar Pohlak. Kergejõustikus on hetkel olukord selgusetum, aga pole üldse võimatu, et kui praegune president Erich Teigamägi kandideerida otsustab, talle vastast ei esitata.
3

Pluss, miinus ja ennustus | Suusamehed, doping ja saalihoki MM

04:00, 28. november 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 28. novembri valik.
0

Henry Rull | Kas Warriors on parem Durantiga või Durantita?

04:00, 25. november 2016
Korvpalliajaloo parim kaugviskaja Stephen Curry, tema ustav sopsuvend Klay Thompson, mitmekülgne kaitselõvi Draymond Green ning NBA üks paremaid skoorijaid Kevin Durant – Golden State Warriorsi algviisik on hirmuäratav, kuid Duranti palkamisega loobuti tähtsatest rollimängijatest.
0

Ott Järvela | Kariibi mere karastus aitab jalgpallikoondisel tulevikus vältida piinlikke krahhe

13:22, 23. november 2016
Eesti meeste jalgpallikoondise Kariibi mere tuur andis tulemusteks 1:1 viigi Saint Kitts ja Nevisega ning 1:0 võidu Antigua ja Barbuda üle. Skooridest tähtsam on aga karastus, mille mängijad eksootilistest paikadest ühes võtavad.
2

Deivil Tserp | Endel Kellapist ja Eesti kergejõustikust

04:00, 21. november 2016
Möödunud reedel ilmus Õhtulehes minu lugu "Eesti Kergejõustikuliidu väljakutse: kuidas toetada 43 olümpiapotentsiaaliga sportlast?". Juba samal päeval kutsus see spordikuninganna õukonnas esile sõnasõja, kus põhisüüdlaseks tembeldati alaliidu president Erich Teigamägi.
6

Pluss, miinus, ennustus | Võrkpall, suusatajad ja Kariibi mere seikluse teine vaatus

04:00, 21. november 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 21. novembri valik.
0

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis