Õhtulehe raamatublogi

Indrek Hargla ja kuue teise Eesti kirjaniku ühisteos esmaavaldatatakse Elisa Raamatus

10:37, 24. aprill 2017
Aprillist saab Elisa Raamatust lugeda spetsiaalselt äpile kirjutatud seitsme tuntud Eesti kirjaniku teost "Eestid, mida ei olnud", kus jutustatakse Eesti minevikust ulmevõtmes.
0

ARVUSTUS: Eesti russofoobist kriminaalpolitseiniku seiklused

11:38, 11. aprill 2017
Kriminaalromaanid on mõneti igavad. Alati on mõrv, alati on uurija, kellel on sherlockholmesilikult võimas detaili- ja mõtlemisvõime, mille tõttu ta varem või hiljem lahendab juhtumi, mida keegi teine ei suudaks. Ja pealegi kui korra loetud ega seda naljalt uuesti kätte ei võeta. See kõik kehtib ka Arno Saare "Tallinna rongi" kohta.
3

GALERII | Eesti elu kirjutati entsüklopeediaks

16:45, 24. märts 2017
Kes on eestlased ja millised nad on? Need on ühed küsimused, millele annab vastuseid Tartu ülikooli meediauurijate ja sotsioloogide 20 aasta töö viljana ilmunud monograafia „Eesti ühiskond kiirenevas ajas“. Monograafia ühe toimetaja sotsiaalteadlase Marju Lauristini sõnul on tegu Eesti elu entsüklopeediaga.
1

ARVUSTUS: Kui soontes voolab käsitööõlu

12:54, 18. märts 2017
Pruulikoera nn pungilik lähenemine, mis on täielikult vastuolus klassikalise äriõpiku tõdedega. Esmapilgul ei ole see sugugi nakatav, ent tuleb tunnistada oma võlu sellel siiski on.
0

ARVUSTUS: Mis võinuks saada, kui Hitler oleks Berliinist Eestisse pagenud?

10:07, 6. märts 2017
Maimu Bergi novellikogumikus "Hitler Mustjalas" otsib juuksuri abil välimust muutnud füürer pärast Beriilinist põgenemist Eestis pelgupaika, Angela Merkel aga vanaisa vallastütart. Tundub, justkui muigaks Berg peenelt selle üle, kuidas meie väike rahvas otsib kõikjalt seoseid Eesti ja eestlastega ning iga taolise avastuse puhul erutunult kilkab.
4

ARVUSTUS: Turovskid: mis teeb inimese omapäraseks võrreldes loomariigiga?

12:03, 3. märts 2017
Kui palju on inimesel sarnasust loomaliikidega, tuues seejuures esile just inimese omapära? See on Turovskite raamatu „Teekond urust templisse“ lähteülesanne, mis tuleb kokku panna erinevatest tekstilistest pusletükkidest.
3

ARVUSTUS: Hvostovi „Šokolaadist prints“ ehk Eesti doktor Freud – ühe intellektuaalist sotsiopaadi lugu

15:13, 19. veebruar 2017
Maailmas on alanud ajastu, kus juhtpositsioonile tüürivad valimatu suuvärgiga omapärase karismaga sotsiopaadid, kes löövad jalaga ukse lahti ja haaravad võimu. Imetlejaid ja kaasanimejaid neil jätkub. Nagu ka vastaseid. Eesti kirjandusse on lisandunud üks säärane uue ajastu tegelane – rafineeritud sotsiopaat, šokolaadist prints ehk Alfros Tühirand.
1

KOLM KÜSIMUST I Kerttu Rakke: esimese raamatu kirjutasin kuueselt kutsikast ja kassipojast

04:00, 4. veebruar 2017
Küsimustele vastab kirjanik Kerttu Rakke, kes andis äsja e-raamatuna välja romaani „Küpsiseparadiis 2 ehk maskid & maskotid“, mis on järg kümne aasta tagusele menukile „Küpsiseparadiis ehk 12 kuud“.
15

ARVUSTUS: „Sadakond nõiutud suitsukest“ esitab küsimusi, millele igal eestlasel tasuks vastata

20:29, 30. jaanuar 2017
Kas ehtne maal elav vanaema suudaks Skype’i teel edastada pannkooke ja vaarikamoosi, ja ka maasuve kõige selle juurde kuuluvaga? Miks käitub valitsus  tihti alamatega kui pärisorjadega ja kas valituid peaks saama tagasi kutsuda, kui nad valimislubadusi ei täida? Kui kaua peaksid vastu mugavustsoonis elavad inimesed, kui nad paisata tagasi kiviaja tasemele? Miks inimkonnal ei säili eelnevalt õpitud kogemused? Neile ja mitmetele muudele küsimustele tuleb Thavet Atlase arenguromaani peategelasel Martinil oma kujunemisteel vastused leida.
1

ARVUSTUS: „Kus on kurja kodu?” toob lugeja ette sarimõrtsuka õõvastava sisemaailma

08:24, 16. jaanuar 2017
Robert Galbraithi (pseudonüüm, mida kasutab krimikirjanikuna J. K. Rowling) kolmas Cormoran Strike’i romaan algab nimetu mõrvari meenutusega eelmisel päeval korda saadetud tapatööst ja üksikasjaliku kirjeldusega sealjuures kogetud naudingust. Oma mõtteid ja tundeid jagab maniakk lugejaga raamatulehekülgedel korduvalt, kuid tema isik jääb peaaegu lõpuni tundmatuks.
1

ARVUSTUS: On aeg islamiga kohaneda

21:37, 10. jaanuar 2017
Milline näeks välja Prantsusmaa, kui seda juhiks islamiusuline partei? Kas elu oleks halvem või parem? Ühe nägemuse sellest on kirja pannud islamivastaste sõnavõttudega tuntud Michel Houellebecq.
99

Valu: kes kannatab, ei pruugi kauem elada

14:40, 6. jaanuar 2017
Valu on asi, mida iga inimene kogeb vähemalt korra elus. Lühiajalise ja mööduvana ei tekita ta suuremat kahju, kuid krooniline valu võib mõjutada tervet elu. 
2

ARVUSTUS | "Sada põnevat lugu Tallinnast" pakub ka teadjamale üllatuspalukesi

09:24, 21. detsember 2016
Jaak Juske "Sada põnevat lugu Tallinnast" jääb silma juba Mart Kivisilla maitseka kaanekujundusega ja sisaldab ohtralt mustvalgeid fotosid kunagisest Tallinnast ning püstitamatagi jäänud ehitistest, ent sisuski ei pea pettuma. Kas teadsite näiteks, et Stockholm on aastasadade eest  lühikest aega Tallinnale kuulunud? 
0

ARVUSTUS: Mis oli sõjas, ei jää sõtta

21:29, 18. detsember 2016
Usun, et nii mõnigi sõdur on kätte võtnud tühja märkmiku ning hakanud kirjutama selleks, et jäädvustada teenistuse meeleolukaid seikasid, aga ka selleks, et hoida teravana vaim ja tulla toime üksindusega. Võrno ei ole selles mõttes enda päevikutega mingi erand. Mis algas muheda ajaviiteprojektina – panna kirja missiooni kuldhetked – lõppes eneseteraapiana.
43

ARVUSTUS: „Kuidas rikkalt surra?“ näitab, et rikaski võib muutuda kerjuseks

12:51, 14. november 2016
Kas leidub mõni jumal, kes andestaks meile ebaausal teel rikastumise, eriti kui sellest tulenev sündmusteahel on nõudnud meile armsa inimese elu? Allan Keiani rahatriloogia kolmandas osas jõuab peategelane Adrian Aus Tai kloostris mungaelu elades järeldusele, et sellist jumalat pole siia ilma veel loodud.
1

Tammsaare seisis enne "Tõe ja õiguse" kirjutamist kaks korda surmasuus

04:00, 29. oktoober 2016
"Tammsaare ei olekski "Tõde ja õigust" kirjutanud, kui ta poleks õnnesärgis sündinud," avaldab kirjandusteadlane Maarja Vaino. "Tudengipõlves avastati tal tiisikus, mis oli tol ajal surmaga lõppev haigus. Pärast tiisikusest paranemist oli tal maolõikus, mille kohta ütles doktor, kes teda lõikama asus, et operatsiooni õnnestumise tõenäosus on kaks protsenti."
1

ARVUSTUS: Mart Kadastiku „Nüüd ma siis kirjutan“ – isiklik sissevaade meediamaailma

14:21, 22. oktoober 2016
„Ajakirjanik on alati alasti, tema ei saa oma nõrkusi varjata,“ sedastab mõjukas ajakirjandustegelane Mart Kadastik oma uusimas raamatus, mida ta ise nimetab elutööraamatuks. Kirjanduse rindel seostub Kadastiku nimi avameelsete, seksuaalsust lahkavate romaanidega, ent sellest teosest seksi ei leia. Avameelne on see siiski.
15

"Maailm paksude mätta otsast": musklimeestele toodi värskelt pressitud mahla, aga pakse kostitati limonaadi ja vorstisaiadega

08:35, 19. oktoober 2016
Kairi Kuuri ja Fausto Gobbi “Maailm paksude mätta otsast“, raamat on saadaval hästivarustatud poodides üle Eesti.
9

"Maailm paksude mätta otsast": mõni kelner siiski märkab, et paks ei mahu tooli ära

10:11, 29. september 2016
Kairi Kuuri ja Fausto Gobbi raamat “Maailm paksude mätta otsast” ilmub 10. oktoobril. 
9

Kuidas süüa nii, et meel ja mõistus erksad püsiksid?

16:50, 28. september 2016
Viimasel ajal räägitakse palju kehakaalust ja sellega seonduvast toitumisest. Kuid – söödav ei pea vaid kaalu korras hoidma, see võiks hoolitseda ka aju eest, sest mäluhäired järjest levinum probleem nii vanemate kui nooremate seas.
1

Kristallravi: pane maa iidne energia iseenda teenistusse

16:10, 27. september 2016
Kristallide populaarsus on viimasel ajal meeletult kasvanud. Küllap on põhjuseks tõik, et inimesed on kristallide väge enda heaks ära kasutanud iidsetest aegadest peale ning selle vastu on hakatud järjest enam huvi tundma ka tänapäevases materialistlikus maailmas.
1

"Maailm paksude mätta otsast": järsku oli ta mu kõrval ja tervitas mind meelalt

11:05, 27. september 2016
Kairi Kuuri ja Fausto Gobbi raamat “Maailm paksude mätta otsast” ilmub 10. oktoobril. 
3

UUS SEADUS: raamatukogudesse läheb vähem säilituseksemplare, kogutakse ka digitaalset algmaterjali

12:25, 21. september 2016
Alates jaanuarist tuleb kirjastajatel raamatuid, ajakirjandusväljaandeid, heliplaate, DVDsid, maakaarte ja noote loovutada raamatukogudele säilitamiseks senise kaheksa eksemplari asemel neli. See-eest korjab Eesti rahvusraamatukogu kokku avaldamiseelsed digitaalsed failid.
5

ARVUSTUS: "Harry Potter ja neetud laps" – kulunud ajas rändamise motiiv, aga haaravalt põnev lugu

15:32, 11. september 2016
Rowlingu Harry Potteri lugudega üles kasvanud põlvkond ja muudki fännid hoidsid mitmel põhjusel hinge kinni, kui kaheksas Potteri-raamat poelettidele jõudis. Ühelt poolt küll nostalgiast ja rõõmust, kuid teisalt hirmust, et ega teise autori, Jack Thorne’i kirja pandud ja veel näidendi vormis teos neile armsaks saanud romaanisarjale kuidagi varju heida.
0

LOE: katkend uuest Hercule Poirot’ romaanist "Suletud kirst"

11:42, 5. september 2016
Sel sügisel möödub 100 aastat krimikuninganna Agatha Christie kuulsaima kangelase Hercule Poirot’ sünnist. Homme ilmub selle tähistamiseks üheaegselt maailma eri paigus uus Poirot’-romaan „Suletud kirst“, mille on Agatha Christie Fondi tellimusel kirjutanud Briti kirjanik Sophie Hannah.
3

"Kõige tumedam tund" hoiab lugeja köidikuis viimase leheküljeni

19:30, 29. august 2016
Varraku ajaviitesarjas on taas ilmunud romaan, mis ei ole mõeldud pretensioonitule naislugejale – tugevalt ajaloolistest sündmustest mõjutatud "Kõige tumedam tund" annab võimaluse mõtiskleda ajalooliste sündmuste üle ning paneb teadmishimulisi ajalooraamatutest lisagi otsima.
0

Kirjastaja Krista Kaer: eesti rahvas on asunud väga innukalt kirjutama

04:00, 27. august 2016
„Mitte päris iga päev, aga raamatuid pakutakse ikka üsna palju. Eesti rahvas on asunud väga innukalt kirjutama. Öeldakse, et inimesed loevad vähem, kuid kirjutatakse küll väga palju,“ kinnitab Varraku pikaaegne peatoimetaja Krista Kaer. Tekste laekub tema sõnul rohkem kui näiteks viis aastat tagasi.
2

Rimi korjab müügilt eluohtlikke tervisenõuandeid jagava raamatu

14:08, 25. august 2016
Rimi korjab müügilt Gennadi Malahhovi raamatu, milles antakse eluohtlikke tervisenõuandeid vähihaigetele. Raamatut müüdi Mustakivi ja Ülemiste Rimides.
7

Kuidas jõuda oma unistusteni?

16:00, 2. august 2016
Kuidas ületada hirme ja leida aega, et jõuda oma pikalt meelel mõlkunud unistuste täitmiseni? Kogu maailmas laineid löönud menuki "Söö, palveta, armasta" autor Elisabeth Gilbert annab sellele oma uues raamatus vastuse.
0

„Hirameki“ – kritseldamist jagub nii väiksele kui suurele

20:24, 10. aprill 2016
Peng + Hu "Hirameki. Geniaalne plätserdamis-kritseldamis-lõbu", Hea Lugu, 2016
5

Kuidas said raamatupoodidest kohtumis- ja ajaveetmispaigad?

06:00, 9. aprill 2016
Kui praegustes Eesti raamatukauplustes ringi vaadata, hakkab silma mõndagi enamat kui kirjavarast lookas letid ja järjekorras seisvad ostlejad. On kohvikud, on akvaariumid, on mugavad toolid raamatute sirvimiseks ja lastenurgad peredele. Veel sajandivahetusel see nii ei olnud. Ega ole suuremas osas Euroopast siiamaani. Siinsest tasemest kõneleb seegi, et Rahva Raamatu Viru keskuse kauplus kandideerib maailma parima raamatupoe tiitlile.
12

Soodusmüügid – kas päästerõngas seisma jäänud raamatutele?

06:00, 2. aprill 2016
Suurte allahindluste ajal kilkavad oma raamaturiiulitele uue täite otsijad üksteise võidu: "Ma sain 20 euro eest neli raamatut, mis maksnuks muidu kokku sada eurot!" – "Aga mul õnnestus osta tervelt üheksa raamatut 40 euroga!" Mille järgi teoseid alla hinnatakse, kui palju sooduskampaaniad tegelikult tulu toovad ja kas kallimaid raamatuid muidu ostetakski?
1

Rahvusraamatukogu uuendused: lasteala ja suhtlusala jutuajamiseks

10:01, 23. märts 2016
Üldiselt valitseb arusaam, et raamatukogus tuleb olla hiirvaikselt ja koos lasteaiamudilasega seal pikemalt aega veeta ei saa. Ent Eesti rahvusraamatukogu uuenduskuuri saanud viiendalt korruselt leiab teatmesaali ja rühmaruumid, kus võib kaaslastega julgelt töö- ja kooliasju arutada, ning laste lugemis- ja mänguruumi.
1

Minu Portugal - päikeseline ja sõltuvusttekitav

22:15, 1. märts 2016
Kes korra on Portugali armunud, tuleb alati tagasi, kirjutab Kaisa Masso raamatu "Minu Portugal" eessõnas. Küllap tal on õigus – pärast möödunud sügisel toimunud reisi sellesse Euroopa mandriosa läänepoolseimasse riiki ei lähe päevagi, mil ma sellele maale ei mõtle.
0

Jahupäisus ehk kuidas süsivesikud ajutegevust kahjustavad

16:15, 1. märts 2016
"Jahupea" on raamat, kus tunnustatud neuroloog David Perlmutter on võtnud käsitluse alla teema, mis on meditsiinikirjanduses ringelnud pikki aastaid – ajutegevust kahjustavad süsivesikud.
3

Raamatuhinnad heidutavad lugejat

06:00, 27. veebruar 2016
Nii mõnigi raamatusõber kurdab, et kui varem sai raamatupoes käies peaaegu alati midagi koju kaasa soetatud, siis nüüd peletavad kõrged hinnad ostuisu ära. Uuena maksab suurem osa ilukirjandusteoseid 20 euro ringis. On’s raamatud varasemaga võrreldes tõesti oluliselt kallimaks läinud ning mis hinnatõusu põhjustab?
12

Olavi Ruitlane: kirjutamishoos võin kõik kohtumised unustada ja arved maksmata jätta

06:00, 20. veebruar 2016
"Ma võin rahakotid ja pangakaardid ja autovõtmed kuhugi ära pista, kõik kohtumised ära unustada, telefonid võivad maksmata jääda ja välja lülituda," kirjeldab Olavi Ruitlane seda, kuidas ta mahukama teosega askeldades raamatumaailma sisse läheb. Kirjutab ta aga alati turvaliste koduseinte vahel – külasolemise tundega asjad ei õnnestuks.
2

Illustraator Anne Pikkov: Kivirähki Oskari joonistasin oma poja moodi

06:00, 12. veebruar 2016
"Mul on kolm poega, nii et poiste hingeelu ma vist tunnen küll. Tüdrukuid ma ei oskagi joonistada!" tunnistab raamatuillustraator ja -kujundaja Anne Pikkov, kelle nimi hõigati eilsel kauneimate raamatute autasustamisel välja neli korda.
2

Jääme ootama, mida kirjutab Heljo Mänd oma sajandaks sünnipäevaks

06:00, 10. veebruar 2016
"Lastekirjanikuks tasub hakata – nende seas on palju pikaealisi ja kaua töövõimelisi inimesi," tunnistab Leelo Tungal kolleeg Heljo Männi homsele 90. sünnipäevale mõeldes. "Endise kirjalapsena soovin Heljo Männile palju-palju õnne. Jään ootama, mida ta kirjutab oma sajandaks sünnipäevaks."
6

Uus avastus: vanimad muinasjutud on pärit pronksiajast

06:00, 23. jaanuar 2016
Teadlased leidsid, et mõned muinasjutud, nagu näiteks "Kaunitar ja koletis" ja "Kullaketraja", on pärit mitme tuhande aasta tagant, rahvajutt "Sepp ja kurat" aga lausa pronksiajast. Muinasjuttude niivõrd pikka põlvnemislugu uskus 19. sajandil juba Wilhelm Grimm, kuid hilisemad teadlased ­tegid tema teooria pihuks ja põrmuks.
2

Ilmar Trull: üks luuletus küpseb kümme aastat, teine valmib minutitega

06:00, 23. jaanuar 2016
Pole see midagi nii, et luuletus on alati hetkega valmis, kinnitab lasteluuletaja Ilmar Trull (58), kes sai neljapäeval pärjatud kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiaga valikkogu "Rähni ravi" eest. "Ma teen märkmeid, kirjutan mõne märksõna või katke ja sinnapaika see jääb. Kümne aasta pärast vaatad neid ridu ja kirjutad luuletuse valmis," räägib ta. Mõni katke ootab oma aega aga juba paarkümmend aastat.
2

Kunstnik Siima Škop: "Kui inimesed ka praegu mu raamatute vastu huvi tunnevad, ei ole ma ilmaaegu elanud."

06:00, 23. jaanuar 2016
"Ma ei mäleta ausalt öeldes, millal viimati joonistasin. Sellest on palju aastaid möödas," ütleb kunstnik Siima Škop (95) kurvalt. Viimane kord, kui lastele Lumivalgekese ja Pöial-Liisi pildimaailma kinkinud habras naine pliiatsit-pintslit sõrmede vahel hoidis, oli väga ammu. "Olen ju poolpime, ei näe enam hästi. Olen selle all hirmsalt kannatanud, et enam joonistada ei saa. Hing on valus."
44

9. sajandi piiblileheküljest luubiga loetavate kääbusraamatuteni: mis haruldusi leidub Eesti tähtsamates raamatukogudes?

06:00, 9. jaanuar 2016
Iidseid ja muudel põhjustel erilisi rariteete jagub nii Lõuna- kui ka Põhja-Eestisse. Vanim kirjalik mälestusmärk, mis üldse Eesti mäluasutustes leidub, on hoiul Tartu Ülikooli raamatukogus, vanim teadaolev trükisefragment aga Tallinna Ülikooli raamatukogus. Kirjandusmuuseumi arhiivraamatukogu on põhjatu vanade eestikeelsete teoste varaait, rahvusraamatukogu saab muuhulgas uhkustada kääbusraamatute koguga.
4

Heljo Mänd: ma vaatan tänapäeva lapsi ja mul on tunne, et nad vajavad rohkem armastust, kui nad saavad

06:00, 31. detsember 2015
"Mul on praegu väga omapärane elu: mulle tulevad siia koju ainult head inimesed. Ma ei tea, millest see tuleb, kuidagi see kodu tõmbab häid inimesi juurde," naerab kirjanik Heljo Mänd. Ta naerab palju. Ta kirjutab palju. Ta saab veebruaris 90. 
12

Jõuluõhtu salmiabi: milliseid värsse kingi kättesaamiseks lugeda?

06:00, 23. detsember 2015
Luuletajad jagavad oma kirjutatud jõulusalme või lemmikuid, mida ise jõuluvanale loevad.
13

Ilmi Kolla ei olnud süütu neitsi, vaid noor ja elurõõmus naine

06:00, 19. detsember 2015
Suured hingestatud silmad, habras kogu. Luuletus "Nukrad hetked". Üksindus. Ränk kopsuhaigus ja surma jäine hingus. Need on märksõnad, mis 21aastasena lahkunud poetessi Ilmi Kolla kohta ilmselt kooli kirjandustundidest meenuvad. Kirjandusteadlane Eve Annuk heidab müüdile elusamat valgust: "Ta ei olnud puritaanlik tuim tükk, vaid kena naine, kes meestele väga meeldis."
10

RMK kingib lasteaedadele raamatu jõulukuuse otsimisest

12:21, 8. detsember 2015
Riigimetsa Majandamise Keskus andis koostöös Menu kirjastusega pühade eel välja Loone Otsa kirjutatud ja Hiis Lessingu illustreeritud lasteraamatu jõulukuuse otsimisest talvises metsas ning kingib selle lasteaiarühmadele üle Eesti.
0

Halvima seksi auhind läks muusik Morrisseyle

06:00, 5. detsember 2015
Briti kirjandusajakirja Literary Review tänavuse auhinna kehvasti kirjeldatud seksi eest ilukirjanduses pälvis Morrissey debüütromaaniga "Kadunute nimekiri", vahendab BBC.
0

Sõjaraamatute fänn Madis Milling: minu põlvkonnal on II maailmasõjaga isiklik seos

06:00, 5. detsember 2015
70 aasta tagune maailmasõda lööb raamatupoelettidel laineid juba paarkümmend aastat.
4

Poolelijäänud teosed: mis läks tuleroaks, mis viis õnnetu kirjaniku enesetapu äärele

06:00, 28. november 2015
"On kaks võimalust: kas mina tapan tema või tema tapab minu," ütles Ameerika menukirjanik Truman Capote 1971. aastal ühes telesaates poolelioleva romaani kohta, mida ta hakkas kirjutama 18 aastat enne surma, kuid valmis ei saanudki.
2

"Naljakas tüdruk" - kvaliteetne ja vaimukas tuhkatriinulugu

17:42, 11. november 2015
Need, kes armastavad BBC telesarju, võivad südamerahus teleka vaatamisele vahelduseks sirutada käe Nick Hornby teose "Naljakas tüdruk" järele. Ja mitte ainult – muhedat ja kvaliteetset lugemist pakub see teos ka kõigile teistele.
0

Jim Ashilevi: "Kitsastes oludes kasvamine on andnud võime ümbritsevast välja lülituda."

07:00, 7. november 2015
"Me elasime perega Pelgurannas pead-jalad koos. Pisikeses kahetoalises korteris olid mu õde, ema, vanaema, vanaisa, onu, koer ja kass, vahepeal olid viirpapagoid ja hamster ka. Ma arvan, et kitsastes oludes üles kasvamine on andnud mulle võime ümbritsevast välja lülituda, kui mul on vaja," juurdleb kirjanik, näitleja ja lavastaja Jim Ashilevi, kes käis oma viimast romaani sageli kohvikutes kirjutamas.
13

Galerii: Merle Jääger esitles unenägudest alguse saanud jutukogu

09:53, 6. november 2015
Näitleja Merle Jääger esitles eile oma uhiuut humoristlikku jutukogu "Jututulbad", kus külanõid joodab pahaaimavatele külalistele nõiajooke, igatsuselinnud neelavad inimesi, näkid varastavad suplejailt kehaosi ja toimub palju muud.
9

Surnud kirjanike ette käidud rajal tallamine – üllas üritus või pühaduseteotus?

08:00, 24. oktoober 2015
Mitu armastatud raamatukangelast on uue autori käe all taas ellu ärganud.
1

Raamat seksist, mis inspireerib inimest tervikuna arenema

16:16, 14. oktoober 2015
Seks on teema, mis läheb korda kõigile. Järjest rohkem mõtiskletakse ka selle üle, kuidas elada paremat elu, milles seks ei tähendaks pelgalt häid orgasme.
11

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis