Eesti tontidest, suurest Maris Strombergsist ja väiksest Usain Boltist (16)

Kurat küll! Lätlane Maris Strombergs võitis BMX-is kulla teisel olümpial järjest, aga meie noored tondid väntavad tänavatel ja treppidel trikiratastega tühja. Põrgu päralt, hakake ükskord meesteks ja trenni tegema. Mida te niisama nühite. Olete lätlastest - neid pääses Londonis poolfinaali kolm - kehvemad või?

Noored hädaldavad, et pole tööd ja palk kehv. Kurat, Strombergs on mitmekordne miljonär. Miks teie ei ole? Ei viitsi miljoneid teenida?
Ah et Eestis on vaid Tartus BMXi rada? No ja siis? Mait Riisman tahtis veepallis olümpiavõitjaks tulla ning kolis selleks Moskvasse ja tuli. Kaugel see Lätigi. Tahtmist on vaja, ei muud.

* * *
Kas mitte see, et olümpiamängudel on vaid ROKil õigus miljoneid tasku toppida, polnudki põhjus, miks Usain Bolt ei viitsinud 200 meetris maailmarekordit joosta ning löntsis viimased kümmekond meetrit, rahulolev ilme näol.
Ah et Bolt on niigi rikas? No ega miljon ja pisut peale, mida õhtumiitingu korraldajad rekordi eest maksaksid jamaikalast vaesemaks teeks.
Jah, David Rudisha jooksis 800 meetris ilmarekordi, aga see on tema probleem. Võinuks pigem teha seda kuskil mujal ja saadud raha heategevuseks annetada.

* * *
Veel Boltist. Et noor mees arvab endast liiga palju. Peab end legendiks ja milleks veel.
Legendiks pole võimalik end rääkida, legendiks saadakse ja see nimetus omistatakse. Al Oerter nelja järjestikkuse kettaheitekullaga ja Carl Lewis kaugushüppekullaga on legendid. Sõudja Steve Redgrave viie erinevalt olümpialt võidetud kullaga on legend. Aga mitte Bolt. Kahel mängudel hiilanuid on kümnete kaupa, miks Bolt end neist paremaks peab?
Ootame ära Rio de Janeiro mängud ja neist järgmised ning siis vaatame, kes on legend, kes mitte.

* * *
Londonlaste väitel on paljud ROKi asjapulgad nimetanud käesolevaid mänge kõigi aegade parimateks ning järgnevatel olümpialinnadel on keeruline etteseatud latt ületada.
Et mis mõttes? Mille poolest olid Londoni mängud paremad kui Sydney või Pekingi olümpiad. Kompaktsemad? Ei. Inimsõbralikumad? Ei. Parema transpordikorralduse või olümpiakülaga? Ei. Lati on hoopis seadnud Sydney ja Peking, millest London kindlasti üle ei hüpanud.

Kommentaarid
Pets, 19:43, 10. august, 2012
Ja kui siia lisada kohutavalt palju kohtunike apse - kohe tuleb meelde tõstmine ja maadlus -- no ei ole parimad
lätlased ja leedulased, 20:24, 10. august, 2012
noh, eestlased, kus on teie kuldmedal?
jah, 20:40, 10. august, 2012
Lugupeetud Jaan te olete TONT ,kui hakatte sportlasi vordlema,noustudes uleval kirjutajaga vaevalt sa tead mis on tippsport.Kahju et on Sinusuguseid.
Marti, 21:03, 10. august, 2012
Mõningate härrade kohta, kes siin foorumis on sõna võtnud, ütleks legendaarne härra Pahv, et nad on täielikud tondid. Võiks ikka natukene vaadata, mida suust välja ajada. Samas härra Martinsonile vaidleks pisut vastu - kuidas nüüd Läti mees oma kahe kullaga on ülikõva vend ja Bolt kahelt OM-ilt saadud medalitega ja tehtud maailma- ja olümpiarekorditega veel väike tegija ;)
SRy, ennist läks kommentaar valesse kohta.
kõrvaltkommenteerija, 21:06, 10. august, 2012
Mina pean küll Bolti juba praegu legendiks. Kahtedelt mängudelt juba 5 kulda + 1 on suure tõenäosusega veel tulemas. Lisaks veel maailmarekordid, kuidas ta siis juba legend ei ole?
Ja noored otsustavad ise, mis alaga nad tegelevad. Kas tsillivad niisama ja hüppavad-trikitavad või ninastveriväljas tippsporti.
tont jaan, 21:26, 10. august, 2012
ja jaan mida sina oma elus saavutanud oled?
Jah, 22:32, 10. august, 2012
Mis niisama kribada. Kus on Jaani Pulitzer?
Mees Garaažist, 23:43, 10. august, 2012
Maris on kõva, aga lihtsalt Läti jutu täpsustuseks - ta elab juba pikemat aega alaliselt USA-s.
vaatleja, 23:49, 10. august, 2012
Jaan,kas sina tegid ikka oma parima soorituse Londoni olümpial et kõikidel aadressidel sappi pritsid.Mina arvan et sa ebaõnnestusid.
kullakaevur, 00:43, 11. august, 2012
Loodetavasti on lätlased-leedukad juba Martinsoni käest küsinud, et kus on eestlaste olümpiakuld.
Ka Jaan, 01:06, 11. august, 2012
Sport on mõttetu. Kui tahad päriselt miljoneid teenida, siis kasuta mõistust. Loll teenib spordiga. Jordanit Bill Gatesega võrrelda on võimatu
maamiis, 03:12, 11. august, 2012
Ega kala peale sülitades teda kätte ei saa,pigem peaks ikka mõningase sööda nina ette viskama....
urmas, 08:31, 11. august, 2012
Bolt räägib ise , et tahab saada legendiks. Nii palju võiks väike jaanike ikka teada kui selliste avaldustega esineb.
asSDA, 09:42, 11. august, 2012
MARTINSON sa paned siin ikka juttu väga mööda, Bolt on juba praegu legend ja kinnitab seda staatust ka veel Rio De Janiero-s
oll, 12:41, 11. august, 2012
Ma arvan, et sa pead nüüd hakkame kiiresti Vene viisat taotlema hakkama, muidu ma saan su raisa kätte veel.
Täiesti ajuvaba jutt, herr Jaaniuss.
Kommenteeri
Olen tutvunud reeglitega ja võtan vastutuse oma sõnade eest
Olümpialogi
Õhtulehe spordiblogi vahetab natukeseks - nii umbes kuuks ajaks - kuube. Võtame üll viis rõngast, rahupiibu ning kõik muud iidsed ja üllad olümpiaideaalid.
Need on nädalad, mil passime silmad punnis teleri ees ning mõtleme ketastest, epeedest, paarisaerudest, erinevatest pallidest ja küllap veel paljust muustki. Aga et silmad helendavast (teleri)ekraanist ei väsiks, tasub neile vahepeal puhkust anda. Õhtulehe olümpiablogi on just parim koht - sest tõesti, siin silmad puhkavad! Me vähemalt väga loodame. Aga palume mitte segi ajada: aju ei tohi siin olles küll puhkerežiimile lülitada...
Teiega jagab omi mõtteid ja kaemusi ning pilte Õhtulehe Londoni-tiim Ott Järvela, Jaan Martinson, Märt Roosna ja fotograaf Tairo Lutter, aga kindlasti ka need, kes jäävad siia - teleri ja Õhtulehe olümpiablogi äärde! - suurele spordipeole kaasa elama.

Eelmised postitused
Arhiiv
Rehviinfo