Katrin Lusti blogi

Miks lahkusid linnahalli juhid Väino Sarnet ja Meelis Pai oma kohtadelt? Kas Taavi Aas pääseb puhta nahaga?

09:35, 22. märts 2017
Teisipäeval teatati avalikkusele, et Väino Sarnet lahkub omal soovil Tallinna Linnahalli AS-i juhatuse liikme koha pealt. Sarnet olevat põhjendanud oma otsust sellega, et ta ei saanud sel ametipostil tegutseda nii nagu talle oli esialgu lubatud.
50

Miks ei räägi riik maksudest ausalt?

12:09, 17. märts 2017
Eile tuli siis taas üks suurepärane maailma päästev uudis. Nimelt kehtestatakse järgmisest aastast autodele registreerimismaks, mis algab umbes 150 eurost ja enamikule tavalistele autodele, nagu ma aru saan, tuleb see 300-400 eurot.
49

Kas rahvast hoiti Rail Balticuga seoses tahtlikult teadmatuses?

14:20, 19. veebruar 2017
Olen ligi kuu aega homse "Kuuuurija" saate tarvis uurinud Rail Balticu tagamaid. Kuigi olin saanud kümneid kirju inimestelt, kes palusid mul just Rail Balticu teemat kajastada, siis ütlen ausalt, et selle teema vastu oli ka minul endal isiklik huvi.
139

Miks ei taha eestlased õppida Taani valitsuse vigadest ehk Lugu sellest, miks sõidab taanlane õlut ja viina ostma Saksamaale

19:15, 12. veebruar 2017
Käisin jaanuari alguses Taanis ja külastasin sama reisi raames ka Taani–Saksa piiri. Juba aastakümneid käivad taanlased odavat kraami ostmas just Saksamaalt ja piirilinna Flensburgi ümbrus on täis ehitatud suuri kaubanduskeskuseid. 
59

Kas Ilves kasutas sama krediitkaarti mida Galojan?

12:15, 10. veebruar 2017
Anna-Maria Galojani eelkäija MTÜ Euroopa Liikumine juhatuse liikme kohal oli Toomas-Hendrik Ilves. Ma ei tea, kas tema käsutuses olnud krediitkaart oli täpselt seesama, millega maksis Galojan Armani poes, kuid kaardiga seotud pangakonto oli kindlasti sama.
76

Kas presidendi krediitkaardiga saab kõike osta makse maksmata?

08:14, 2. veebruar 2017
Inetu on ilkuda, aga viimases "Pealtnägijas" käsitletud presidendi krediitkaardi äri ajab silmad siiski punni. 
75

Loodan, et uus valitsus ei kasuta sundüürnikke lihtsalt enne valimisi ära 

20:13, 25. jaanuar 2017
Eelmisel nädalal oli Riigikogu majanduskomisjonis arutelu sundüürnike teemal, kuna üle 5200 inimese esitas järelpärimise, kuidas kavatseb riik nendele tehtud ülekohut hüvitada. Riigihaldusminister ja keskerakondlane Mihhail Korb kirjutas eile alla seaduseelnõule, et luuakse erikomisjon just selle murega tegelemiseks. 
58

Kas riik on kaasosaline selles, kui riigihanke võitnud ettevõte jätab inimestele raha maksmata?

20:03, 15. jaanuar 2017
Eelmisel nädalal arutati, kuidas hakata saneerima sellist suurepärast ehitusettevõtet nagu Riito Ehituse AS.
42

Miks ei korralda ERR riigihankeid oma saadete tegemiseks? 

22:41, 12. jaanuar 2017
Täna on siis lahvatanud uus skandaal. TV3 "Seitsmesed uudised" teevad raha eest lugusid ja avastuse on teinud Eesti Rahvusringhääling, mis pühendas tänases AK-s sellele loole vähemalt viis minutit oma kallist aega. 
19

Katrin Lust: ma poleks uskunud, et kallis ja kvaliteetne koeratoit teebki imet

15:15, 29. detsember 2016
Võib-olla ma olen täiesti rumal ja kõik koeraomanikud teavad alljärgnevat juba ammu, kuid otsustasin siiski oma kogemuse kirja panna ja seda teiega jagada. Ehk on kellegile selles jutus avastamisrõõmu.
39

Katrin Lust: Kusmitš lõksutab lõugu nagu teravate hammastega krokodill ja haugub karvamütsides venelaste peale

20:37, 22. detsember 2016
Olen juba mitu aastat mõelnud, et tahaksin väikesele varjupaiga koerale kodu pakkuda. Ometi on olnud nii kiire, et see kõik ongi jäänud vaid mõtteks. Kuni siiani!
39

Võta pits ja pea aru! Kas Lennart Meri ja Boriss Jeltsini kohtumised olid legitiimsed? 

22:21, 15. detsember 2016
Sirvisin just Juku-Kalle Raidi raamatut "Eelarve", mille ta mulle täna kinkis, kui käisin temaga "Seitsmeste uudiste" tarvis intervjuud tegemas. Juku-Kalle andis mulle kommentaari seoses Madis Millingu napsitamisega ööistungi ajal. Riigikogu on tegelikult töökoht nagu iga teine. Võib-olla erineb see selle poolest, et avalikkuse tähelepanu ja kaameraid on rohkem (eriti ööistungitel), aga samasuguse tähelepanu all elavad tegelikult igapäevaselt ka näitlejad, lauljad ja loomulikult ka ajakirjanikud. Näiteks TV3s, taga Lasnamäel endises tööstushoones, on samuti allkorrusel söökla ja baar, kus pakutakse piiramatus koguses napsu. On ka täiesti tavaline, et enne saate salvestust võtavad mõned intervjueeritavad seal mõne pitsi konjakit, et rambivalguses n.ö. krampi peale ei tuleks.
44

Erinevalt Heleniusest, kes juhtis oma kontserni sametkingades MetroPlaza viimaselt korruselt, on Repinski endiselt kummikutes

11:17, 28. november 2016
Käisin eile (pühapäeval) Martin Repinski kitsefarmis Ida-Virumaal. Vastne maaeluminister lubas "Seitsmesed uudised" oma farmi ja rääkis kitseskandaalist natuke laiemalt. 
163

Katrin Lust: Allan Martinson süüdistab mind lausvaletamises, aga mida teeb ta ise? 

17:40, 23. november 2016
Loen huviga Postimeest. Kaks tundi tagasi avaldas Allan Martinson minu esmaspäevasele saatele "Kuuuurija" vastulause
140

Mine põhja nagu Cherry vol 2 ehk moodsa aja majandust ei kontrolli Eestis mitte keegi 

20:09, 21. november 2016
Eestlased armastavad rääkida oma uutest innovaatlistest ettevõtetest nagu näiteks Transferwise. Ometi, kas keegi on mõelnud sellele, mis saab näiteks siis, kui raha ülekande teenustega tegelev Transferwise otsustab ühel päeval oma asjad kokku pakkida - nii nagu juhtus kevadel põhja läinud Cherry.ee puhul. Internetiettevõtete tegevust ei kontrolli tänases Eestis sisuliselt mitte keegi ja kui ettevõttega peaks tõesti midagi nihu minema, jäävad kliendid ja kaupmehed tühjade pihkudega. 
69

Huvitav, kelle saadab Trump meile uueks suursaadikuks Tallinna?

16:30, 9. november 2016
Täna imestab kogu maakera selle üle, et Donald Trump sai USA presidendiks. Imestavad ka need, kes ta ise sinna pukki aitasid.
22

Karistused ei pea olema mitte ainult õiglased, vaid ka välja paistma õiglased

21:36, 24. oktoober 2016
Palusin justiitsministeeriumil hiljaaegu saata mulle Eesti karistuspoliitika statistika ja sain teada, et Eesti keskmine karistus raske narkokuriteo puhul on umbes kolm aastat ning näiteks 46% kurjategijatest kannab reaalselt vanglakaristust. Ülejäänud neist saavad enamasti karistada tingimisi.
43

Kas tõesti on võimalik, et president Ilves, kes on juhtinud meie riiki, ei saa puhkekodu pidamisega hakkama?

17:25, 23. oktoober 2016
Millegipärast ei anna Ärma taluga seonduv mulle ikka veel rahu. Võibolla ma mõtlen sellele rohkem ka seetõttu, et aastal 2013 kirjutasin raamatu "Tervist, proua president!", milles ma pühendasin päris mitu peatükki Ärma talule. 
100

Aususega ei sõua meie riigis kaugele. Ärma talu näite põhjal.

18:37, 14. oktoober 2016
Lugesin huviga, kuid president Ilvesel õnnestus riigi rahadega ehitada endale uhke talu. Täna siis teame, et ta peab kogu EAS-ilt saadud 170 000 eurost tagasi maksma vaid 19 000 eurot. 
111

Kallid Lukas ja Tarand! Tuletan meelde, kes on ERMi omanik? Eesti rahvas, mitte kultuuriminister!

13:40, 2. oktoober 2016
Möödunud nädala kolmapäeval käisin Mart Kadastiku raamatu "Nüüd ma siis kirjutan..." esitlusel. Kadastik, kes on Eesti meediat sõna otseses mõttes juhtinud nii suure kui väikese algustähega (Eesti Meedia on ettevõte, kuhu kuulub Postimees, Kanal 2 jne) üle kolmekümne aasta rääkis, kuidas ta oli aastaid selle vastu, et Tartu ülikoolis õpetatakse ajakirjandust ja suhtekorraldust ühe erialana. 
95

Kas tõesti maa, mis kannab Maarjamaa nime, tahab maailmas kuulsaks saada Neitsi Maarja tapmise kaudu?

23:56, 30. september 2016
Jõudsin just koju ja lugesin peapiiskop Urmas Viilma postitust Facebookis ja seejärel Delfi uudist sellest, et ERMi on püstitatud säärane eksponaat, mis ei lase meie kirikuisal uinuda. Kui süvenesin sellesse, millega on tegu, siis tegelikult häiris see suhtumine ka mind kui usklikku inimest. 
139

Miks maksumaksja peab tasuma Ruhnu lolluste eest ehk miks vurab Ruhnul ringi elektriauto?

14:53, 19. september 2016
Juulis käisin "Kuuuurija" saadet tegemas Ruhnu saarel. Mõte oli vaataja viia kaunite rannaliivadega ääristatud paradiisisaarele, kus ei peaks kartma pommivöödega terroriste. Kui aus olla, siis võtsimegi suuna Ruhnu poole kohe pärast Nizza sündmusi Prantsusmaal. 
44

Mis oleks, kui paneks TS Laevad juhi Kaido Padari valedetektori alla? 

20:05, 18. september 2016
Reedel kirjutas hea kolleeg Kadri Paas Delfi Ärilehes artikli sellest, kuidas Tallinna Sadamale kuuluv TS Laevad (mis hakkab opereerima Leedo asemel meie saarte liine) korraldas väikese iluduskonkursi kütuse hankimiseks laevadele, mis on seotatud Türgis ja Poolas altkäemaksude eest.
28

Mis eristab tõlk Omari kvoodipõgenikest?

12:08, 12. september 2016
Mul on siiralt hea meel, et Eesti Vabariik andis Omarile võimaluse Eestisse õppima tulla. Seda tunnet sisendas mulle veelgi enam täna hommikune Facebooki meenutus minu ajajoone sündmustest täpselt aasta aega tagasi. 
48

Presidendiralli muutub iga hetkega rohkem farsiks ja rahva käest ei küsita midagi. Kas Ene Ergma on presidendivalimiste IRLi must hobune ja ratsukäik?

12:44, 31. august 2016
Täna hommikul saime siis teada, et Reformierakond ei toeta siiski Marina Kaljuranda presidendiks saamisel. Ehk kogu see lõputu kampaania ja saated, kuhu Marina Kaljurand kutsuti külalisena (ja muide ka Mart Helme), oli täielik näitemäng. Nüüd tekib küsimus, kas ETV oli Reformierakonna mõtteviisist teadlik, sest Kaljurand ja Helme olid ju ainsad, keda nende saatesse ei kutsutud. Kõik teised kandidaadid olid kohal.
35

Katrin Lust: Lõpuks ometi ka üks hea kogemus!

14:06, 27. august 2016
Hiljuti ostsin Bauhofist koju asja, mis läks juba järgmisel hommikul katki. Vihastasin nii mis kole. Kuidas ma nüüd selle tagasi viin, kust ma selle aja võtan, kas pood tagastab mulle raha või vahetab selle välja, kust ma uue asja leian jne. olid mu esimesed muremõtted. Alles ma kemplesin Teliaga valearvete osas, mis võttis suure osa mu vabast ajast ja heast tujust. (Loe eelmist blogi) 
48

Kuidas ma kapo peadirektori asetäitjaga Eerik Heldnaga Tallinnas narkareid püüdsin

21:00, 19. august 2016
Uskumatu lugu. Seiklused nii nagu Punamütsikesel teel vanaema juurde.
15

Miks ma olen Telia vangistuses? Jutt erakordselt halvast klienditeenindusest

17:26, 18. august 2016
Kuna minu elukohas pakub kaabeltelevisiooni kaks ettevõtet (Starman ja Telia) pidin ma valima ühe neist. Telia tegi fantastilise pakkumise ja lubas esimesed kolm kuud 25 euro eest proovipaketti. Selles paketis olid sees sajad kanalid, kiireim internet, telesaadete salvestus, kordus-TV jne. Kui proovipakett läbi sai, siis ma teadsin täpselt, mida ma edaspidi soovin. Sadasid kanaleid ma ei vaata ja hüperkiiret internetti mul samuti vaja pole. Ainuke uus teenus, mis mulle silma hakkas, oli kordus-TV ehk saan saateid kaks nädalat järelvaadata. Kui kolm kuud katseaega läbi ja olin Teliale teatanud oma edaspidistest soovidest, sain aga arve, mis oli 12 eurot kallim. Kuigi minu uus pakett pidi maksma 36 eurot. Nüüd algas kadalipp ja järgnev jutt on puhas näide sellest, kui halb võib üks klinediteenindus üldse olla. Rõhutan veelkord: mul ei ole Telia tehnilise poole pealt ühtegi etteheidet, aga klienditeeninduse ja arvete osas pole ma elus halvemat teenust kohanud. Hakkasin Teliasse
175

Äkki on kassipiim see, mis meie põllumehed päästaks?

12:09, 15. august 2016
EAS andis üle 130 000 euro eksporditoetust trikimehele. See uudis kütab nüüd kirgi juba mitu päeva, kuidas noormehel tuleb see summa tagasi maksta. Mis pingutusi on aga teinud meie ettevõtlusminister koos riiklike eksporditoetajatega? Minister reisib küll Mehhikosse ja Aafrikasse, aga tegelikult on meie koduturg siinsamas kõrval Soomes. 
67

Kas Eesti Spordiselts Kalev tegeleb väljapressimisega?

21:12, 3. august 2016
Täna kajasid üle Eesti uudised Kalev Spa ujula viiekümnemeetriste radade sulgemisest järgmise aasta juunis. Just siis algab asutuses remont, mille käigus tahetakse likvideerida 50-meetrised ujumisrajad, mis on hädavajalikud meie sportlaste treeninguteks. Eestisse jääb siis ainsana alles ainult Tartus asuva Aura veekeskuse 50-meetrine ujumisrada.
76

Miks sai Mihkel Raud riigikogus tegemata töö eest 10 000 eurot? Kas kellelgi on veel selline töökoht?

16:29, 31. juuli 2016
Lugesin mõned päevad tagasi uudist sellest, kuidas Mihkel Raud asutas sisuturunduse firma. Olen tegelikult Raua tegemiste üle mõelnud juba pikemat aega, aga nüüd tundsin, et võiksin siiski ajakirjanikuna oma mõtted kirja panna ja neid lugejaga jagada.
190

Katrin Lust: sattusime Ruhnus tahtmatult otse sekelduste keskele

20:30, 29. juuli 2016
Läksime "Kuuuurija" saate tarvis tegema regionaalturismi turgutavat lugu Ruhnu saarest. Tahtsime teada, milline on selle avamerel asuva kaugeima Eesti saare eluolu. Sattusime aga enneolematute sekelduste keskele, mille käigus Ruhnu kauplusepidaja Kuressaarde kainenema viidi.
36

Katrin Lust: advokaat Jõks, palun peatage Nukuteatri ehitus!

07:38, 18. juuli 2016
Jalutasin pühapäeva hilisõhtul Balti jaamast läbi vanalinna koju. Oli ilus selge öö, pool tundi enne keskkööd, ja vanalinna tänavalaternad juhatasid koduteed.
39

Miks ei julgenud maailm eile öösel Erdogani toetada?

13:51, 16. juuli 2016
Eile oli taas hetk, kus CNN tõi sündmuste kulu, mida hiljem loetakse ajalooraamatutest, koju kätte. Riigipööre Türgis algas Eesti aja järgi umbes kella üheksa ajal õhtul. CNN hakkas näitama reaalseid sündmusi sealsetel tänavatel kella üheteistkümne paiku, aga neist kõigist on juba juttu olnud… Mind huvitas Türgi sündmuste valguses laiem taust. Esiteks, kuidas reageerisid riigipöördele teised riigid. Huvitav oli vaadata, et näiteks alles täna hommikul toetas Venemaa Erdogani, keda nimetati seaduslikult valitud juhiks ja presidendiks. Putini pressiesindaja Peskov ironiseeris veel eile öösel, et kui Erdoganil on vaja poliitilist asüüli, siis võib ta seda just neilt paluda. Euroopa Liidu riigid reageerisid Türgi riigipöördele samuti alles täna hommikul ja veel eile õhtul kirjutas meie peaminister Taavi Rõivas Instagramis, kuidas ta jälgib huviga sealsete sündmuste arengut. Samuti ei andnud olukorrale kommentaare ei Saksa ega Suurbritannia juhid. Ka Türgi suurim liitlane regioonis
44

Kellele on vaja, et Riigikogu komisjonide protokollid tuleb hävitada?

12:30, 12. juuli 2016
Paar nädalat tagasi tegin TV3 uudistele loo sellest, kuidas alkoholi ja kütuse aktsiisi tõstmise seaduseelnõu juures olid vigased protokollid ja seletuskirjad. Vigased selles mõttes, et seletuskirja juures ei olnud keegi märganud seda riski, et alkoholi ja kütust hakatakse hoopiski Lätist ostma ja meie riik jääb maksutuludest ilma.
38

Kas meie poliitikud julgevad brittide eeskujul korraldada referendumeid? Ilmselt mitte

15:43, 24. juuni 2016
Ärkasin täna pisut hiljem kui tavaliselt. Avades oma arvuti ja kirjakasti olin üllatunud, et mu jänkist sõber oli saatnud kirja suurte küsimärkidega. “Mis toimub? Kas UK polegi enam EU osa? Uskumatu!” Niiet enne veel, kui olin uudised avanud, oli mu sõber mind Suurbritannia lahkumisest teavitanud. See on ilmselt üks suuremaid ja tähtsamaid uudiseid, mida ma olen Suurbritanna kohta üldse kuulnud. Ja nagu ma praegu BBC puhul näen, siis on see ka britte vapustanud. Vaatasin eile sotsiaalmeedias oma briti sõprade reaktsioone Euroopa Liidule. Enamus neist oli liidust lahkumise poolt. Räägiti sellest, et Suurbritannia on kaotanud oma identiteedi, London on eikellegi linn ja et Suurbritannia on piisavalt tugev, et üksi hakkama saada. Oluline on veel mainida, et puhastverd britid, olgu nad töölisklass või aristokraat, on ühes asjas üksmeelel: inglased on väga uhked oma rahvuse, riigi ja ajaloo üle ning tunnevad end ikka veel elamas Kuninganna Victoria impeeriumis, kus päike ei loojun
181

Ka Eestis kohtab klassivahesid ehk mida teha kui korteriühistu nõuab purskkaevu?

14:18, 19. juuni 2016
Kõige paremaid lugusid kuuleb ikka alati niiöelda õllesaalis. Käisin nädalavahetusel Tartus ema juures. Sain vanade sõpradega kokku, sõitsin jalgrattaga ja tegin Küüni tänava põõsas salaja ühe väikese õlle. Mulle meeldib seal Barclay kuju juures pargis istuda ja lihtalt niisama Küüni tänava poole kõõluda ja omi mõtteid mõelda. Barclay kuju juures toimus eile ka väike kraaklus, aga pätttide omavahelisse sõnasõtta ma sekkuma ei hakanud. Ja ega nad mulle ka liiga ei teinud. Sulandusin oma dressidega suurepäraselt seltskonda ja rääkisin isegi Tartu kodututega paar sõna juttu. Neist ma tean päris palju, sest seoses oma möödunud sügise kodututest rääkiva dokfilmiga "Hüvastijätt miljonivaatega"  käisin koos nendega prügikastides sorimas ja õppisin tundma nende hingeelu. Päeval käisin ka ühes oma armastatud paigas ja selleks on Karlova linnaosas asuv Kuu pood. See on tõeline saurus, mis on elanud üle metsikud üheksakümnendad, börsikrahhid ja internetibuumi. Kes Tartut ei tunne,
60

Kuidas saada sularaha, kui pank keeldub oma klienti aitamast?

15:12, 5. juuni 2016
Viimasel ajal räägitakse palju sellest, kuidas sularaha üritatakse ära kaotada. Inimesed peaksid saama kõikjal kasutada pangakaarti ja teha internetimakseid. Pangakontorid on kinni pandud ja isegi pangabussid likvideeriti hiljuti. Kõik ikka selleks, et me kasutaksime rohkem elektroonseid kanaleid. Eriti kehv lugu on maapiirkondades, kus sularaha on kasutusel, aga pangaautomaate praktiliselt üldse pole.
58

Kas karma on kättemaksuhimuliste salasoov?

15:14, 21. mai 2016
Sel nädalal tegin TV3 saates "Kuuuurija" pikemalt juttu Veet Manost. Kui alguses hakkasin uurima, millist abi Mano pakub, siis hiljem tundsin juba laiemat huvi kogu selle teema vastu.
102

Mis Pronkssõduri juures tegelikult toimus?

13:04, 12. mai 2016
Nii nagu ka möödunud aastal, otsustasin ka sel aastal 9. mail Pronkssõduri juurde minna. Kuigi eelmisel aastal hämmastas mind lihtsa külalisena asjaolu, et kohal oli tohutu rahvahulk, siis eesti ajakirjanikke ma seal eriti ei märganud. Tänavu oli aga teisiti.
73

Katrin Lust | Inimesed, kes te olete Reidi tee vastu! Kas te ise ka aru saate, mille vastu te olete?

10:54, 4. mai 2016
Pühapäeval tulin töölt ja mõtlesin pärastlõunal natuke linna vahel jalutada. Tavaliselt lähen ilusa ilma puhul kas Kadriorgu või mere äärde.
52

Kes on kõige õigem eestlane?

21:08, 26. aprill 2016
Vaatasin nädalavahetusel Vahur Kersna suurepärast retrospektiivi Alo Mattiisenist. Mulle jäid kõrvu Mattiiseni isamaalised laulud, mida esmaesitati 1987. aastal. Kõik me teame neid lugusid nagu "Ei ole üksi ükski maa" jne. Kersna dokumentaalfilmis esitati originaalkaadreid Tartu Levimuusika Päevadelt ja Öölaulupeolt.
73

Mis rahade eest ostavad poolakad Eesti lehmasid kokku?

14:40, 24. aprill 2016
Eestist läheb iga nädal sadu lehmi Poola poole teele. Meile räägitakse, et praegustes maailmaturu tingimustes ei ole võimalik piimalehmi pidada. Poola kuulub ju samuti Euroopa Liitu, tegutseb meie planeedil (ei ekspordi piimatooteid Aldebaranile) ja kui uskuda statistikat, siis on Poola elatustase madalam kui Eestis. Samas on Poola väga võimas põllumajandusriik ja soodsatel tingimustel lehmade kokkuostu praegusel ajal neid rumalana küll ei näita. Seetõttu on mul üks lihtne küsimus- kui olukord piimatootmises on maailmaturu madalate hindade tõttu nii kehv, siis mis rahade eest ja missugustel kaalutlustel poolakad meie lehmi siiski kokku ostavad? Seda ei ole täna meile Eesti riigi poolt mitte keegi selgitanud. Praegu pole vist enam ühtegi inimest, kes ei oleks kursis sellega, et piimakarjade pidajatel Eestis on üks kehvemaid aegu üldse. Poodides müüakse täna kilepiima alla 40 eurosendi liiter. Eile ostsin pudeli gaseeritud vett, mille liitri hind oli sama.
96

Kas Puhu risti kiiruskaamera teenib aastas miljon eurot?

09:35, 21. aprill 2016
Lugesin täna Õhtulehest, et Põltsamaa lähedal (Tallinna-Tartu maanteel) asuv kiiruskaamera on kuu ajaga Puhu ristil kinni püüdnud ligi neli tuhat kiiruseületajat. Märtsis fikseeriti Eestis kiiruseületamisi kokku üle 12 000. See tähendab seda, et kogu Eesti kiiruse rikkumistest on toimunud 30 protsenti Puhu ristis. Mulle jäi see lugu täna silma, kuna sõitsin autoga möödunud nädalavahetusel Tartusse ja kiiruskaamera määras meile 45-eurose trahvi 15 kilomeetrise kiiruseületamise eest. Trahv tuli seetõttu, et autojuhile tundus, kuidas 50km/h ala oleks justkui läbi saanud. Ka mulle tundus tol hetkel, et tegemist oli 70 km/h tunnis alaga. Olgu öeldud, et plekkpolitseinik ehk kiiruskaamera asub Põltsamaa ristil keset teed praktiliselt Olerexi tankla kõrval. Olin pisut ehmunud kui kaamera sähvatas, kuid arvasin, et see oli siiski meie hooletus. Lugedes aga Õhtulehe lugu, et see kaamera on kinni püüdnud rekordarvu kiiruseületajaid, on selge, et liikluskorralduses on midagi väga valest
81

Miks andis Leedu afgaani tõlgile elamisloa, aga Omar ei ole meile teretulnud?

15:59, 10. aprill 2016
Möödunud nädalal saime teada, et Leedu võttis vastu oma sõjaväge Afganistanis aidanud tõlgi ja andis talle elamisloa. Meie sõjaväge Afganistanis aidanud tõlk Omar on endiselt Indias. Ta on just läbinud Tallinna Ülikooli eksamid, kuid tema siia saabumine on endiselt küsimärgi all. Miks on Brüsselist peale surutud kvoodipagulased paremad kui Eestiga seotud tõlk?
62

Kuidas kirikust sai mošee ehk Kas Türgi kannab euroopalikke väärtusi?

13:43, 2. aprill 2016
Euroopa Liidu kahepalgelisuse tipp on küüniline pagulasvahetuse leping Türgiga. Tundub, nagu me oleksime sattunud idamaisele bazaarile, kus vahetatakse lambaid kuivatatud puuviljade vastu.
27

Vanglast vabanenutest sooritab uue kuriteo aasta jooksul uuesti 43% inimestest

08:17, 30. märts 2016
Kuritegevus Eestis 2015. aasta statistika andmetel teatab meie riigis kuriteost politseile ainult 17% elanikkonnast. See tähendab, et eestlased ei anna politseile teada koduvägivallast või kasvõi tänaval kaklust nähes - eestlane jalutab sellest pigem mööda kui sekkub.  Täpselt sellest rääkis ka mulle enne saate “Vabariigi kodanikud” algust Politsei Põhja prefektuuri juht Kristian Jaani. Ta ütles, et vahel, kui ta näeb turvalinte jõhkrast peksmisest tänaval, ei suuda ta tihti uskuda, et inimesed jalutavad sellest külmavereliselt mööda.  Ta mainis ka seda, et inimesi, kes ei märka või õigemini ei taha märgata, on igasuguseid. Jaani nimetas meie lühikeses vestluses, et politseile ei teata näiteks jõhkratest peksmistest isegi mõni vanaproua, vaid pensionärid kõnnivad täiesti tuimalt mööda. Kuivõrd kõik telefonikõned politsei abinumbril 110 salvestatakse, siis on politseile teada, et pealtnägijatelt kõnesid tulnud pole. Samas aga turvalintidel on näha, et kõrva
37

Egiptuse uued nuhtlused ehk Kuidas eestlasi haneks tõmmati

20:12, 20. märts 2016
Vanas Testamendis oli juttu kümnest Egiptuse nuhtlusest. Mõtlesin nende nuhtluste peale, kui olin nädal aega tagasi Hurghadas puhkamas. Huvitav, kas neid on vähemaks jäänud või on neid hoopis seal juurde tulnud? 
163

Eestlased surma ei karda

13:03, 15. märts 2016
Elu teeb kummalisi käike. Veel paar päeva enne reisi närveerisin mitu ööd unetult voodis. Mõtlesin puhkusele Hurghadas. Egiptus on ju rahutused ja terrorismioht, aga meie reisifirmad veavad sinna lennukite kaupa turiste. Kas tõesti on puhkus sellises riigis võimalik? Venelased on oma lennufirmadel ja kodanikel Egiptuses käigud lausa keelanud.
29

Miks võrdleb Eesti end hõimurahvaga, kes tiriti Kihnu-suurusel saarel ürgajast tänapäeva?

08:45, 9. märts 2016
Pärast minu fosforiidi teemalist lugu TV3 uudistes (milles Alvar Soesoo ja Tiit Vähi teatasid, et maavarade mitteuurimine on lausa kuritegelik) on õnneks üle pika aja sel teemal tekkinud ka tohutu vastukaja meedias.
31

Täna tuleks esmajoones Eestis võidelda üle käte läinud noorte kampadega, kes peksavad ja terroriseerivad tavalisi inimesi

18:14, 6. märts 2016
Tulin reede õhtul Tartus korteriühistu koosolekult. Jalutasin Raekoja platsilt Riia mäel asuva bussipeatuse suunas. Kesklinna keskuse ehk vana Kaubahalli ees märkasin sõpra ja jäin temaga vestlema. Kell oli pool kaheksa õhtul ja Tartu linna ühel peatänaval, Küüni tänaval, jalutasid ringi ontlikud linnakodanikud.
138

Katrin Lust: maavarade mitte uurimine on poliitikute kuritegu rahva vastu

20:55, 1. märts 2016
Viimasel ajal olen uurinud Eesti maavarasid. Täpsemalt olin tegemas TV3 "Seitsmeste uudiste" tarvis lugusid fosforiidist. 
117

Kuidas kaitseks eestlane oma piiri naiste ja laste eest?

18:09, 29. veebruar 2016
Täna üritavad Makedooniasse, väikeriiki nagu Eesti, tungida tuhanded põgenikud Kreekast. Makedoonia piirivalvurid võitlevad massidega. Mida teeks Eesti Makedoonia rollis ja kas oleme oma riigi piiril taolisteks rahutusteks valmis?
105

Soomlased pakuvad oma inimestele kordades odavamat mobiilipaketti kui eestlastele

15:30, 28. veebruar 2016
Täna hommikul helistas tuttav Soomest. Peale tavapärase välispoliitilise analüüsi Eesti-Vene-Soome-USA suhted arutasime ka muid olmeteemasid. Mingil hetkel tegin ma ettepaneku pikem jutt telefonis lõpetada ja Skype’s edasi rääkida. Tuleb odavam!
33

Riigikogu ei pane tähtsaid otsuseid rahvahääletusele, kuna kardab rahva umbusaldust

16:26, 27. veebruar 2016
President Ilves rääkis oma kõnes, et Eesti ei saa olla mini-Šveits Venemaa kõrval. Ometi on Šveits näide suurepärasest rahvaosalusdemokraatiast ja võiks olla Eestile just suureks eeskujuks. Kõige suurem viga ongi see, et president välistab meie sarnasuse selle väikeriigiga.
40

Päevatoimetaja

Teet Teder
Telefon 51993733
Teet.Teder@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis