Katrin Lusti Blogi

Kas karma on kättemaksuhimuliste salasoov?

15:14, 21. mai 2016
Sel nädalal tegin TV3 saates "Kuuuurija" pikemalt juttu Veet Manost. Kui alguses hakkasin uurima, millist abi Mano pakub, siis hiljem tundsin juba laiemat huvi kogu selle teema vastu.
94

Mis Pronkssõduri juures tegelikult toimus?

13:04, 12. mai 2016
Nii nagu ka möödunud aastal, otsustasin ka sel aastal 9. mail Pronkssõduri juurde minna. Kuigi eelmisel aastal hämmastas mind lihtsa külalisena asjaolu, et kohal oli tohutu rahvahulk, siis eesti ajakirjanikke ma seal eriti ei märganud. Tänavu oli aga teisiti.
73

Katrin Lust | Inimesed, kes te olete Reidi tee vastu! Kas te ise ka aru saate, mille vastu te olete?

10:54, 4. mai 2016
Pühapäeval tulin töölt ja mõtlesin pärastlõunal natuke linna vahel jalutada. Tavaliselt lähen ilusa ilma puhul kas Kadriorgu või mere äärde.
52

Kes on kõige õigem eestlane?

21:08, 26. aprill 2016
Vaatasin nädalavahetusel Vahur Kersna suurepärast retrospektiivi Alo Mattiisenist. Mulle jäid kõrvu Mattiiseni isamaalised laulud, mida esmaesitati 1987. aastal. Kõik me teame neid lugusid nagu "Ei ole üksi ükski maa" jne. Kersna dokumentaalfilmis esitati originaalkaadreid Tartu Levimuusika Päevadelt ja Öölaulupeolt.
73

Mis rahade eest ostavad poolakad Eesti lehmasid kokku?

14:40, 24. aprill 2016
Eestist läheb iga nädal sadu lehmi Poola poole teele. Meile räägitakse, et praegustes maailmaturu tingimustes ei ole võimalik piimalehmi pidada. Poola kuulub ju samuti Euroopa Liitu, tegutseb meie planeedil (ei ekspordi piimatooteid Aldebaranile) ja kui uskuda statistikat, siis on Poola elatustase madalam kui Eestis. Samas on Poola väga võimas põllumajandusriik ja soodsatel tingimustel lehmade kokkuostu praegusel ajal neid rumalana küll ei näita. Seetõttu on mul üks lihtne küsimus- kui olukord piimatootmises on maailmaturu madalate hindade tõttu nii kehv, siis mis rahade eest ja missugustel kaalutlustel poolakad meie lehmi siiski kokku ostavad? Seda ei ole täna meile Eesti riigi poolt mitte keegi selgitanud. Praegu pole vist enam ühtegi inimest, kes ei oleks kursis sellega, et piimakarjade pidajatel Eestis on üks kehvemaid aegu üldse. Poodides müüakse täna kilepiima alla 40 eurosendi liiter. Eile ostsin pudeli gaseeritud vett, mille liitri hind oli sama.
96

Kas Puhu risti kiiruskaamera teenib aastas miljon eurot?

09:35, 21. aprill 2016
Lugesin täna Õhtulehest, et Põltsamaa lähedal (Tallinna-Tartu maanteel) asuv kiiruskaamera on kuu ajaga Puhu ristil kinni püüdnud ligi neli tuhat kiiruseületajat. Märtsis fikseeriti Eestis kiiruseületamisi kokku üle 12 000. See tähendab seda, et kogu Eesti kiiruse rikkumistest on toimunud 30 protsenti Puhu ristis. Mulle jäi see lugu täna silma, kuna sõitsin autoga möödunud nädalavahetusel Tartusse ja kiiruskaamera määras meile 45-eurose trahvi 15 kilomeetrise kiiruseületamise eest. Trahv tuli seetõttu, et autojuhile tundus, kuidas 50km/h ala oleks justkui läbi saanud. Ka mulle tundus tol hetkel, et tegemist oli 70 km/h tunnis alaga. Olgu öeldud, et plekkpolitseinik ehk kiiruskaamera asub Põltsamaa ristil keset teed praktiliselt Olerexi tankla kõrval. Olin pisut ehmunud kui kaamera sähvatas, kuid arvasin, et see oli siiski meie hooletus. Lugedes aga Õhtulehe lugu, et see kaamera on kinni püüdnud rekordarvu kiiruseületajaid, on selge, et liikluskorralduses on midagi väga valest
81

Miks andis Leedu afgaani tõlgile elamisloa, aga Omar ei ole meile teretulnud?

15:59, 10. aprill 2016
Möödunud nädalal saime teada, et Leedu võttis vastu oma sõjaväge Afganistanis aidanud tõlgi ja andis talle elamisloa. Meie sõjaväge Afganistanis aidanud tõlk Omar on endiselt Indias. Ta on just läbinud Tallinna Ülikooli eksamid, kuid tema siia saabumine on endiselt küsimärgi all. Miks on Brüsselist peale surutud kvoodipagulased paremad kui Eestiga seotud tõlk?
62

Kuidas kirikust sai mošee ehk Kas Türgi kannab euroopalikke väärtusi?

13:43, 2. aprill 2016
Euroopa Liidu kahepalgelisuse tipp on küüniline pagulasvahetuse leping Türgiga. Tundub, nagu me oleksime sattunud idamaisele bazaarile, kus vahetatakse lambaid kuivatatud puuviljade vastu.
27

Vanglast vabanenutest sooritab uue kuriteo aasta jooksul uuesti 43% inimestest

08:17, 30. märts 2016
Kuritegevus Eestis 2015. aasta statistika andmetel teatab meie riigis kuriteost politseile ainult 17% elanikkonnast. See tähendab, et eestlased ei anna politseile teada koduvägivallast või kasvõi tänaval kaklust nähes - eestlane jalutab sellest pigem mööda kui sekkub.  Täpselt sellest rääkis ka mulle enne saate “Vabariigi kodanikud” algust Politsei Põhja prefektuuri juht Kristian Jaani. Ta ütles, et vahel, kui ta näeb turvalinte jõhkrast peksmisest tänaval, ei suuda ta tihti uskuda, et inimesed jalutavad sellest külmavereliselt mööda.  Ta mainis ka seda, et inimesi, kes ei märka või õigemini ei taha märgata, on igasuguseid. Jaani nimetas meie lühikeses vestluses, et politseile ei teata näiteks jõhkratest peksmistest isegi mõni vanaproua, vaid pensionärid kõnnivad täiesti tuimalt mööda. Kuivõrd kõik telefonikõned politsei abinumbril 110 salvestatakse, siis on politseile teada, et pealtnägijatelt kõnesid tulnud pole. Samas aga turvalintidel on näha, et kõrva
37

Egiptuse uued nuhtlused ehk Kuidas eestlasi haneks tõmmati

20:12, 20. märts 2016
Vanas Testamendis oli juttu kümnest Egiptuse nuhtlusest. Mõtlesin nende nuhtluste peale, kui olin nädal aega tagasi Hurghadas puhkamas. Huvitav, kas neid on vähemaks jäänud või on neid hoopis seal juurde tulnud? 
163

Eestlased surma ei karda

13:03, 15. märts 2016
Elu teeb kummalisi käike. Veel paar päeva enne reisi närveerisin mitu ööd unetult voodis. Mõtlesin puhkusele Hurghadas. Egiptus on ju rahutused ja terrorismioht, aga meie reisifirmad veavad sinna lennukite kaupa turiste. Kas tõesti on puhkus sellises riigis võimalik? Venelased on oma lennufirmadel ja kodanikel Egiptuses käigud lausa keelanud.
29

Miks võrdleb Eesti end hõimurahvaga, kes tiriti Kihnu-suurusel saarel ürgajast tänapäeva?

08:45, 9. märts 2016
Pärast minu fosforiidi teemalist lugu TV3 uudistes (milles Alvar Soesoo ja Tiit Vähi teatasid, et maavarade mitteuurimine on lausa kuritegelik) on õnneks üle pika aja sel teemal tekkinud ka tohutu vastukaja meedias.
31

Täna tuleks esmajoones Eestis võidelda üle käte läinud noorte kampadega, kes peksavad ja terroriseerivad tavalisi inimesi

18:14, 6. märts 2016
Tulin reede õhtul Tartus korteriühistu koosolekult. Jalutasin Raekoja platsilt Riia mäel asuva bussipeatuse suunas. Kesklinna keskuse ehk vana Kaubahalli ees märkasin sõpra ja jäin temaga vestlema. Kell oli pool kaheksa õhtul ja Tartu linna ühel peatänaval, Küüni tänaval, jalutasid ringi ontlikud linnakodanikud.
138

Katrin Lust: maavarade mitte uurimine on poliitikute kuritegu rahva vastu

20:55, 1. märts 2016
Viimasel ajal olen uurinud Eesti maavarasid. Täpsemalt olin tegemas TV3 "Seitsmeste uudiste" tarvis lugusid fosforiidist. 
117

Kuidas kaitseks eestlane oma piiri naiste ja laste eest?

18:09, 29. veebruar 2016
Täna üritavad Makedooniasse, väikeriiki nagu Eesti, tungida tuhanded põgenikud Kreekast. Makedoonia piirivalvurid võitlevad massidega. Mida teeks Eesti Makedoonia rollis ja kas oleme oma riigi piiril taolisteks rahutusteks valmis?
105

Soomlased pakuvad oma inimestele kordades odavamat mobiilipaketti kui eestlastele

15:30, 28. veebruar 2016
Täna hommikul helistas tuttav Soomest. Peale tavapärase välispoliitilise analüüsi Eesti-Vene-Soome-USA suhted arutasime ka muid olmeteemasid. Mingil hetkel tegin ma ettepaneku pikem jutt telefonis lõpetada ja Skype’s edasi rääkida. Tuleb odavam!
33

Riigikogu ei pane tähtsaid otsuseid rahvahääletusele, kuna kardab rahva umbusaldust

16:26, 27. veebruar 2016
President Ilves rääkis oma kõnes, et Eesti ei saa olla mini-Šveits Venemaa kõrval. Ometi on Šveits näide suurepärasest rahvaosalusdemokraatiast ja võiks olla Eestile just suureks eeskujuks. Kõige suurem viga ongi see, et president välistab meie sarnasuse selle väikeriigiga.
40

Eesti suur eeskuju NOKIA sai hakkama laiaulatusliku pettusega

21:42, 26. veebruar 2016
Ometi kord võivad eestlased end soomlaste kõrval hästi tunda. Täna lahvatas skandaal ja kogu maailm sai teada, et Nokia rehvitehas on aastaid võltsinud testitulemusi ja meie suur eeskuju lõhkes nagu põis lastelaulust.
39

Odini sõdalased meenutavad korralagedust klassiruumis

14:34, 19. veebruar 2016
Lahvatanud on jälle üks järjekordne sulepeast välja imetud skandaal- Odini sõdalased! Kes need on, kus need on, miks nad on ja kes nendega on liitunud. Tegelikult näitavad need odinlased meie riigi tegemata jätmist ja valitsuse nõrkust.
56

Kas maksu- ja tolliamet koob üleriiklikku ärispionaaži võrku?

12:20, 2. veebruar 2016
Eile rääkis maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm sellest, et riigil on plaanis tulla ettevõtjatele abiks ja kergendada nende aruandlust ning raamatupidamist. Minu meelest on tegu riigi kavala ja hea plaaniga saada kõikide ettevõtjate tegemistest ülevaade, et neid siis automaatselt kontrollima hakata. 
31

Katrin Lust: miks laseb riik sadu inimesi koondada ja ei toeta oma kütust?

14:48, 20. jaanuar 2016
Eile õhtuks esitas Viru Keemia Grupp (VKG) töötukassale esimesed teated töölepingute kollektiivsest ülesütlemisest. Praegustel andmetel jääb tööta 370 inimest. Miks lastakse Eestis VKG töötajad koondada, samas kui meie poliitikud toetavad nafta ostu maailmaturul riikidest, kus kehtivad keskaegsed seadused?
63

Kas ajakirjanik võib olla rikas või peab ta olema vaene?

20:38, 17. jaanuar 2016
Lugesin Äripäeva lugu (http://www.aripaev.ee/uudised/2016/01/15/kas-priit-pullerits-kaitus-eetiliselt) ajakirjanik Priit Pulleritsu reisist Shangaisse ja jäin mõttesse. Kui ajakirjanik laseb kinni maksta tuhandeid eurosid maksva äriklassi lennupileti (vaatasin järgi, et odavaim taoline pilet maksab Tallinnast Shangaisse 3000 eurot), ööbib tasuta luksushotellis, sõidab tasuta luksusliku jahiga, sõidab tasuta ringi Rolls Royce'ga, sööb-joob ja laseb isegi pükse puhastada tasuta ning kirjutab seejärel oma reisikogemusest loo, milles ta nii muuseas mainib, et arve eest ei tasunud siiski tema ise - on asi ikka väga mäda.
48

Kuulujuttu ja inimese vastakaid arvamusi ei saa ühestki rahvusest välja juurida ehk kuidas Hitler Eestis käis

16:48, 16. jaanuar 2016
Lugesin hommikul Hans H. Luige Eesti Ekspressis ilmunud artiklit, milles ta lahkas anonüümse kommenteerimise teemat interneti väljaannetes. Tegelikult on see teema juba mõnda aega üleval olnud, sest Postimees kavatseb veebruarist keelata ära anonüümsed kommentaarid.
25

Katrin Lust | Mis imeloom Rõivasel kaela ümber on?

19:15, 14. jaanuar 2016
Selle nädala alguses kutsus president ministrid Kadriorgu vaibale. Ütlen ausalt, et mina ei saanud päris täpselt aru, mille eest poisid noomida said, kui nad kõik koos suure laia naeratusega rahvale poseerisid. Kui mina ülemuse käest riielda saan, siis minu suunurgad on pärast seda ikka mõnda aega allapoole.
117

Eestlane ei ole tõesti nii hästi kunagi varem elanud kui praegu

17:57, 4. jaanuar 2016
Möödunud aasta viimasel kuul alustasin uue raamatu kirjutamisega. See on põnev projekt, millega seoses olen tihti raamatukogus ja arhiivides vanu ajalehti lapanud. Seekord sattusid näpu vahele 1990. aastavahetuse Õhtulehed. Kas teie mäletate, mis toona inimestele muret valmistas?
137

Põlvamaal käivad Hiina päkapikud ehk Maainimene tellib kaupa otse Hiinast

13:22, 29. detsember 2015
Jõulude ajal käisin Põlvamaal. Kui oled pikalt linnas olnud, siis tekib selline kummaline tunne nagu maainimesed oleksid väetid ja nendega on kõik väga halvasti. Räägitakse ju ikka, et maal on lokkav vaesus, tööpuudus ja keegi seal enam ei ela. Meie talupojad künnavad nüüd maad Soomes ja kitkuvad Kerry Foods jõulukalkuneid Iirimaal.
24

Kelle huvides oli Seli minema kangutada?

12:54, 12. detsember 2015
Ilmselt teab igaüks, et Neinar Seli mõisteti riigikohtu poolt süüdi selles, et ta Tallinna Sadama nõukogu esimehena oli teadlik sellest, et riigifirma Tallinna Sadam eraldas 250 000 eurot Eesti Olümpiakomitee (EOK) toetuseks.
80

Mida teha, kui leti taga tegutseb teenindaja, kelle vea tõttu maksan telefoniarve eest mitu korda rohkem?

15:27, 7. detsember 2015
Hiljuti tegin loo sellest, kuidas poed krutivad kassas hinnad kõrgemaks ja kaevata pole kuhugi. Ka tarbijakaitse käed on selle probleemiga seoses lühikesed. Kuigi blogi kommentaaride hulga järgi on näha, et praktiliselt iga teine inimene on petta saanud, siis tüssavad poed on saanud ainult paar sada eurot trahvi kui sedagi. Samas seadus lubab poodidele maksimum trahvina anda kuni 10 000 eurot, mida Eestis kellegile määratud veel pole. Nii ei jäägi muud üle kui tarbijat kaitseb ainult oma enese terav silm, mis peab tsekke pidevalt jälgima.
68

Pildikesi Tondirabalt ehk Piilume kongressi kulisside taha

23:27, 29. november 2015
Pole vist ammu olnud otseülekannet, mida ma oleksin nii pingsalt jälginud terve päeva kui oli täna Keskerakonna XV kongress Tondiraba jäähallis. Õhtu lõpu poole kui selgusid hääletamistulemused läksin ise ka kohale, sest teen kolmapäevaks erisaadet Savisaarest TV3 tarvis.
29

Kas pangal on õigus kliente valida? Kliendile keelduti kolmes pangas arvet avamast

15:28, 28. november 2015
Paar aastat tagasi kirjutasin siinsamas ühe loo sellest, kuidas kohtutäitur võttis mu mõlemalt pangaarvelt (erinevates pankades) raha. See oli trahv, mille olin saanud piletita sõidu eest trammis ja olin trahvi makstes sisestanud kogemata vale viitenumbri.
96

Sipsik ujub rentslis ehk lugu sellest, mis võib olla Keskerakonna juhi valimiste taga

19:29, 26. november 2015
Kas mäletate Sipsiku lastejuttu? Seal oli selline vahejuhtum, kus Sipsik (kaltsunukk) sai märjaks ja hiljem pandi ta nööri peale kuivama ja kõik sai jälle korda. Kujutan nüüd ette, kuidas esmaspäeval hakatakse nööri peal kuivatama Keskerakonna kaotajaid.
56

Pood on kohustatud taara vastu võtma ka siis, kui automaat on katki

18:02, 18. november 2015
Eile käisin jälle taarat viimas. Sammusin oma punase kotiga taarapunkti suunas, ja nagu alati, taaraautomaat oli taas rikkis.
28

Pariisi sündmuste taustal peaks Eesti koheselt taastama piirikontrolli

15:34, 14. november 2015
Kui te hakkate seda lugu lugema, siis teadke, et enne kui alustasin sissekande kirjutamist uurisin, kas mõni autoriteetne Eesti moslem on võtnud Pariisi terrorirünnakute osas sõna. Interneti otsing ei andnud tulemust ja seetõttu küsisin selle kohta ühelt moslemist tuttavalt, kes näitas mulle Eesti moslemite kogukonna kinnist foorumit internetis.
79

Suitsupääsukese viimane lend ehk lugu sellest, kuidas eestlasi rahvusliku uhkuse nime all pügati

20:16, 11. november 2015
Kui eraettevõtja ütleks oma võlausaldajatele "Sorry, ma olen maksejõuetu!" aga samas kandiks kogu vara ja oma tegevuse uude firmasse, oleks tegu pankrotikuriteoga, mis on teatavasti kriminaalkorras karistatav. Kuivõrd Estonian Airi puhul on põhiline võlausaldaja ja omanik riik, siis poliitikud sellise teoga kriminaalset karistust aga ei saa. Miks?
40

Eile varastas jälle pood minu tagant. Kuhu pöörduda?

18:52, 31. oktoober 2015
Käisin eile õhtul hilja poes. Nagu alati, valisin korvi toitu parimate hindadega. Alati on mõni sooduspakkumine, mis haarab tähelepanu.
357

Kopli liinidel ei saa enam peksa. See on nüüd paik romantikutele

15:59, 25. oktoober 2015
Tartlasena ei ole ma kunagi elus käinud Kopli rajooni lõpus. Kuidagi ähmaselt meenuvad, vaid õudust tekitavad lood sealt kandist. Kui töötasin reporterina Õhtulehes kümmekond aastat tagasi, siis kirjutati ikka, kuidas mõni maja seal põles või keegi sai nuga. Kopli liinid oli maailma keeles meie pealinna slumm, kuhu tavainimene naljalt ligi astuda ei tahtnud. Seal elasid ühiskonna heidikud ja see oli kõige õudsam koht Tallinnas, kus üldse elada.
69

Nõukogude aja lõpus tundus pagulane Eestis sürrealistlik sümbol ja unistus heaoluühiskonnast

18:51, 19. oktoober 2015
Mõni aeg tagasi leidsin prügikastist Mihkel Muti raamatu 'Pingviin ja Raisakass'.  Põnev lugemine 1990ndate Eestist. Eriti põnevaks osutus see minu jaoks seetõttu, et samal ajal kui juhtusin seda lugema, siis oli just meedias teemaks Savisaare korruptsioon ja seotus ärimees Kofkiniga.
21

Eesti toetab Kreekat sadade miljonite eurodega, aga põhimaanteede ehituseks kodus ei jätku raha?

14:05, 13. oktoober 2015
Meie riigil on olnud sadu miljoneid eurosid, millega toetada Kreekat, kuid oma riigi arendamise pealt hoitakse kokku.
36

Kus on kaitsepolitsei silmad?

14:35, 7. oktoober 2015
Paar nädalat tagasi otsisin tõlk Omari kontakti ja võtsin ühendust MTÜ Pagulasabi juhi Eero Jansoniga. Kuna talle minu lood Ungarist ei meeldinud – kuigi enda sõnul ta neid ei lugenudki – soovitas ta mul end kurssi viia hea kolleegi Priit Simsoni artiklitega.
20

Eesti ja ISIS kulutavad võrdväärse summa sõjaväele

07:31, 1. oktoober 2015
Teadupärast käib Riigikogus praegu 2016. aasta riigi eelarve kinnitamine. Vaatasin ka ise seda, kuna tegu on avaliku infoga.
38

Mis juhtus tõlk Omariga?

22:53, 21. september 2015
Lugu muudetud pärast ilmumist 6. oktoobril 2015. aastal.
164

Miks me näeme sõjapõgenike seas peamiselt mehi?

18:14, 16. september 2015
See on küsimus, mis tekkis mul juba Eestis pagulaskriisi alguses. Taustasid teadmata ei saanud ma aru, miks põgenikepaadid on täis elujõulisi mehi ja miks me näeme kaadrites nii vähe naisi ja lapsi. Seetõttu rääkisin ma Ungarisse jõudes põgenikega just sel teemal ja sain võrdlemisi lihtsa ja loogilise vastuse.
179

Põgenike Euroopa Liitu saabumine on kinni makstud nagu turismireis

16:52, 15. september 2015
Kohtasin eile Budapesti raudteejaama ees noormeest, kes oli Euroopasse saabunud Afganistanist, täpsemalt Kabulist. Küsisin olukorra kohta tema kodulinnas. Ta rääkis, et elu Kabulis on ohtlik. Tihtilugu ei tea inimesed tööle või linna minnes, kas nad tulevad eluga tagasi. Riik on ebastabiilses olukorras ja paljud noored ei näe seal oma tulevikku.
134

Kas söök põgenikelaagris on nii halb, et seda pillutakse üle okastraataia põllule?

11:55, 14. september 2015
Kell on umbes kolm päeval kui jõuan Ungari ja Serbia piirile, täpsemalt Röszkesse. Jõuan kõrvalteid pidi sõjapõgenike laagri tagusele alale ja sinna viivad mu mitte märgid, vaid prügikuhjad.
326

Valepass maksab põgenikule 2000 dollarit ja see valmib põgenike sõnul kümne päevaga

10:30, 13. september 2015
Olen täna Euroopa põgenikekriisi keskpunktis, Budapestis.
183

Lähen tutvun isiklikult pagulaskriisiga Ungaris ja üritan saada vastused eestlaste muredele

09:36, 12. september 2015
Andrus Kivirähk kirjutas oma tänases juhtkirjas Eesti Päevalehe LP-s sellest, kuidas migrandid on Euroopale nagu krooniline haigus, millest ei saa lahti ja millega tuleb leppida nii nagu lepib oma haigusega terveks eluks astmaatik või suhkruhaige. Tõele otsa vaadates olen ma nõus, et me oleme sunnitud selle nähtusega hakkama saama. Kivirähk kirjutab õigesti, et eurooplasel täna pole enam muud valikut! 
31

Kolm ministrit vahetati välja üleöö. Valitsus ei anna mingeid kommentaare. Mis toimub?

12:42, 6. september 2015
Vahepeal ähvardasid sotsid erakorraliste valimistega. Seda muidugi ei juhtunud, aga samal ajal, kui võtame selle, mis on sotsidega toimunud, oleks aeg küps erakorralisteks valimisteks.
115

Kas Hitler käis tõesti Narva-Jõesuus?

09:31, 25. august 2015
On väga imelik mõelda sellele, et kui ma kirjutan kiruva ja kritiseeriva loo, siis on see lugejaskonna poolt aktsepteeritavam kui positiivne ja heakskiitev sissekanne.
45

Kuidas ma Amalfi ranniku asemel Narva-Jõesuusse sattusin

21:22, 22. august 2015
Möödunud kolmapäeval pidin sõitma nädalaks ajaks Itaaliasse Amalfi rannikule puhkama, kuid lõpetasin hoopiski Narva-Jõesuus.
11

Eesti poeketid petavad oma kliente. Kaevata pole võimalik kellelegi!

22:14, 14. august 2015
Viimasel ajal poode külastades olen ennast välja vihastanud. Poeketid tegelevad pettuse või hämamisega ja oma õiguste kaitseks ei ole nende probleemidega ka kuskile minna. Pood saadab minema ja politsei naeraks välja.
123

Kreeka pressib Euroopa Liidult pagulaste näol raha välja. Pagulasi tuleb Eestisse juurde!

13:16, 9. august 2015
Kas te suudate uskuda, et Kreekasse saabus möödunud kuul sama palju põgenikke kui eelmisel aastal kokku. Samal ajal on Kreekal üks võimsamaid sõjalaevastikke kogu Euroopas.
74

Kuidas päästa Peipsi kalurid? Traditsiooniline rannapüük on väljasuremisohus

23:18, 6. august 2015
Peipsi järvest võib saada koht nagu Adeni laht Somaalias. Kalurid on sunnitud tegelema esialgu röövpüügiga, aga tulevikus- kui riik laseb olukorral jätkuda nagu praegu- võivad neist saada lausa piraadid.
18

Kellele kuuluvad Eesti sead? Kindlasti mitte eestlastele!

16:54, 1. august 2015
Kuigi Rakvere Lihakombinaadi koduleheküljel on kirjas: "Siga on Eesti rahva elus alati olemas olnud ja jooksnud meie taluõudes, põõnanud sulunurgas ja katnud laua", siis on selles ilusas jutus agasid. Siga võib meil ju elada, põõnata ja lauagi katta, aga tulu sellest läheb rikastele Soome ja Rootsi farmeritele. Eesti taluõudes ei taha nad meie sigasid kindlasti jooksmas näha!
75

Turistide hordid on jõudnud Peipsi äärde

21:37, 30. juuli 2015
Kas te teadsite, et Peipsi ääres võib praegusel aastaajal kohata turiste ükskõik millisest maailmajaost? Eriti maiad on nad meie vanausuliste roogade peale ning rändur rääbise eest on nad nõus välja käima suisa 18 eurot kilo.
10

Kas oleks võimalik näpistada natuke Kreeka abirahadest, et anda oma rahvale tasuta ligipääs kinnistu- ja äriregistrile?

11:13, 24. juuli 2015
Pidin hiljuti ühe oma artikli osas äriregistrist ja kinnisturegistrist andmeid koguma ning mind hämmastas kui uskumatult kallis see tegevus on. Ühe dokumendi vaatamine maksab kuskil paar eurot.
23

Päevatoimetaja

Piret Pappel
Telefon
piret.pappel@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis