Õhtulehe blogid

Mõtteid loodusest: veeseina taha

18:00, 19. september 2014
Tüdruk Marial on oma kevad ja lilled. Minul on ainult kevad ja leidmata lillede otsinguil matkasin ühel suurel mereäärsel maal suure seljakotiga ringi.
0

Lemmik Londoni moenädalalt: Mary Katrantzou!

12:00, 19. september 2014
Seekordsel Londoni moenädalal näitasid briti disainerid end parimast küljest. Tom Ford tõi lavale mickjaggerlikud rokibeibed, minu alatine lemmik Burberry taasavastas teksajakki ja Marchesa vaimustas kogu moemaailma lilleliste printessikleitidega. 
0

Moodne bussijaam küll, aga teenindajate sõbralikkus on null

10:21, 19. september 2014
Ostsin eile Tallinna bussijaamast endale pileti Tartusse väljumisajaga 14.15. Istusin ise ilusasti juba viisteist minutit enne õues oranzile pingile...sinna, kust buss tavaliselt väljub. Kogu selle kaheteistkümne aasta jooksul, mis ma Tallinn-Tartu bussiga sõitnud olen, on buss väljunud alati platvormilt number 9
45

Hugo Tipner | Eesti tippsportlane ehk intellektuaal

10:00, 19. september 2014
Nii mõnigi kesisevõitu kontseptuaalse kunsti arusaamatu teos jookseb oma lõpmatus tähendusrikkuses tähendusest sootuks tühjaks. Võime seda kutsuda mõttetuseks.
2

Kuidas Eesti Diogenes Sompas tünnis elas

07:00, 19. september 2014
Sompale annab müstikat ja romantikat ning tõmbab turiste ligi eksootiline ja väga omapärane mees, kes jätkab siin geniaalse mõttetarga Diogenese söötijäänud traditsiooni, kirjutab Päevaleht 19. septembril 1937. aastal.
3

Mõtteid loodusest: orava hüpe

18:00, 18. september 2014
See oli minu esimene talvest leitud lugu. Loo leidjaks oli kaheksa aastane pargipoiss, kes olin mina ise. Elu esimene park oli külmast vaikne nagu elutu olend. Minu poisisilmad leidsid seal siiski üksikuid elumärke.
1

Vahetusraha on tisside vahel

15:20, 18. september 2014
London nimetati hiljuti mingi järjekordse uuringu järgi üheks ohtlikumaks linnaks maailmas. Ma täiesti usun seda, sest olles ise seal pikalt elanud, võin kinnitada, et on kohti, kuhu ma valge inimesena sattuda ei tahaks.
26

Avasta Eestimaad: Raplamaalt leiab müstilise UFO-raba

14:35, 18. september 2014
Raplamaad võib julgelt kutsuda Eesti muinasmaakonnaks. Kui kusagil üldse saab ülevaate muinasaja vabadusvõitlusest, siis just seal.
4

Kuidas eestimaalane vaimude hääli lindistas

07:00, 18. september 2014
"Friedrich Jürgenson, Eestist pärinev baltisaksa kunstnik, on Rootsis end läbi löönud vaimudele häälte helilindistamisega. Neid on teatavasti palju, kes vaimudesse usuvad, isegi neid on, kes arvavad end nende hääli kuulvat, kuid Jürgenson oli esimene, kes neid lindile võttis. Sellest sai sensatsioon," kirjutab Stockholmi Eesti Päevaleht täna pool sajandit tagasi.
0

Mõtteid loodusest: lauluaeg

18:00, 17. september 2014
Üks matkapäev on sündimas. Homme peab talle sündima kõrvale õde või vend ja lõikuskuu on niimoodi ära saadetud. Jõudehetkel püüan kaardilt leida koha, kus ma olen ja nõjutan seljaga vastu kuusetüve ja varajased tänased läbitud kilomeetrid voolavad justkui läbi keha.
0

Avasta Eestimaad: kus asub Eesti külmapealinn?

10:33, 17. september 2014
Kalevipoja legendid ning vanausuliste traditsioonid - kaks ajaloolist teemat põimuvad Jõgevamaal omavahel, moodustades huvitava kultuurisegu.
5

Kuidas selgus Eesti kommunistide juhi saatus

07:00, 17. september 2014
Pärast riigipööret kompartei I sekretäriks olnud Karl Säre jäi 1941. aastal Eestisse partisanivõitlust juhtima. Algul oli ta korteris Linda Kilvitsa juures. Seal värviti Säre juuksed punaseks, et meest ära ei tuntaks. Järgmine salakorter oli Mäekalda tänavas. Säre oli nii kindel konspiratsioonis, et jalutas ringi. Ta tunti ära ja anti üles. "Võtsin 12–13 meest kaasa ja läksime Mäekalda tänavale majja number 35. Korter oli number üks. Kujutage ette, ta istus laua taga ja sõi. Käratasin: "Käed üles!" Säre ehmus. Selle asemel, et relv taskust välja tõmmata, tõstis ta käed üles. Otsisin Säre taskud läbi. Seal oli peotäis aadresse," meenutab kinnivõtja.
1

Mõtteid loodusest: varese kraaksumine

18:00, 16. september 2014
Varajane tund toob varesed katuseharjale, pargipuudele ja mujalegi. Pärastlõuna viib nad sealt minema, aga peagi on nad jälle platsis. Nii mööduvad päevad mul ja varestel. Varese juurde kuulub varese hääl. Ja vares on tarkade inimeste lind. Selle tõeni jõudsin ise kui end kümneaastaselt targaks pidama hakkasin.
4

Avasta Eestimaad: kust alustada oma metsamatkaja karjääri?

13:29, 16. september 2014
Varasügisesed ehk vananaistesuve soojad ja suhteliselt kuivad ilmad sobivad ideaalselt metsamatkade läbi viimiseks. Üheks trassiks, mis ka algajatele kõlbab, on Sakala tee Pärnu-, Viljandi- ja Järvamaa piirialadel.
3

Valdo Jahilo: taastumine on tarkuse ema

13:03, 16. september 2014
SEB Tallinna Maraton on selleks korraks selja taga. Kes jooksis maratoni, kes poolikut, kes 10 kilomeetrit – kõik on ära teeninud lugupidamise. Sportimine on hakanud jõudma tõesti massidesse. Kuid samasuguse hoolikusega nagu enamik valmistus jooksusündmuseks, tuleb end poputada ka finišijärgselt.
3

Kuidas Tõnisson noore naise elu mõjutas

07:00, 16. september 2014
«On juhtunud, et tütarlapsed lõbusõitusid raudteel võõrsilt pärit olevate noormeestega õige iseäralises «vabaduses» tarvitanud. Hiljuti pidanud kooliealised tütarlapsed kuskil jaamas võõraste hulgas pillerkaari; korraga kustutatud tuled ära ja noored «elurõõmsad» inimesed tarvitanud pimeduse varju üsna vabalt,» kirjutas Jaan Tõnisson üheksas Postimehe numbris ilmunud juhtloos «Vaba armastus».
0

Mõtteid loodusest: mustade rottide aeg

18:00, 15. september 2014
Minu vana maja on varakult suvesaginat täis. Sest on mustade rottide liikumise aeg. Need minu sõbrad ja vaenlased on nagu maja pärisperemehed, kes siiski tahan olla mina ise. Kui rotipere on ärganud, pole veel saabunud minu ärkamise tund.
3

Ville Arike | USA esitas enesekindluse ja õigete harjumuste musterõppetunni

14:46, 15. september 2014
Korvpalli MMil oodati algusest peale finaali, sest Hispaanias nähti ainsat võimalikku USA-le vastu hakkajat. Kui võõrustajad enneaegu konkurentsist pudenesid, jäi lootus play-off'is samuti võimsat mängu näidanud Serbia peale, aga ei. Kullamäng sai sisuliselt läbi esimese veerandajaga.
2

Märt Roosna | Magus dilemma: kas valida parimaks Kanter või Mägi?

14:00, 15. september 2014
Kui tavapäraselt on Eesti parima meeskergejõustiklase väljakuulutamine igav ja rutiinne tegevus, milles puudub igasugune põnevus („Ja parim mees on... Gerd Kanter!"), siis sedapuhku on kõik täiesti lahtine. Keda eelistada – karjääri kümnenda medali võitnud kettaheitjat Gerd Kanterit või esimese poodiumikoha noppinud 400 meetri tõkkejooksjat Rasmus Mägi?
30

Läbimõeldud rööv Eestimaa metsade vahel

12:54, 15. september 2014
Kirjutava inimesena olen vahetevahel hämmingus, millised minu lood ja tegemised lugejale korda lähevad. On artikleid, mille kallal ma olen töötanud lausa mitu kuud. On olnud lugusid, mida ma olen uurinud ka ligi aasta enne kui nad ilmuvad.
44

Nädala miinus | Eesti jalgpallisõpru tümitab defitsiit!

12:00, 15. september 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 15. septembri valik:
5

Kuidas Savisaar Meriga võitlusse astus

07:00, 15. september 2014
Taevas oli hall ja õhusooja kümne kraadi ringis, kui ma pühapäeval, 15. septembril 1996 panin kirja read, mis järgmisel päeval lehte jõudsid: «Keskerakonna liider Edgar Savisaar kulutas 42 000 krooni, et osta selle nädala Eesti Ekspressi esikülg. Ajalehe vastutav väljaandja Hans H. Luik ei öelnud Õhtulehele, kas ta ise on näinud, milleks erakond Eesti Ekspressi kasutada tahab. Eesti Ekspress ilmub 19. septembril, presidendivalimised on 20. septembril.»
5

Mõtteid loodusest: kopra peakas

18:00, 14. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
0

Psühholoogia blogi: südamest rahul

17:14, 14. september 2014
Kas sa oled oma eluga rahul? Südamest rahul? Või ihkab sinu hing mingit muutust? Kui jah, siis järgnev jutt on kirjutatud sinu jaoks.
0

Pulmablogi: pulmapäev, 2.osa

11:35, 14. september 2014
Ma ei kannata, kui inimesed hilinevad. Eriti ei salli, kui inimesed teavad, et nad PEAVAD olema õigel ajal kohal, aga ei tee seda ja teada ka ei anna. Ja ma ei tea, võib-olla ma reageerin üle, aga kui su pulmapäeval ajagraafikut rahumeeli ignoreeritakse, siis ajab ikka vihale küll. Eriti, kui sa oled korduvalt ja korduvalt asju üle korranud.
7

James Harden – USA koondise kõige vastuolulisem vedur

10:22, 14. september 2014
Ta jääb kaitses passima palliga meest ja unustab vahel koomilisel  kombel enda mängija ära. Ta ei kavatsegi meeskonnakaaslastele sööta kiirrünnaku ajal. Talle meeldib jätkata peale viskamist ka siis, kui visked ei kuku sisse.
0

Mõtteid loodusest: orav rinna peal

18:00, 13. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
1

Kuidas venelased Narva alla sõtta tulid

08:00, 13. september 2014
«Nad olid end selleks sõjakäiguks väga uhkesti varustanud ilusate telkide, hinnaliste lippude, toredate rõivaste, hea relvastuse ja üliohtra majakraamiga, et paistis, nagu ei tuleks nad mitte taplema, vaid ainult köidikuid siduma; mitte sõdima, vaid ainult triumfeerima; mitte piirama, vaid ainult toredat sissesõitu korraldama – nende hulk kattis maad kui vee-uputus,» kirjutab kroonik Christian Kelch.
10

Mõtteid loodusest: rabahaige

18:00, 12. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
0

Lemmik New Yorgi moenädalalt: Michael Kors!

12:00, 12. september 2014
Koos septembri ja uue kooliaasta algusega on hoo sisse saanud ka rahvusvaheline moenädalate kuu. Traditsiooniliselt algab see New Yorgis ning jätkub siis Londonis, Milanos ja Pariisis. 
1

Märt Roosna | Peep Pahv, sõjas tuleb valida pool!

10:00, 12. september 2014
Eesti spordiajakirjanikud järgivad üldjuhul kirjutamata reeglit, et üksteise avalikust kritiseerimisest hoidutakse. Sedapuhku teen erandi, sest elame põneval ajal, mil massimeediasse paisatud sõnu tuleks tavapärasest veelgi hoolikamalt kaaluda. Niisiis, antud blogi ajendas mind kirjutama Postimehe sporditoimetuse juhataja Peep Pahvi Venemaa spordi boikoti teemaline arutluskäik.
30

Kuidas Saksamaale põgenemise eest raha maksti

07:00, 12. september 2014
September 70 aastat tagasi oli suure põgenemise kuu. Lahkus suurem osa neist umbes 80 000 Eesti elanikust, kes otsisid venelaste eest varju Rootsis ja Saksamaal.
0

Malluka beebiblogi: üksteist kuud armastust

18:59, 11. september 2014
Minu kallis tütrekene! Täna on sul viimast korda igakuine sünnipäev ja edaspidi pead sa leppima nende pidamisega vaid igaaastaselt. Ma loodan, et sellest suurt hullu pole, sest suure tõenäosusega sa isegi ei mäleta kunagi hiljem, et ammustel aegadel iga kuu sai sünnipäevatatud.
8

Mõtteid loodusest: tee vang

18:00, 11. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
0

Pulmablogi: pulmapäev, 1.osa

17:35, 11. september 2014
Ja oligi siis lõpuks käes esmaspäev, 25. august. Ütlen ausalt, et ootasin seda päeva, sest siis saab lõpuks asjaga pihta hakata ja on asi tehtud. Mingit erilist pulmaelevust mul küll ei olnud, vaid stress, stress ja rohkem stressi.
1

Psühholoogia blogi: kuidas saada õnnelikuks?

17:13, 11. september 2014
Kes meist ei igatseks õnnelikuks saada? Mis see õnn õieti on? Sellel teemal püüangi järgnevalt arutleda.
1

Valdo Jahilo: ei tapa mitte distants, vaid tempo

16:32, 11. september 2014
SEB Tallinna Maratonini jäänud mõni päev on selleks, et võtta rahulikult. Korralikult puhata, süüa pastat ja juua mineraalvett, öösel rahulikult uneaega nautida ning hoiduda rumalatest külmetustest.
1

Ott Järvela | Hispaania põrumine tõi hingerahu ja -soojuse

15:51, 11. september 2014
Juba mitu nädalat enne korvpalli MMi esimest hüppepalli tõdesin, et maailmakord kipub käest ära olema. Korvpallisõprade õhinapõhine vadistamine, kuidas Hispaania meeskond seekord jänkidele koha kätte näitab, tekitas kummastust, et mitte öelda tülgastust.
11

Kuidas valmis Eesti esimene propagandafilm

07:00, 11. september 2014
«Kino Rekord 11. septembril 1924. Osaühisuse «Estonia-Filmi» esimese algupärase suurteose «Filmkaameraga läbi Eesti» esietendus,» kuulutasid täna 90 aastat tagasi ajalehtede esiküljed otse päise all.
0

Mõtteid loodusest: kähriku peakas

18:00, 10. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
1

Avasta Eestimaad: Liivimaa iga tsässon on vaatamist väärt

17:25, 10. september 2014
Ringsõit mööda Liivimaa valdusi kulgeb valdavalt metsateedel, kus kaunis loodus ning lootus ulukeid näha. Tasapisi kulgedes kogeb seal nii kultuurielamusi kui puhkab hing ürgsete metsade rüpes.
2

Kuidas elas ja suri traagilise saatusega luuleneitsi

07:00, 10. september 2014
"Mina tunnen aga, et ma nii elada ei taha, ei või – kui ainult naesterahvas, kui ainult, et elada ega tea mispärast," kirjutas naine, kelle üksilduse, mure ja kurbusega täidetud ridu "mure musta hobusega sõitis üle mäe" või "kuula, vaikusest imelist juttu vestab sügav salalik öö" ning paljusid teisigi on tänapäevani tsiteeritud ja muusikasse valatud.
3

Mõtteid loodusest: mink koprapesa peal

18:00, 9. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
0

ÕHTULEHT HINDAB | Eesti parim Sloveenia vastu oli kapten Klavan

16:40, 9. september 2014
Eesti jalgpallikoondis alistas EM-valiksarja avamängus Sloveenia tänu suurepärasele meeskonnatööle ning seda näitavad ka Õhtulehe hinded mängijatele. Mõned mehed särasid 1:0 võidumängus teistest veidi eredamalt, ent ansamblist välja ei langenud keegi.
4

Viljar Voog | Võit Sloveenia üle pani silmaklapid pähe

16:29, 9. september 2014
Eilse võidueufooria taustal on kerge unustada, et kui Magnus Pehrsson möödunud aasta detsembris Eesti koondise peatreeneriks palgati, oli meest tutvustaval pressikonverentsil palju juttu temast kui sildtreenerist. Rootslane sai endale Tarmo Rüütlist tühjaks jäänud ametikoha klausliga, et niipea, kui Martin Reim (või mõni muu kodumaine treener) on aeglasel tulel valmis küpsenud, ostetakse Pehrssonile laevapilet.
3

Kes julgeb Türil käia?

13:53, 9. september 2014
Möödunud nädala reedel viis üks TV3 uudis mu sellisesse paika nagu Türi. Olen sealt ainult korra aastaid tagasi autoga läbi sõitnud ja seetõttu tabas mind Tartus bussi peale istudes, teel sinna, lausa mõningane reisiärevus.
95

Kuidas 20 aastat tagasi elati ärevaid aegu

07:00, 9. september 2014
Tänaste piirisündmustega seotult tuleb meelde aeg 20 aastat tagasi, kui toonane kõmuleht Post kirjutas 9. septembril: Venemaa salateenistus Eestis Eesti palvel. Salateenistuse agendid tulid Eestisse tõkestamaks salakaubandust kontrolljoonel. Endisel KGBl on piisavalt kogemusi, et sellest jagu saada.
0

Kas seksistseene täis film "Nümfomaan" on ikka sobiv rahvusringhäälingu eetrisse?

18:30, 8. september 2014
ETV2 näitas möödunud kolmapäeva õhtul seksistseene täis filmi "Nümfomaan". Kas taoline film on sobilik rahvusringhäälingule? 
114

Pulmablogi: viimased meeleheitlikud ettevalmistused

18:24, 8. september 2014
Algul tundus, et pulmadeni on nii pikk maa veel minna ja aega laialt. Ja suurt midagi planeerida ka polnud. Viimased nädalat läksid aga üsna kiireks. Ikka sellepärast, et mul tuli hunnik uusi ideid. Üheks oli teha jääkuubikuid, kus roosilehed sees on (seda siiski ei juhtunud, aga oli mu "vaja teha" nimekirjas kuni viimase päevani. Siis loobusin).
1

Mõtteid loodusest: minu 42 kilomeetrit

18:00, 8. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
0

Valdo Jahilo: kuidas valida üritusi enne rahaspordi suursündmust?

17:19, 8. september 2014
Kodumaise rahvajooksuspordi suursündmuseni ehk SEB Tallinna Maratonini on jäänud loetud päevad. Kuigi võimalus maratoni joosta avaneb pea igal kuul mõnes kaunis Eestimaa paigas, on see võistlus ilmselt tuntuselt, suuruselt ja osavõtjate arvult olulisim.
4

Psühholoogia blogi: milleks plaan teha?

17:13, 8. september 2014
Üks väga hea võte aega juhtida on teha plaane ja need ka kirja panna. Inimesed teevad neid tegevusi suurema tõenäosusega, mis on eelnevalt kirja pandud.
1

Ville Arike | Brasiilia vajas naabrile ärapanemiseks Argentiina kullatreenerit

16:43, 8. september 2014
Korvpalli MM-i kaheksandikfinaalid on mängitud ning homme-ülehomme tulevad veerandfinaalid. Mis jäi nädalavahetusest kõige enam meelde?
0

Nädala ennustus | Kui suur on Eesti võidušanss Sloveenia vastu?

10:09, 8. september 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 8. septembri valik:
2

Ville Arike | Mis jõud aitaks Euroopat FIBAs?

10:00, 8. september 2014
Tänavustel korvpalli maailmameistrivõistlustel on asjad viimast korda vanamoodi. Ehk nii nagu praegu. Järgmisel korral (2019) ei mängita enam jalgpalli MMiga samal aastal, suureneb osavõtjate arv (24-lt 32-le) ja ... Euroopa kohti jääb protsentuaalselt veel vähemaks.
0

Päevatoimetaja

Piret Sarv
Telefon 614 4094
Piret.Sarv@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis