Õhtulehe blogid

"KÖÖK" | "Tee äia südamesse käib läbi nina!"

23:43, 5. oktoober 2015
Peakokk tahab Helenat kohtamisele kutsuda, aga selleks peab ta sukelduma sotsiaalmeedia kärssavasse praeahju, Maks teenib kannuseid, olles talle seal teejuhiks. Kaspar kohtub uuesti Natali isaga, et leppida, aga olukord keeb jälle kiiresti üle.
0

Kõik tema asjad varastati ära ja ta vajab veidi raha – kas uskuda või mitte?

11:40, 5. oktoober 2015
Eks igaühelt on vähemalt korra tänaval küsitud raha – et asjad varastati ära või on bussipileti jaoks vaja paari eurot juurde. Kas me usume tavaliselt seda juttu?
17

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Kanter, Tänak, võrkpall ja jalgpall

10:43, 5. oktoober 2015
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Et ees ootab vinge spordinädal, tegime 5. oktoobril ka lausa kaks ennustust!
0

Kuidas vanalinna jäi Interklubi ehitamata

07:00, 5. oktoober 2015
Eestlased kui tuntud rehepapid mõtlesid läinud sajandi kaheksakümnendatel aastatel, kuidas saada raha Laial tänaval Noorsooteatri ehituseks. Valitsus leidis kavala tee: Moskvalt paluti raha mitmeotstarbelise Interklubi rajamiseks, mis aitaks Eestis vahendada kultuurisidemeid teiste liiduvabariikidega.
0

Ott Järvela | Inglismaa - Eesti Wembley'l aastal 2015: ei midagi erilist

07:00, 5. oktoober 2015
Eesti jalgpallikoondist ootab reedel ees kuningliku hõnguga kohtumine, kui maailma kuulsaimal staadionil (Wembley) kohtutakse spordialade kuninga (jalgpall) leiutajatega (Inglismaa). Oleme ausad, eelmine lause kõlas küll suursuguselt, aga samas ka ülepingutatult.
1

Aivar Pohlak | Tüdrukute ja naiste jalgpall – miks ja kuidas

09:02, 4. oktoober 2015
Õhtuleht avaldab täismahus Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ajakirja Jalka oktoobrinumbris avaldatud artikli.
1

Mart Treial | Tissidest

15:19, 2. oktoober 2015
Lubage mul ebaprofessionaalselt eeldada, et enam kui pooled Teist, head klikkijad, poleks seda sõrmeliigutust teinud, kui pealkiri ei hõlmaks säärast meelitavat sõna. Labane trikk? Võib-olla. Kaval? Kindlasti.Klikimeedias on asjad lihtsad nagu valimistel. Poliitikud (ajakirjanikud) pingutavad endal naba paigast, et valija (lugeja) häält (klikki) saada, kuid lõpuks võidab ikka Edgar Savisaar (kollane uudis).Võrdleme selgituseks mõnd Õhtulehe spordiveebis avaldatud artiklit. Täpsemalt klikkide arvu ehk nüanssi, millest on online-meedias saanud seoses reklaamimüügiga peamine indikaator skaalal hea-halb uudis.Võtame järgneva vaatluse aluseks 28.09. ilmunud artikli „KAHJU! Mihkel Aksalu ja SJK ei suutnud esikohta tagasi napsata", mis sai x klikki (tööleping ei luba mul täpseid arve avaldada, aga asja tuuma suudavad matemaatikatunnist hästi tuttavad x-id suurepäraselt edasi anda). Täiesti klassikaline tulemusuudis Eesti vutikoondise esiväravavahi Soome liiga mängust. Liiatigi polnu
8

Kas sellisesse kohta tasub minna nagu täielik mats?

10:34, 2. oktoober 2015
Sitsiilia pealinnas Palermos asub Itaalia kõige suurem ja Euroopa suuruselt kolmas ooperiteater Teatro Massimo. Ooperisõbra jaoks koht, kuhu lausa peab minema. 
11

Eesti ja ISIS kulutavad võrdväärse summa sõjaväele

07:31, 1. oktoober 2015
Teadupärast käib Riigikogus praegu 2016. aasta riigi eelarve kinnitamine. Vaatasin ka ise seda, kuna tegu on avaliku infoga.
37

Henry Rull | Taktikaline analüüs: Kuidas endise autovaruosade vahendaja juhitud "apteekrid" Barcelona Meistrite liigas vaat et põlvili surusid

14:56, 30. september 2015
FC Barcelona võitis eile õhtul jalgpalli Meistrite liigas 2:1 Leverkuseni Bayerit, kuigi enamik mängust möödus Saksamaa klubi eduseisus. Kaotusest hoolimata tuleb Leverkusenit ja nende peatreenerit Roger Schmidti kiita, kuna Barcelonal oli "apteekrite" murdmisega tõsiseid probleeme.
1

Tere tulemast! Sa ei saa, mida on sulle lubatud!

12:36, 29. september 2015
Räägin teile natuke oma uuest tööst Sitsiilias, õigemini sellest poolest, mis puudutab turistidega tegelemist.
3

"KÖÖK" | "Tervisesport ja üleküpsed juurviljad on kahjulikud teie tervisele"

12:30, 29. september 2015
Peakoka suhted arenevad rivaalitseva restorani naispeakokaga lausa jooksutempos - ja see võib mõlemale keskealisele veidi väsitavaks osutuda. Maks ja Kaspar on kimpus haige kodutuga, kelle Natali nende kõigi ühisesse elupaika elama võtab. Sõbrad peavad plaani, kuidas tüütust tegelasest lahti saada, kuid see kujuneb keerulisemaks, kui nad algul arvata oskasid.
4

Ville Arike | Me pole nii rikkad, et osta odavat asja

08:00, 28. september 2015
Viimastel päevadel on Eesti spordimaastikku rikastanud erinevad suurte rajatistega seotud uudised. Küll 5 miljoni eraldamine Lilleküla jalgpallistaadionile, samuti Arena Tartu idee tutvustamine. Nagu alati, jaguneb ühiskond sellistel puhkudel kaheks – ühed on poolt, teised vastu.
2

Ott Järvela | Levadia languse põhjus: ründajad võidavad küll mänge, aga kaitsjad meistritiitleid

07:00, 28. september 2015
2015. aasta Eesti jalgpallimeister pole veel selgunud, aga seoses FC Levadia laupäevase 1:2 kaotusega enne seda seitse mängu järjest võiduta püsinud Nõmme Kaljule sai olukord palju selgemaks. Kõik trumbid on FC Flora valduses.
0

Kuidas Serbia aferist Tallinna türmist plehku pani

07:00, 28. september 2015
"Tallinna politsei arestimajast põgenes endine Serbia politseiülem Radulovitsh. Põgenemisel on ta kasutanud taksoautot, mis olevat Aia tänava nurgale tellitud tema armukese poolt, kes koos Radulovitshiga on põgenenud. Alguses on sõidetud Petserimaale, kust siis üle piiri on saadud putkata," kirjutas Postimees 27. septembril 1929.
1

Buongiorno, Italia!*

11:27, 26. september 2015
Nii tore ja huvitav kui mul ka Venemaal oli, siis pidin sealt tagasi tulema. Sellisel lihtsal põhjusel nagu oli viisa kehtivusaja lõppemine.
6

Deivil Tserp | Karol Kovaneni kaks emotsionaalset otsust

07:00, 24. september 2015
Eesti ujumisliidu president Karol Kovanen on viimase aasta jooksul langetanud vähemalt kaks suurt otsust: mullu loodi tema eestvedamisel tippujujate eliitrühm ja täpselt aasta hiljem on jõutud tõdemuseni, et samadel põhimõtetel seda projekti ei jätkata.
1

Ville Arike | Euroopa korvpall väärib olümpiakohti juurde

09:50, 23. september 2015
Pühapäeval lõppenud Euroopa korvpallimeistrivõistlustel ei jagatud ainult medaleid, vaid teatavasti ka pääsmeid Rio de Janeiro olümpiamängudele. Esialgu teenisid OM-pileti finalistid ehk Hispaania ja Leedu, kuid tuleval aastal on Vanal Maailmal võimalik võtta veel kolm kohta.
3

Sander Jürjens | NBA süsteem ja Cleveland Cavaliers rikkusid noormängija karjääri

15:51, 22. september 2015
Aasta oli 2013, kui korvpallimeeskond Cleveland Cavaliers NBA drafti loosimisel kõige pikema kõrre tõmbas. Kaks aastat hiljem jääb töötuks noor Kanada koondislane Anthony Bennett.
4

Kas nooruses reisimine rikub elu ära?

09:56, 22. september 2015
Sattusin hiljuti lugema ühte välismaa reisiblogija postitust. Juba pealkiri oli omajagu intrigeeriv – selles teatati, et 20ndates eluaastates reisimine rikub elu ära.
54

Mis juhtus tõlk Omariga?

22:53, 21. september 2015
Kas te mäletate tõlk Omari, kes pani Afganistanis oma elu ohtu ja oli meie sõduritele sõjas tõlgiks ja teejuhiks? Mees, kelle tõttu nii mõnigi isa jõudis elusalt tagasi koju oma laste juurde, palus paar aastat tagasi eestlastelt varjupaika, mida talle ei antud.
158

"KÖÖK" | Avameelselt saunast, habemest, pelikanist ja ekleerisest sõrmusest

22:39, 21. september 2015
Peakokk Viktor Paulus läheb koos usaldusväärsete kolleegidega sauna, Maks paraku sellesse VIP-seltskonda ei kuulu. Maks mõtleb välja kavala nipi, kuidas ennast köögi VIP-ide hulka smugeldada, see toob aga kaasa uusi kohustusi ja väljakutseid. Väljasõit sauna kujuneb kokkuvõttes siiski ülimalt meeleolukaks, mille kestel viheldakse üksteist korralike "ämbritega" minevikust.
4

Kuidas kahe päevaga kolm paati õhku lendas

07:00, 21. september 2015
Vihma sadas kui oavarrest. Kaks tundi puutüki abil end veepinnal hoidnud kapten Aleksander Trambergi jõud oli lõppemas, kui appi tulnud Rootsi aurik ta lõpuks merest välja hiivas.
1

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Võrkpall, Kaia Kanepi ja Tanel Kangert MMil

07:00, 21. september 2015
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse.
0

Ville Arike | Kas vigadest pole võimalik õppida?

07:00, 21. september 2015
Tänavused Euroopa korvpallimeistrivõistlused said eile õhtul ajalooks ning Eesti osales pärast taasiseseisvumist sel esinduslikul jõuproovil kolmandat korda. Tulemusi juba teame, eestlaste poolt on esimesed kokkuvõtted ka tehtud ning vaatleks järgnevalt mänguvälist poolt.
0

Mis on vaatamisväärsus ja mis on lihtsalt väärt vaatamist?

14:12, 19. september 2015
Guugeldasin, millised on maailma parimad vaatamisväärsused. Peamiselt toodi välja Las Vegase ööelu, Machu Picchu Peruus, Taj Mahal Indias ja New Yorgi Times Square.
3

Milliseid kuulsaid eestlasi Venemaal armastatakse?

12:36, 17. september 2015
Oma Venemaa sugulastega suheldes tegin ma kindlaks, et on mõned eestlased, keda tavalised venelased armastavad – Anne Veski, Jaak Joala, Urmas Ott ja Marilyn Kerro
16

Miks me näeme sõjapõgenike seas peamiselt mehi?

18:14, 16. september 2015
See on küsimus, mis tekkis mul juba Eestis pagulaskriisi alguses. Taustasid teadmata ei saanud ma aru, miks põgenikepaadid on täis elujõulisi mehi ja miks me näeme kaadrites nii vähe naisi ja lapsi. Seetõttu rääkisin ma Ungarisse jõudes põgenikega just sel teemal ja sain võrdlemisi lihtsa ja loogilise vastuse.
179

Ott Järvela | Manchesteri klubide kaotused avavoorus on oht Inglismaa jalgpalli staatusele eurosarjades

16:23, 16. september 2015
Jalgpalli Meistrite liiga teisipäevastes mängudes sai kõige valusama vopsu pikki tatti Inglismaa Premier League, mille mõlemad tules olnud esindused lahkusid platsilt 1:2 kaotusega. Manchester United jäi võõrsil alla PSV Eindhovenile ja Manchester City kodus kevadisele finalistile Torino Juventusele.
0

Põgenike Euroopa Liitu saabumine on kinni makstud nagu turismireis

16:52, 15. september 2015
Kohtasin eile Budapesti raudteejaama ees noormeest, kes oli Euroopasse saabunud Afganistanist, täpsemalt Kabulist. Küsisin olukorra kohta tema kodulinnas. Ta rääkis, et elu Kabulis on ohtlik. Tihtilugu ei tea inimesed tööle või linna minnes, kas nad tulevad eluga tagasi. Riik on ebastabiilses olukorras ja paljud noored ei näe seal oma tulevikku.
134

Ott Järvela | Kuus soovi enne jalgpalli Meistrite liiga algust

12:37, 15. september 2015
Täna õhtul algab kaheksa kohtumisega jalgpalli Meistrite liiga põhiturniir hooajal 2015-16. 17 riiki esindavad 32 klubi seast selgub 28. mail Milanos asuval San Siro staadionil 61. Euroopa meister.
0

Lahked naised lubavad teid trepikotta magama ehk Kuidas aitab kohalekutsutud kiirabi

14:11, 14. september 2015
Mida tahab teha kohalekutsutud kiirabi purupurjus mehega? Üks õhtune vahejuhtum Venemaal tädi juures olles näitas seda.
11

Kas söök põgenikelaagris on nii halb, et seda pillutakse üle okastraataia põllule?

11:55, 14. september 2015
Kell on umbes kolm päeval kui jõuan Ungari ja Serbia piirile, täpsemalt Röszkesse. Jõuan kõrvalteid pidi sõjapõgenike laagri tagusele alale ja sinna viivad mu mitte märgid, vaid prügikuhjad.
327

Kuidas ülemnõukogu oma tegevuse lõpetas

07:00, 14. september 2015
See oli väga lühike istung 14. septembril 1992. aastal, kuus päeva enne seda, kui valiti teise vabariigi esimene riigikogu. "Me ei hakka arutama sisulisi küsimusi, me ei paku teile päevakorda, seaduseelnõusid ega otsuseprojekte," kuulutas juhataja Ülo Nugis. Isegi kohaloleku kontrolli ei tehtud.
3

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Epp Mäe, jalgpall ja korvpall, Flora liidrikoht

07:00, 14. september 2015
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse.
0

Ott Järvela | Peatreener Terehhovist loobumine ei lahenda Nõmme Kalju suuri probleeme

21:55, 13. september 2015
Nõmme Kalju alustas jalgpallihooaega suurepäraselt – esimene ring läbiti täiseduga, 9 võitu 9 mängust. Tiitlikaitsja Levadia puhul poleks säärane start pahviks löönud. Küll aga klubi puhul , kes rõhutas hooaja eel, et mängivad küll meistritiitlile, ent teevad kindlasti ka noorenduskuuri.
7

Valepass maksab põgenikule 2000 dollarit ja see valmib põgenike sõnul kümne päevaga

10:30, 13. september 2015
Olen täna Euroopa põgenikekriisi keskpunktis, Budapestis.
183

Lähen tutvun isiklikult pagulaskriisiga Ungaris ja üritan saada vastused eestlaste muredele

09:36, 12. september 2015
Andrus Kivirähk kirjutas oma tänases juhtkirjas Eesti Päevalehe LP-s sellest, kuidas migrandid on Euroopale nagu krooniline haigus, millest ei saa lahti ja millega tuleb leppida nii nagu lepib oma haigusega terveks eluks astmaatik või suhkruhaige. Tõele otsa vaadates olen ma nõus, et me oleme sunnitud selle nähtusega hakkama saama. Kivirähk kirjutab õigesti, et eurooplasel täna pole enam muud valikut! 
31

Kas sõudjatel spordiaasta parima Kristjan juba käes?

07:00, 12. september 2015
Eesti korvpallikoondise viiendat kohta EMi D-alagrupis ei saa nimetada põrumiseks – võeti üks võit, nagu enne Riiga sõitmist endale sihiks seati ja millest teoreetiliselt võinuks piisata ka edasipääsuks.
3

Draama festivalil esitleti kogumikku Teatrielu 2014

15:29, 11. september 2015
Täna esitleti Eesti Teatri Festivali Draama 2015 raames kogumikku Teatrielu 2014, mis püüab lahti mõtestada seda, mis näitlejamaailmas peaks olema justkui iseenesestmõistetav.
0

Ega väga palju ei saa kurta, äkki paneb keegi veel maja põlema!

12:50, 11. september 2015
Ma ise ei ole tallinlane, aga olen küll ja veel kuulnud lugusid sellest, et pealinna sõiduteedel on auk augu kõrval. Tallinnas käin (või käisin) tihti, aga väga augulisi teid ei ole märganud. Küll aga jääb see silma Venemaal.
5

Howard Frier | Eesti koondis võiks kasutada välismaalast

07:00, 11. september 2015
Mul on hea meel Euroopa korvpallimeistrivõistlustel mänginud Eesti koondise üle! Esimesest kahest mängust on kahju, need tekitasid minuski pessimismi, kuid kolm viimast kohtumist olid väga ägedad ja näitasid, et Eesti võib küll selles seltskonnas mängida!
9

EM-retro | Istanbul 2001: Üks kõigi aegade paremaid atmosfääre

07:00, 11. september 2015
Ville Arike meenutab Eesti korvpalli värvikaid palasid 1993. ja 2001. aasta EM-turniiridelt.
0

Viljar Voog | Korvpallikoondise mossis nägu ehk Kangur käitugu nagu kaptenile kohane

15:24, 10. september 2015
Eesti korvpallikoondis pakkus eile oma poolehoidjatele võimsa elamuse, kui oli veel minut enne matši lõppu juhtimas legendaarse Leedu vastu. Lõpuks kaotati – võimalus võidukorv visata läks nihu ja leedukate liider Jonas Maciulis sopsas 2,4 sekundit enne lõppu hullu viske, mille takistamiseks polnud meie meestel mingit võimalust.
9

EM-retro | Antalya 2001: Päike. Vahemeri. Parim hotell. Puhkus?

07:00, 10. september 2015
Ville Arike meenutab Eesti korvpalli värvikaid palasid 1993. ja 2001. aasta EM-turniiridelt.
1

ÕHTULEHT RIIAS | Matemaatika: miks Eesti võidu korral kindlasti edasi pääseb ja parimal juhul 3. koha saab

02:18, 10. september 2015
Euroopa korvpallimeistrivõistluste Riia alagrupis on õhk viimase mängupäeva eel nii elektrit täis, kui üldse olla saab. Sest kõigil kuuel meeskonnal on veel võimalus pääseda alagrupist edasi!
6

Üllar Kerde | EM on teine maailm, Eesti liigas ei pea kolmekesi pallile viskuma

07:00, 9. september 2015
Eesti korvpallikoondise EMi kolme esimese mängupäeva tulemuste peale pole ma laskunud musta masendusse ega esmaspäeval hüpanud ka peaga lakke. Tean, mis tunne see on – mängida Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril.
1

EM-retro | Teel Türki: kas jätta Kuusmaa saali ööbima?

07:00, 9. september 2015
Ville Arike meenutab Eesti korvpalli värvikaid palasid 1993. ja 2001. aasta EM-turniiridelt.
0

Külalislahkus vene moodi: kui kurguni täis ei söödeta, siis pole sa külas käinud!

18:09, 8. september 2015
Minu Venemaal elav tädi meenutas juhtumit, kuidas ta käis kellelgi Eestis külas ja talle – oh õudust! – ei pakutud süüa.
19

Ville Arike | Matemaatika: isegi Eesti võidud Leedu ja Läti üle ei pruugi edasipääsu tagada!

12:00, 8. september 2015
Eilne päev oli Eesti korvpallikoondise jaoks Riias vastuoluline. Et kuue päeva jooksul käib võitlus eelkõige play-off-kohtade, mitte üksiku õnnestumise nimel, tuleb jälgida ka üldseisu. Ning ehkki Eesti võitis, muutus edasipääsuvõimalus võrreldes üleeilsega hoopis väiksemaks.
4

Mart Treial | Ennustus Sinisärkide tänase algrivistuse osas

11:31, 8. september 2015
Eesti parimad vutimehed astuvad täna õhtul Mariboris vastu Sloveeniale, keda eelmises kahes omavahelises mängus tänu Ats Purje hilisele väravale võidetud (2:1 ja 1:0) on. Samasugust õnnestumist vajab meie koondis ka täna, sest muidu muutub unistus EM-finaalturniirist väga teoreetiliseks.
1

EM-retro | Berliin-München 1993: kuidas kodumaalt kilekotis raha juurde toodi

07:00, 8. september 2015
Ville Arike meenutab Eesti korvpalli värvikaid palasid 1993. ja 2001. aasta EM-finaalturniiridelt.
0

"KÖÖK" | "Äädikat põdraliharulaadi ja 20 lõhnakuuske Mercedesesse!"

22:24, 7. september 2015
"KÖÖK", 7 september Kanal 2: "Äädikat põdraliharulaadi ja 20 lõhnakuuske Mercedesesse!"
10

Merili Luuk | Kuidas ühtäkki ajakirjanik on kaotuses süüdi

12:38, 7. september 2015
Eile õhtul Arena Rigalt kella 21 paiku väljudes, ligi neli tundi hiljem, kui lahkunud olid fännid, paar tundi hiljem, kui läinud hotelli masendava kaotuse saanud korvpallikoondis, valdas mind tühi tunne. Kurbus oli peal, kuid miski ajas mind eriti närvi. Mulle meenusid endise korvpalluri Aivar Kuusmaa sõnad, mida ta ütles pühapäeval saates "Hommik Anuga".
4

Ville Arike | Matemaatika: korvpallikoondisel on veel kõik võimalused jõuda play-off’i

11:43, 7. september 2015
Eesti korvpallikoondis on küll kaotanud EMil kaks esimest mängu suurelt, kuid matemaatilises plaanis on eesmärgi – jõuda play-off'i – saavutamise võimalus veel täiesti alles. Iseasi, kuidas mängupilt matemaatikat toetab.
5

Päevatoimetaja

Telefon 614 4072
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis