Õhtulehe blogid

Kuidas naine karu kaissu sattus

04:00, 24. september 2016
„Mesikäpp viis seeni korjanud Roela metsavahi ema oma koopasse,“ kirjutab Päevaleht laupäeval, 24. septembril 1927.
1

Hugo Tipner | Miks Pehrsson ei saanudki õnnestuda?

04:00, 23. september 2016
Tundub, et kolm aastat jalgpalli rahvuskoondist juhendanud Magnus Pehrssonil polnudki võimalust saavutada koondisega head tulemust. Ilmneb see nii vutiliidu kui ka Pehrssoni enda läbivast retoorikast, kirjeldades rootslase laiemat funktsiooni koondise eesotsas. Pean silmas koondise treeningmetoodika kaasajastamist ja meeskonna toimimise professionaalsemaks muutmist.
6

UUS SEADUS: raamatukogudesse läheb vähem säilituseksemplare, kogutakse ka digitaalset algmaterjali

12:25, 21. september 2016
Alates jaanuarist tuleb kirjastajatel raamatuid, ajakirjandusväljaandeid, heliplaate, DVDsid, maakaarte ja noote loovutada raamatukogudele säilitamiseks senise kaheksa eksemplari asemel neli. See-eest korjab Eesti rahvusraamatukogu kokku avaldamiseelsed digitaalsed failid.
5

ARVUSTUS: Maffiafilm „Suburra“ raputab naiivse vaataja maailmapilti

09:15, 21. september 2016
„Kas poliitika on tõesti nii käest ära?“ taban end mõtlemast, kui vaatan Itaalia krimipõnevikku „Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus“, kus parlamendisaadikud painduvad nagu plastiliin – paku vaid, et ootamas on hea soe koht uue suurettevõtte juhatuses ja hääled pudenevad sellele ärile soodsas suunas. Ja mida rohkem lasub poliitikute hingel valgust kartvaid tegusid, seda lihtsamini saab allilm neid marionetina hüpitada.
2

Miks maksumaksja peab tasuma Ruhnu lolluste eest ehk miks vurab Ruhnul ringi elektriauto?

14:53, 19. september 2016
Juulis käisin "Kuuuurija" saadet tegemas Ruhnu saarel. Mõte oli vaataja viia kaunite rannaliivadega ääristatud paradiisisaarele, kus ei peaks kartma pommivöödega terroriste. Kui aus olla, siis võtsimegi suuna Ruhnu poole kohe pärast Nizza sündmusi Prantsusmaal. 
39

Pluss, miinus, ennustus | Hunt, jalgpall, võrkpall, Jaanimaa Meistrite liigas

04:00, 19. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 19. septembri valik.
0

Ville Arike | Koondis: koht, kuhu ei saa tulla vastu tahtmist

04:00, 19. september 2016
Euroopa 2017. aasta korvpallimeistrivõistluste valikturniir on saanud ajalooks. Tulemust teame, Eesti ei pääsenud finaalturniirile, kuid siinkohal vaatlen mitte ainult tulemust, vaid korvpallisuve tervikuna.
5

Mis oleks, kui paneks TS Laevad juhi Kaido Padari valedetektori alla? 

20:05, 18. september 2016
Reedel kirjutas hea kolleeg Kadri Paas Delfi Ärilehes artikli sellest, kuidas Tallinna Sadamale kuuluv TS Laevad (mis hakkab opereerima Leedo asemel meie saarte liine) korraldas väikese iluduskonkursi kütuse hankimiseks laevadele, mis on seotatud Türgis ja Poolas altkäemaksude eest.
29

ARVUSTUS: "Sully" – Clint Eastwood jooksis selle kangelasfilmiga lati alt läbi

12:59, 18. september 2016
Ei liha ega kala! Nii võiks öelda ka lavastaja Clint Eastwoodi värske draamafilmi „Sully“ kohta, mis kajastab õnnelikult lõppenud lennukiõnnetust. Hädamaandumist ennast kujutatakse üpris efektselt, ent tegelasi paraku liigagi pealiskaudselt. 
7

ÕHTULEHE VIDEO | Gert Kullamäe: ei tasu laita eestlasi, vaid kiidan Poolat

22:27, 17. september 2016
Kauaaegne Eesti koondise mängija, praegune Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna peatreener Gert Kullamäe ütles Õhtulehele antud ekspertkommentaaris, et Poola mängis väga hästi ning Eesti tegutsemist ei tasu 31-punkilisele nähvakale vaatamata tumedates toonides vaadata.
2

Mart Treial | Vutikoondise uuel peatreeneril on kaks pakilist ülesannet

18:34, 14. september 2016
Eesti jalgpalliliit kinnitas täna meestekoondise peatreeneriks rekordinternatsionaali Martin Reimi, keda hakkavad abistama Andres Oper, Janno Kivisild ning Mart Poom. Tööd, pole kahtlustki, on meestel nii, et tapab, sest koondis on pealtnäha üsna sügavas mülkas. Aga millest alustada?
1

Ott Järvela | Magnus Pehrssoni pärand, järeldused ja õppetunnid

10:49, 14. september 2016
Rootsi aeg Eesti jalgpallikoondises sai läbi. Nukker 2016. aasta sai Magnus Pehrssonile saatuslikuks ja rootslane vabastati ametist. Millised on järeldused ja õppetunnid ligi kolmest aastast, mis Pehrsson Sinisärke juhendas?
1

KOSSURETRO | Oh, see Portugal…

04:00, 14. september 2016
Eesti korvpallikoondis pole Portugali pinnal peetud mängudes sealsele koondisele veel kaotanud. Kuid Tallinnas…
0

Mis eristab tõlk Omari kvoodipõgenikest?

12:08, 12. september 2016
Mul on siiralt hea meel, et Eesti Vabariik andis Omarile võimaluse Eestisse õppima tulla. Seda tunnet sisendas mulle veelgi enam täna hommikune Facebooki meenutus minu ajajoone sündmustest täpselt aasta aega tagasi. 
48

Kuidas esimene lennupäev päädis õnnetusega

04:00, 12. september 2016
Esimene lennupäev peeti Eestis tuhandete inimeste silme all 12. septembril 90 aastat tagasi Lasnamäe sõjaväelennuväljal. Üks tippsündmusi oli esitlus, kuidas hävitajad vastaste õhuväega võitlevad ja alt lennuväljalt mürtsuvad õhutõrjekahurid.
0

Ville Arike | Absurd! Eestile võib mängus Portugaliga kaotus kasulikumaks osutuda!

04:00, 12. september 2016
Järgmise aasta Euroopa korvpallimeistrivõistlustele kvalifitseerumise süsteem on keeruline. Täiendavat õli valab tulle asjaolu, et endiselt püsib õhus FIBA ähvardus riikide, kelle klubid hakkavad mängima EuroCupil, koondistele.
3

Pluss, miinus, ennustus | Tallinna maraton, vutikoondis, korvpallurid EMile?

04:00, 12. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 12. septembri valik.
0

ARVUSTUS: "Koorekiht" – mida teha, kui armastad kahte meest? Nagunii langetad vale valiku!

17:43, 11. september 2016
Woody Alleni komöödialik draama "Koorekiht" õpetab, et kui oled kohanud inimest, kes sind poolelt sõnalt mõistab, kellega sul on sarnane maailma- ja huumoritaju ning kes sind jumaldab, siis tuleb temast iga hinna eest kinni hoida, sest lahus olles ei suuda kumbki lõpuni õnnelik olla ja asenduspartneriks võetud kaasa võib mõttetult haiget saada.
1

ARVUSTUS: "Harry Potter ja neetud laps" – kulunud ajas rändamise motiiv, aga haaravalt põnev lugu

15:32, 11. september 2016
Rowlingu Harry Potteri lugudega üles kasvanud põlvkond ja muudki fännid hoidsid mitmel põhjusel hinge kinni, kui kaheksas Potteri-raamat poelettidele jõudis. Ühelt poolt küll nostalgiast ja rõõmust, kuid teisalt hirmust, et ega teise autori, Jack Thorne’i kirja pandud ja veel näidendi vormis teos neile armsaks saanud romaanisarjale kuidagi varju heida.
0

ARVUSTUS: "Kuningas Kristiina" – valitseja elu on karm ohverdus

09:00, 11. september 2016
Kogenud soome režissööri Mika Kaurismäki ajalooline draama, mis räägib Rootsi kuninga Gustav II Adolfi tütrest Kristiinast, jätab hinge kergendustunde: jumal tänatud, et ma ei sündinud sajandeid tagasi mõne kuningriigi troonipärijaks!
1

Indrek Schwede | Kas Flora sõnum jõuab kohale?

09:53, 10. september 2016
Õhtuleht avaldab täismahus Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ajakirja "Jalka" septembrikuu numbris ilmunud Indrek Schwede arvamusartikli.
5

KOSSURETRO | Kuidas Rauno Pehka Minski mängusaali kõik kohad läbi põrgatas

04:00, 10. september 2016
Eesti korvpallikoondise Valgevenega peetud kodumänge meenutasin kümne päeva eest, kui nemad meile külla tulid. Nüüd oleme ise Minskis külas ning ka siinmail on aegade jooksul juhtunud mõndagi põnevat.
0

Seriaal "Sõda ja rahu" – intsest, paljad rinnad ja ei mingit targutamist

04:00, 10. september 2016
Oot-oot, kas Lev Tolstoi "Sõjas ja rahus" oli ikka stseen, kus õde-venda isekeskis kirglikult amelevad? Oma seksikusega palju kära põhjustanud BBC uue draamasarja "Sõda ja rahu" stsenarist Andrew Davies tunnistab: ta pani veidi vürtsi juurde. "Aga venna ja õe suhtele on raamatus vihjatud küll," kinnitab ta.
5

Ville Arike | Kossuretro: Poolaga pole võõrsil kerge ja mis juhtus 16 aastat tagasi Wroclawis

04:00, 7. september 2016
Ongi käes aeg tutvustada eelnevaid kohtumisi kolmanda Eesti korvpallurite käesoleva Euroopa meistrivõistluste valiktsükli vastase, Poolaga. Huvitava kokkusattumusena on loos meid "korralistes" EM-mängudes viinud ka poolakatega kokku kolmel korral – täpselt nii nagu ka Valgevene ja Portugaliga.
0

Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 kohta MM-valikmängus Bosnia ja Hertsegoviinaga

06:52, 6. september 2016
Eesti meeste jalgpallikoondis alustab MM-valiksarja teisipäeval Zenicas samal staadionil, kus 2008. aastal Bosnia ja Hertsegoviina käest 0:7 kolakas saadi. Millise koosseisuga minnakse lahingusse seekord?
3

LOE: katkend uuest Hercule Poirot’ romaanist "Suletud kirst"

11:42, 5. september 2016
Sel sügisel möödub 100 aastat krimikuninganna Agatha Christie kuulsaima kangelase Hercule Poirot’ sünnist. Homme ilmub selle tähistamiseks üheaegselt maailma eri paigus uus Poirot’-romaan „Suletud kirst“, mille on Agatha Christie Fondi tellimusel kirjutanud Briti kirjanik Sophie Hannah.
3

Ville Arike | Miks Eesti koondis on hästi mänginud?

04:00, 5. september 2016
Optimistidest Eesti korvpallisõbrad lootsid, et meie uue näoga meeste koondis suudab Valgevenele ja Portugalile tuule alla teha. Ootusi samas liiga kõrgele ei aetud ning kindlaid uskujaid oli ilmselt päris vähe.
3

Pluss, miinus, ennustus | Korvpallikoondise sopsud, õnnetu Kontaveit ja jalgpallikoondise šanss Bosnia vastu

04:00, 5. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 5. septembri valik.
2

KOSSURETRO | Korvpallurite eelmine reis Portugali kulges väga kummaliselt

06:00, 3. september 2016
Nii nagu Valgevenega, on Eesti korvpallikoondis ka Portugaliga sattunud varasemate aastate jooksul EM-sarjas kolmel korral vastamisi. Võõrsil peetud mängudest kõige erilisem toimus kahtlemata kolm suve tagasi.
0

Ott Järvela | 5 järeldust Eesti – Gruusia U21 EM-valikmängust (0:1)

13:46, 2. september 2016
Eesti U21 noormeeste jalgpallikoondis võõrustas neljapäeval EM-valikmängus Gruusiat ja kaotas 0:1 (39. Nika Katcharava). Milliseid järeldusi eilsest kohtumisest teha?
3

Kuidas Eesti (taas)iseseisvumist tunnustati

04:00, 2. september 2016
Ameerika Ühendriigid tegid seda täna 25 aastat tagasi. Alles 48. riigina. "Mitmed kaalutlused takistasid Washingtoni aktiivselt toetamast Baltikumi iseseisvuspüüdlusi. Seevastu väidavad nad, et õhutasid Islandi valitsust käituma nii, nagu see käitus ja kinnitavad nüüd tagantjärele, et Island oli Baltikumi iseseisvustaotluse toetamisel Ameerika varjatud käsilane.
0

Presidendiralli muutub iga hetkega rohkem farsiks ja rahva käest ei küsita midagi. Kas Ene Ergma on presidendivalimiste IRLi must hobune ja ratsukäik?

12:44, 31. august 2016
Täna hommikul saime siis teada, et Reformierakond ei toeta siiski Marina Kaljuranda presidendiks saamisel. Ehk kogu see lõputu kampaania ja saated, kuhu Marina Kaljurand kutsuti külalisena (ja muide ka Mart Helme), oli täielik näitemäng. Nüüd tekib küsimus, kas ETV oli Reformierakonna mõtteviisist teadlik, sest Kaljurand ja Helme olid ju ainsad, keda nende saatesse ei kutsutud. Kõik teised kandidaadid olid kohal.
35

Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 kohta mängus Maltaga

10:25, 31. august 2016
Eesti jalgpallikoondise koosseisu osas on enne tänast mängu Maltaga mitu küsimärki, sest puudu on Liverpoolis väikesest põlvetraumast taastuv kapten Ragnar Klavan ning vangerdamisruumi pakub peatreener Magnus Pehrssonile ka edurivi. Õhtuleht ennustab Eesti algkoosseisu.
3

KOSSURETRO | "Martin Müürsepp, Martin Müürsepp, tule koju tagasi!“

04:00, 31. august 2016
Kui Eesti korvpallikoondis viimati Valgevenega mängis, võttis fännisektor lõpu eel üles laulu: "Martin Müürsepp, Martin Müürsepp, tule koju tagasi!" Jah, Müürsepp oli siis Valgevene koondise abitreener, aasta 2013, ja käes samuti augustikuu lõpp.
1

"Kõige tumedam tund" hoiab lugeja köidikuis viimase leheküljeni

19:30, 29. august 2016
Varraku ajaviitesarjas on taas ilmunud romaan, mis ei ole mõeldud pretensioonitule naislugejale – tugevalt ajaloolistest sündmustest mõjutatud "Kõige tumedam tund" annab võimaluse mõtiskleda ajalooliste sündmuste üle ning paneb teadmishimulisi ajalooraamatutest lisagi otsima.
0

Ott Järvela | Tippsport ei tohi olla riiklik prioriteet

04:00, 29. august 2016
Rio de Janeiro olümpiamängude järel on mitmest suunast kõlanud nõudmine, et Eesti riik peab hakkama tippspordile rohkem raha andma. Igati loogiline, sest millal siis veel nutsu nõuda, kui mitte edukate olümpiamängude järel.
10

Pluss, miinus, ennustus | Põnev tiitlilahing jalgpallis, vutikoondise mured ja kossukoondise šansid täiseduks

04:00, 29. august 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 29. augusti valik.
2

Katrin Lust: Lõpuks ometi ka üks hea kogemus!

14:06, 27. august 2016
Hiljuti ostsin Bauhofist koju asja, mis läks juba järgmisel hommikul katki. Vihastasin nii mis kole. Kuidas ma nüüd selle tagasi viin, kust ma selle aja võtan, kas pood tagastab mulle raha või vahetab selle välja, kust ma uue asja leian jne. olid mu esimesed muremõtted. Alles ma kemplesin Teliaga valearvete osas, mis võttis suure osa mu vabast ajast ja heast tujust. (Loe eelmist blogi) 
49

Kuidas keskvanglas Monte Cristot tehti

04:00, 27. august 2016
Täna 20 aastat tagasi vabastas tollane justiitsminister Paul Varul ametist täitevameti juhi Heiki Sikka. Eesti vanglate ülem oli lahkumisavalduse esitanud, aga mis tal teha jäi – skandaal oli suur.
2

Toiduporno "Vorstipidu" – alla 16aastastele keelatud "Lelulugu"

04:00, 27. august 2016
Esimene vanusepiiranguga arvutianimatsioon "Vorstipidu" pilab ontlikke pereanimatsioone: siin kibelevad vorstipoisid inimeste ostukorvi, et kuklitega seksida. Kuid idee autor, peategelasele hääle andnud Hollywoodi tippkoomik Seth Rogen, pidi rahastajat kaheksa aastat otsima. "Liiga ropp!" tõrjus enamik filmistuudioid teda pika puuga eemale.
0

Kirjastaja Krista Kaer: eesti rahvas on asunud väga innukalt kirjutama

04:00, 27. august 2016
„Mitte päris iga päev, aga raamatuid pakutakse ikka üsna palju. Eesti rahvas on asunud väga innukalt kirjutama. Öeldakse, et inimesed loevad vähem, kuid kirjutatakse küll väga palju,“ kinnitab Varraku pikaaegne peatoimetaja Krista Kaer. Tekste laekub tema sõnul rohkem kui näiteks viis aastat tagasi.
2

Rimi korjab müügilt eluohtlikke tervisenõuandeid jagava raamatu

14:08, 25. august 2016
Rimi korjab müügilt Gennadi Malahhovi raamatu, milles antakse eluohtlikke tervisenõuandeid vähihaigetele. Raamatut müüdi Mustakivi ja Ülemiste Rimides.
7

Ville Arike | Treener K ehk Mike Krzyzewski sõnum: meie tulevik on kindel, mehed on isetud ja nende suhtumine fantastiline!

18:40, 22. august 2016
Pärast seda, kui 1992. aastast lubatakse olümpiamängude korvpalliturniirile ka NBA proffe, räägitakse kõigi mängude eel ainult ühest: kas keegi saab ka USA-le vastu? Ning tundub, et teema ei kao päevakorrast veel mitme olümpiatsükli vältel.
1

Kuidas esimene rong Tartusse jõudis

04:00, 22. august 2016
"Tartu-Baltia raudteest teab Tallinna zeitung jälle kõnelda, et Tappa jaamast seiapoole pääle 30 versta juba maha pandud on. Pedja jõe sild, 45 versta Tartust, olla koa juba edenemas.
0

Merili Luuk | Aga miks sa siis üldse võistlesid?

16:09, 21. august 2016
Olümpiamängude ajal kommentaare lugedes jäi silma Eesti rahva pahameel: „Aga mis sa siis üldse sinna olümpiale ronisid, kui sa katkestad? Kui X koha saad?“ Saan spordisõprade meelepahast aru, sest häid emotsioone ajab meist taga igaüks, kuid – kas me tõesti ei adu, et iseenesest ei pääse iga nelja aasta tagant toimuvale suurvõistlusele kaugeltki mitte kõik?
12

Kuidas ma kapo peadirektori asetäitjaga Eerik Heldnaga Tallinnas narkareid püüdsin

21:00, 19. august 2016
Uskumatu lugu. Seiklused nii nagu Punamütsikesel teel vanaema juurde.
14

Kas Põhja-Korea maksis reisiblogijale, et ta neist hästi kirjutaks?

17:22, 19. august 2016
Lugesin Daily Mailist uudist, milles Põhja-Koread positiivsena näidanud Briti videoblogijat süüdistatakse selles, et Pyongyangi valitsus maksis talle kogu selle nalja kinni.
2

Miks ma olen Telia vangistuses? Jutt erakordselt halvast klienditeenindusest

17:26, 18. august 2016
Kuna minu elukohas pakub kaabeltelevisiooni kaks ettevõtet (Starman ja Telia) pidin ma valima ühe neist. Telia tegi fantastilise pakkumise ja lubas esimesed kolm kuud 25 euro eest proovipaketti. Selles paketis olid sees sajad kanalid, kiireim internet, telesaadete salvestus, kordus-TV jne. Kui proovipakett läbi sai, siis ma teadsin täpselt, mida ma edaspidi soovin. Sadasid kanaleid ma ei vaata ja hüperkiiret internetti mul samuti vaja pole. Ainuke uus teenus, mis mulle silma hakkas, oli kordus-TV ehk saan saateid kaks nädalat järelvaadata. Kui kolm kuud katseaega läbi ja olin Teliale teatanud oma edaspidistest soovidest, sain aga arve, mis oli 12 eurot kallim. Kuigi minu uus pakett pidi maksma 36 eurot. Nüüd algas kadalipp ja järgnev jutt on puhas näide sellest, kui halb võib üks klinediteenindus üldse olla. Rõhutan veelkord: mul ei ole Telia tehnilise poole pealt ühtegi etteheidet, aga klienditeeninduse ja arvete osas pole ma elus halvemat teenust kohanud. Hakkasin Teliasse
174

Mart Treial | Seimi olümpiamedal oleks mõttetu

16:00, 18. august 2016
Kõigist Eesti kolmest suurimast päevalehest leiab täna loo tõstjast Mart Seimist, mille alatoon on üheti mõistetav: ööl vastu kolmapäeva Rio de Janeiro olümpial üliraskekaalus 7. koha saanud vägilase positsioon ei pruugi olla lõplik.
3

Deivil Tserp | Kallid brasiillased, te ei saa ju hakkama!

04:00, 17. august 2016
Ajakirjanik Deivil Tserp kirjutab iga päev blogis oma varasematest olümpiamuljetest.
1

Ville Arike | USA korvpallurid pidasid 3 tasavägist mängu. Kas play-off’is karistab keegi ka jänkid ära?

17:16, 15. august 2016
Rio olümpia korvpalliturniiril lõppesid pühapäevaga mängud A-alagrupis, kust edasi veerandfinaali pääsesid täpselt need meeskonnad, kes pidid saama. Võib-olla veidi ootamatus, kuid mängupildi järgi täiesti loogilises järjestuses.
1

Äkki on kassipiim see, mis meie põllumehed päästaks?

12:09, 15. august 2016
EAS andis üle 130 000 euro eksporditoetust trikimehele. See uudis kütab nüüd kirgi juba mitu päeva, kuidas noormehel tuleb see summa tagasi maksta. Mis pingutusi on aga teinud meie ettevõtlusminister koos riiklike eksporditoetajatega? Minister reisib küll Mehhikosse ja Aafrikasse, aga tegelikult on meie koduturg siinsamas kõrval Soomes. 
67

Kuidas 1945. aastal Eestis sakslasi küüditati

04:00, 15. august 2016
Pärast II maailmasõda oli Eestis esimene küüditamine 15. augustil 1945.
1

Ott Järvela | Valelikku TV3-e ei saa spordiülekannete puhul enam usaldada

04:00, 15. august 2016
Laupäevane meeste kettaheitefinaal Rio de Janeiro olümpiamängudel oli Eesti spordi jaoks ajalooline. Gerd Kanteri viimane ja Martin Kupperi esimene olümpiavõistlus osutus sümboolseks teatepulgavahetuseks – viienda koha saanud Kanteri elutöö on (juba ammu) tehtud, edaspidi loodame kettamedaleid neljandana lõpetanud Kupperilt.
40

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 51993733
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis