Kindral Riho Terras (keskel) (Robin Roots)

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras sai kaitseväe juhatajaks 5. detsembril 2011. Kaitseväe juhataja ametiaja pikkus on viis aastat, kuid valitsusel on õigus pikendada seda kahe aasta võrra, mis Terrase puhul ka tehti ja ta arvatakse reservi.

Veebruarikuise otsuse taga anda vaid 50-aastasele Terrasele kõrgeim sõjaline auaste võis olla muuhulgas kaalutlus, et Terras saaks jätkata sõjalist karjääri välismaal, näiteks NATO struktuurides või Euroopa Liidu juures. Hollandis elab ja töötab Eesti suursaadikuna Terrase abikaasa Kaili, vahendab ERRi uudisportaal.

"Kui midagi vahepeal ei juhtu, näiteks ei võimaldata mulle mõnda rahvusvahelist ametit, siis kolin Hollandisse ja minust saab koduperemees. Kasvatan last. See perspektiiv ei olegi nii õudne pärast kümmet aastat eesliinil olemist," rääkis Terras nädalavahetusel Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...".

Kaitseväe juhataja leitakse reeglina tegevteenistuses olevate kindralite hulgast, keda on lisaks Terrasele viis: kaitseväe juhataja asetäitja brigaadikindral Indrek Sirel, peastaabi ülem brigaadikindral Martin Herem, kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, Eesti sõjaline esindajana NATO Euroopa Ülemjuhatuse (SHAPE) juures brigaadikindral Artur Tiganik ning Eesti sõjaline esindaja Euroopa Liidu ja NATO juures kommodoor (maaväes vastab kommodoorile brigaadikindral) Igor Schvede.

Kaitseväe juhataja nimetab ametisse valitsus kaitseministri ettepanekul, võttes arvesse riigikogu riigikaitsekomisjoni seisukohta.

Kuula saadet SIIT

Jaga artiklit

45 kommentaari

S
see,et  /   20:26, 10. nov 2017
templirüütel võiks rääkida sellest,millal allahi timukad hakkavad eesti rahvast rappima!See on ju siioni vanemate dokumentides kirjas.
D
deniss!  /   10:18, 10. nov 2017
kes see koduperemees on ? emakeel vene keel ?

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis