(Tõnu Talivee)

Pärnu maakohus mõistis täna 37aastase Vladimiri süüdi kehalises väärkohtlemises ja vägivalla kasutamises võimuesindaja vastu ning määras karistuseks kolm aastat vangistust.

Kohesele kandmisele kuulub kuus kuud vangistust ning ülejäänud vangistus ehk kaks aastat ja kuus kuud jäetakse tingimisi täitmisele pööramata, kui süüdimõistetu ei pane kolmeaastase katseaja jooksul toime uut kuritegu. Katseajal on süüdimõistetu kriminaalhoolduse järelevalve all ning peab täitma talle määratud kontrollnõudeid.

Vladimirit süüdistati selles, et ta 2015. aasta 4. juunil kella 23.30 paiku tungis Rapla maakonnas Vilivere külas 2. korruse magamistoas isiklikul pinnal tekkinud tüli käigus kallale meesterahvale. Vladimir lõi korduvalt rusikatega kannatanule näkku põhjustades meesterahvale füüsilist valu ja tervisekahjustusi.

Pärast meesterahva kehalist väärkohtlemist, ligi tund aega hiljem, tungis Vladimir kallale väljakutsele vastanud politseinikele, kes soovisid kontrollida sõiduauto roolis olnud Vladimiri alkoholijoovet. Seepeale viskas Vladimir ootamatult oma käes olnud tuulepluusi meessoost patrullpolitseiniku poole. Mees eiras korduvaid korraldusi seisma jääda, liikus naispolitseiniku poole ning lõi teda näkku rusikaga, mille peale viimane tasakaalu kaotas ja kukkus. Mees peksis politseinikku ka jalaga. 

Oma paarilise ründamise tõkestamiseks andis patrullpolitseinik süüdimõistetule hoiatuse, et kasutab teleskoopnuia, millele Vladimir ei allunud. Uue ründe takistamiseks lõi patrullpolitseinik Vladimirit teleskoopnuiaga vastu turja, mille peale lõpetas Vladimir maas pikali oleva naispolitseiniku ründamise ja keeras end ringi, sundides politseiametnikku taganema. Pärast seda lõi Vladimir korduvalt ka meessoost politseiametnikku. Seejärel põgenes Vladimir sündmuskohalt.

Maakohus kuulutas mehe tagaotsitavaks kaks aastat tagasi 10. juunil ning esitas Norrale tema väljaandmistaotluse. Vladimir peeti kinni tänavu 14. juulil Tallinna lennujaamas, misjärel viidi ta vahi alla. 

Süüdimõistetult mõisteti välja sundraha ja ekspertiisi tasu summas 861 eurot.

Kohus lahendas kriminaalasja kokkuleppemenetluses.

Jaga artiklit

11 kommentaari

H
Hädapätakad.  /   19:25, 15. okt 2017
Mitte politseinikud.Eriti käib see just meessoost hädavõmmi kohta.
  /   17:36, 15. okt 2017
miks kommentaar jälle ei ilmu, kas mode ka ise samast mastist, et ei lase kaabakate vastu suunatud kommentaare läbi

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 51993733
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis