5 kommentaari

M
maakas  /   13:59, 15. sept 2017
Palamuse Valla Luua külas puuduvad kõikides majades veel korteriühistud. Samas on korterid erastatud ja vald nõuab kõigilt omanikelt ka remondifondi maksmist. Enne seda oli nõudeks summa põranda ruutmeetri eest. Kui aga on mõnes korteris torustik ummistunud ja vajab san.tehniku sekkumist, siis nõutakse lisana kogu püstaku elanikelt veel lisaks ka san.tehniku kasutuse eest eraldi summa. Samas pole vald majadele väliselt suuremaid remontisid teinud. Kui rahvas on selgitusi nõudnud, siis vallavara ütleb, et pole raha, millega remontida. On julgenud isegi tunnistada, et sundkorras loodavale ühistule polevat remondiraha üle kanda, sest raha ei olevat. Rahvas ju maksab. Niigi on meid juba kaks korda koos korteritega oksjonile pandud. Riik aga ei tee väljagi. Oleme sundseisus ja kohtukulud käivad üle jõu.
H
Helvi.  /   09:53, 14. sept 2017
Elan üürikorteris ja omanik kutsus korstnapoisi korstnaid rookima. Majas on 8 korterit.Kes peab maksma korstnapühkimise eest,kas üürnik või omanik.Olen praegu segatuses, kes peab maksma!
J
Jeejah  /   09:27, 13. sept 2017
Kui üürnik korteri kuuarvel olevat remondifondi summat ei taha maksta, siis üürileandja/korteriomanik lihtsalt tahab saada selle summa võrra suuremat üüriraha. Ja omanik ütleb: ise tead, osta siis endale omaenda korter või üüri kellegi teise käest, kus remondifondi pole.
  /   12:25, 13. sept 2017
Remondifondi raha kogumine käib kõigis korteriühistustes (ühistud on kohustuslikud,) remondifondi kogutakse raha selleks, et maja väliskonstruktsioone ja üldkasutatavaid osi remontida ning kasvõi kütte- ja veeavariid likvideerida. Kui ei meeldi koligu tõesti kusagile kodutute öömajja või era villasse.
U
Urmas  /   06:47, 13. sept 2017
"Näiteks kui üürileandja paneb üürnikule kohustuse maksta remondifondi, siis on see seadusest kõrvalekalduv kokkulepe ja seega tühine."
No aga milles küsimus! Üürileandja lihtsalt tõstab üürimakse remondifondi võrra suuremaks+20%, mille peab ära maksma tulumaksu näol riigile ja ongi ju kõik rahul. Üürnik ei maksa konkreetselt remondifondi, aga kaudselt ikkagi ju maksab. Ei saa aru, milles on vahe? Lihtsalt JOKK!?

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis