Või võidukäik: piimatooted on üle pika aja tarbijate seas taas populaarseks muutnud (Vida Press)

Euroopa seisab silmitsi võikriisiga. Põhjuseks on ülemaailmse võinõudluse järsk tõus.

Suur nõudlus on kaasa toonud võihinna peaaegu et kahekordistumise, kirjutab CNN Money. „Või hind, mis on olnud küll kõikuv, ei ole varem sellisele tasemele kerkinud,“ teatas Prantsuse pagareid esindav Fédération des Entrepreneurs de la Boulangerie oma avalduses. Pagariettevõtete ühendus ei välista ohtu, et aasta lõpuks on võist saanud defitsiit.

Või hinnatõusu on aga põhjustanud mitmed tegurid. Näiteks ostab Hiina üha rohkem võid. Lisaks on paljud kliendid pöördunud tagasi naturaalsete piimatoodete juurde. Või tarbimist pärssis pikalt kahtlus, et see võib tõsta kolesteroolitaset ning tuua endaga kaasa südamehaigusi. Või tarvitamine on taastumas pärast aastatepikkust langust, mille kestel eelistasid tarbijad näiteks margariini või oliiviõli. 

USA põllumajandusministeeriumi hinnangul tõuseb või tarbimine käesoleva aasta jooksul 3%. 

Jaga artiklit

37 kommentaari

J
Juulius  /   07:15, 5. sept 2017
Aastaid korrutati söögi alla ja söögi peale, et või on kahjulik ja soovitati tungivalt tarbida Keijut, Delmat ja Võimixi. Nüüd on tehtud kannapööre ja ups! Või polegi kahjulik!!! Nii et reklaamime siis seda, mis öeldakse ette ja mis toob raha tarbija kotist välja.
Omalt poolt võin lisada, et ei tarbinud varem neid margariine ega plaani ka hiljem tarbida.
M
maamiis  /   20:23, 4. sept 2017
pange 2+2 kokku ja saategi teada põhjuse miks või nii äkitsi "moodi" läks.Nimelt pagulasi juba niipalju saabunud,et igasugust määret neil igasse auku jääb vajaka ning proua sakslane nüüd ostis kogu maailma või kokku ,sest vaja ju muslemitega libedamalt integreeruda ning samas tal ka ju vaja ennast ise kuidagi kindlustada tulevikuks.Kas vaseliini enam ei toodeta või ehk saaks seda venemaalt kudagi smuugeldada nii prouale saksamaalt kui ka meite mõnele nn rahvasaadikule toompeale

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis