2
fotot
Vene välisministeeriumi ametlik esindaja Marija Zahharova (Reuters / Scanpix)

Vene välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova sõnul on suur risk sõjalise konflikti puhkemiseks Ameerika Ühendriikide ja Korea RDV vahel. 

Vene välisministeriumi info- ja pressiosakonna direktor Maria Zahharova tegi oma avalduse telekanali Rossija 1 autorisaate "Pühapäeva õhtu" saatejuhile Vladimir Solovjovile antud usutluses.

"Kuivõrd lähedal on [konflikti] olukord? Jah, sõjalise konflikti puhkemise potentsiaalne võimalus on väga lähedal," ütles Zahharova vastuseks Solovjovi küsimusele kas sõjaolukord Korea poolsaarel on "käega katsutav".  

"Kui tõesti läheb käiku jõu kasutamise stsenaarium ja kui tõesti läheb nii, nagu praegu Washington hirmutab, siis saab olukord katastroofiline olema," märkis välisministeeriumi esindaja ja tuletas meelde, kuidas "kogu maailm üritas Fukushima tuumajaama katastroofi laienemist vältida".

Marija Zahharova ja Sergei Lavrov (Reuters / Scanpix)

Zahharova sõnul USAs ei teadvustata selle võimaliku vägivaldse konflikti tagajärgi ja asjaolu, et sellesse saavad segatud "mitte ainult antud piirkonna riigid".

"USA establishment'i esindajad, senaatorid rahustavad auditooriumi ja räägivad, et ei tasu isegi muret tunda, sest hukka ei saa USA inimesed, vaid teistes riikides, pidades silmas mitte ainult Põhja-Koread. Ma arvan, et nad arvavad sama ka Lõuna-Korea osas," märkis ta. 

13. augustil ütles USA president Donald Trump, et Washington on lisaks diplomaatilistele ja majanduslikele meetmetele valmis kasutama jõudu, et kõrvaldada tuumaoht Põhja-Koreast. 11. augustil  hoiatas Trump Põhja-Koread, et too ei plaaniks rünnata USA sõjaväebaasi Guamil. Trump lubas vajadusel vastata Kim Jong-unile tule ja raevuga, mida maailm pole veel näinud.

Jaga artiklit

44 kommentaari

R
Room   /   12:32, 15. aug 2017
Ma pööraksin tähelepanu sellele, kuidas vene propaganda keerab valge mustaks. Kremli esindaja jutust selgub, et just USA kütab pingeid, justkui USA ähvardaks Põhja-Koread rakettidega, mitte vastupidi?! Kremli väide: USA soovib suurendada oma kohalolekut regioonis. Tekib küsimus: milleks? Ja kui ta seda isegi sooviks, võib ta seda rahvusvahelistes vetes teha nii ehk naa ja Põhja-Korea territoriaalvetesse sisse sõita USA ei plaanigi. Rakettide püüdmiseks ei pea nende stardikohale võimalikult lähedale pugema, vaid valvama sellises kauguses, kust saab fikseerida raketi stardi ja selle püüdmiseks veel ka reageerida.
Põhiline on ikkagi aga näha seda, kuidas Kreml teeb oma retoorikas USAt rakettidega ähvardavast Põhja-Koreast ohvri, oma riigi ohutuse eest seisvast USAst aga agressori.
N
No venelased  /   20:24, 14. aug 2017
on küll viimased, kes näpuga kellegi poole näitama peaksid!

Päevatoimetaja

Johanna-Kadri Kuusk
Telefon 51993733
Johanna-kadri.kuusk@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis