2
fotot
11. augustil arvamusfestivalil: president Kersti Kaljulaid (keskel) ja Artur Talvik (paremal). (Vabaerakond)

Täna arvamusfestivalil kogukondade temaatika üle arutledes leidsid nii Vabaerakonna esimees Artur Talvik kui president Kersti Kaljulaid, et kogukond peab olema isetekkeline ja ning ülevalt suunamine tähendab tema mõtte moonutamist.

"Kogukonnad, nagu need on toiminud siiani, peaksid jääma isetekkeliseks ning toimima alt üles ja siirast soovist või vajadusest oma kodukohas midagi ära teha,“ ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

President Kersti Kaljulaid mainis, et kogukonna tegevust ei tohiks mingil moel reguleerida, edastas Vabaerakond. See peaks toimima isevoolu ning hierarhiliselt alt üles. "Mul on hea meel, et kogukonnad on saanud aru, et aktiivne oma heaolu eest seismine ongi kogukonna roll. Kogukond on vitstest punutud moodustis, mille iga osa teeb omavahel koostööd. Kahju on, kui liialt vähe inimesi kogukonnaga täna veel kaasa tuleb,“ ütles Kaljulaid. Ta lisas, et võiks otsida lahendust, kuidas kaasata kogukondade vähem aktiivsemat poolt.

Teadusfilosoof Kaupo Vipp tõi välja, et kogukondade tegevust võib vaadata, kui pärimuskultuuri, mida antakse põlvest põlve edasi. "Kogukondlik tegevus põhineb ajalooliselt kindlas piirkonnas omavahelise kokkuleppena välja kujunenud arusaamadel, mida antakse edasi pärimusena,“ lisas Vipp.

Vestluses mainiti koostööd kogukondade ning riigi vahel. Kõlama jäi ühine seisukoht, et koostöö aluseks on vastastikune usaldus ning mõistlik kaasamine. "Kogukond peaks andma signaali, mida oleks vaja teha, siis saab ka omavalitsus kaasa tulla," lisas Kaljulaid. 

Tuleviku kogukonna arulelu toimus täna keskpäeval arvamusfestivali Vabaerakonna alal ning seda juhtis Kaul Nurm.

Jaga artiklit

21 kommentaari

  /   20:20, 15. aug 2017
Ma saan nii aru, et riik ei taha kogukondade toimetamistesse ideoloogiliselt sekkuda, sest tal puudub üldse mingi mõte, mis siinset elu edasi viiks. Siit ka selline uitmõte, et igasugune eestis ise tekkiv kogukond, millel on vähegi sisu, on olemuselt riigivastane. Kuna riik etendab täiesti amorfset ja sisutut ollust, kaost, millele inimesed peavad "isetekkeliselt" vastu astuma.
A
alf  /   06:06, 14. aug 2017
Eestil ei ole kahjuks veel sisuliselt presidenti vaid on ainult formaalselt siia toodud brüsseli ametnik.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis