Ringhäälingunõukogu etteotsa ootamatult valitud Rein Veidemann võttis esimese asjana võrrelda AK toimetust KGBga, sest Veidemannile ei meeldi intervjuude tegemise stiil. Seni pole nõukogu sekkunud üksikute saadete sisusse, jättes selle ajakirjanike pärusmaaks, arutades vaid üldisi küsimusi. Veidemannis ärkas võimu juurde pääsedes politruk, kes rein-ristlaanelikult kohe sildistama ning keelama-käskima, pooma ja laskma tõttas.

Seeder häbeneb IRLi

IRLi uue juhi valimisele järgnes ministrikohtade väljavahetamise asemel hoopis vaikelu. Enamgi veel – Helir-Valdor Seeder ei kandideerigi kohalikel valimistel mitte enda juhitava erakonna, vaid hoopis valimisliidu nimekirjas. Kui parteijuht kas häbeneb oma erakonnas kandideerida või arvab, et saab väljaspool erakonda rohkem hääli, siis tundub küll, et selle partei päevad on loetud.

Ratase valitsus kukub?

Järjest rohkem ilmub märke, et Jüri Ratase valitsuse positsioon ei pruugi enam kuigi tugev olla. Vähemalt on Reformierakond suutnud oma üleskutseid paremvalitsuse moodustamisest usutavalt serveerida. Maksukoormuse tõus ei meeldi ei ärimeestele ega rahvale ning lubatud lisasissetulekud terendavad alles kättesaamatu silmapiiri taga. Tagatipuks ei allu Ratasele enam ka osa oma erakonna venelasi.

Koolikius halb, töökius hea

Ajal, mil riigis kogub tuure koolikiusamise-vastane kampaania, paneb riik Eesti Raudtee uueks juhiks töökiusaja, kes on kohtus süüdi mõistetud ametiühinguvastase tegevuse eest. Nõukogu põhjendas valikut, et tegu olevat tugeva juhiga. Uue juhi esimesi asju oli sõit Moskvasse kokkukuivanud transiiti elustama. Tahaks näha nüüd vallanduvat transiiditulva.

Kender pole pääsenud

Kohus mõistis Kaur Kenderi küll õigeks, kuid riik praeb Kenderit väsimatult, kui prokuratuur kaebab neile kõvaks pähkliks osutunud Kenderi õigeksmõistva otsuse edasi. Huvitaval kombel ei lähe prokuratuurile korda avalikkusele märksa suuremat huvi pakkuvad asjad. Pealinn upub prügisse ning õhk on selle segaduse põhjustajaks arvatud abilinnapea pea kohale tõusnud küsimustest paks, kuid selle teema menetlemine pole ilmselt piisavalt glamuurne.

Jaga artiklit

32 kommentaari

E
Edasi  /   20:27, 2. juuni 2017
On eetika probleem, et ERRi nõuka etteotsa saab endine kommunist, kes ennast PM-s, teles ja raadios pidevalt järjepannu igas loos kiidab. Ei sobi, et sell on korraga õlikoolis, PM-s, ringhäälingus, rahvuskultuuri nõukogus jne. Kas Eestis on vähe asjatundlikke inimesi, et ühe selli käüte koondatakse nii suur mõjujõud.
T
tiibet  /   06:47, 29. mai 2017
Veidemann on seal kohal õige mees ja las toimetab,aga peaks neid ankruid selekteerima

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis