(Jörgen Norkroos)

Aasta ema abielunõue kergitab pikantse küsimuse. Kui Siiri Oviiri hinnangul ei kvalifitseeru sellele tiitlile paljulapselised emad, kes igal jõululaupäeval tutvustavad uut isa, siis kuidas sobis küll nii rangetele kriteeriumidele vastavale aasta emale tiitlit üle andma üks president, kel lapsed kolme erineva naisega ning teine, kelle lastel eri isad? Praegunegi president ise puritaanide tiitlile ei kvalifitseeruks, kuna osa lapsi on sündinud kooselust, mitte aga abielust.  

Ka naised tsiviilajateenistusse

Riik on end sedavõrd õhukeseks hööveldanud, et plaanib võtta noored mehed tsiviilajateenistuse nime all tööle kohtadele, kust töötajad kas lahkunud või kellele enam palka ei jaksa maksta. Kuid ajal, mis on tiine palga- ja soolõhest, tuleb küsida – kas sunnitööl ka palka makstakse ning miks puudutab projekt vaid noori mehi? Ühiskondliku kokkuleppe korras jääks naistele kui meestega võrdsele soole valik – kas osaleda ühiskonna taastootmises (IRLi 2 miljonit eestlast) või minna koos meestega tööpataljoni.

IRL lõplikult kaputt?

Juhivahetuspalavikus IRLil pole just parimad päevad, kui toetus kukkus alla valimiskünnise. 4,7 protsendiga too erakond enam riigikokku ei pääseks, olgu isamaalased all ja poistebänd peal, või vastupidi. Ja vähe sellest, et ollakse riigikogu erakondade punaseks laternaks – IRLi toetus kukkus isegi riigikogus esindamata rohelistest madalamale.

Keskerakond on vene partei

Jüri Ratase intervjuu AKs läks päris hulluks hetkel, kui peaministri asemel pidi Ratases rääkima hakkama Keskerakonna juht. Ratase keel ei paindunud parteijuhina taunima Tallinna TV propagandat. Alles neljakordse küsimise peale nentis ta, et tema poleks kapo aastaraamatu püsistaarile Aleksei Semjonovile Tallinna teenetemärgi andmise ettepanekut teinud. Seletus on enam kui lihtne: Keskerakonda toetab vaid 12 protsenti eestlastest, kuid 77 protsenti venelastest.   

Iva ei vastuta millegi eest

IRLi ministri Kaia Iva arusaam oma tööst ministeeriumi juhina on kummaline. Rehabilitatsiooniraha skandaali puhkedes oli Iva esmalt mitu päeva kadunud, et seejärel kuulutada süüdlasteks ministeeriumi allasutus ja sellest lahkunud ametnikud. Ilmselt on ministri asi tema arvates olla lihtsalt tore inimene.

Jaga artiklit

24 kommentaari

A
asi  /   13:00, 23. apr 2017
on kogu selle poriloopimisega nii inetuks muudetud, et ilmselt oleks juba piinlik sinna üritusele minna ja see tiitel võtta. Ega sest tiitlist väga aru ei saagi. Ühel aastal vaid sain aru, kui koomas noormehe emale see tiitel anti. Seest oli erakordne juhtum, kus ema võitles kogu oma hingest lapse elu ja tervise eest, kuigi olukord lootusetu. Selline üks ema olema peabki, et võitleb ka siis kui lootusetu on, vahel võib lausa imet sündida selles võitluses. Korra oli vist ka ema, kes võõrastele kasuemaks oli...no see ka nagu ebatavalisem ja väärib esiletoomist.
Aga nüüd see sildistamine, et kõik on jubedad ellid, meie valime selle ühe mitte elli. Ptui. Sellega tegeleb siis naisteliit? Ma kujutasin, et naiste liit peaks naisi kaitsma, mitte meeste ees pugema.
Pange siis vähemasti õige tiitel, et parim naine oma mehele, või siis aasta ühemehenaine...nii üheks aastaks.
Aasta ema valida tavaliste normaalsete emade seast üheks aastaks, on narr, enamus emasid on parimad emad oma lastele ja seda mitte aastaks või kaheks, vaid ikka eluks ajaks.
Pigem premeeriks mõnd naist, kes on suutnud lapsed vägivaldse isa käest ära toimetada ja neid lapsi üksi kasvatab, vaatamata sellele, et tuge pole ja palk meeste omast kordades väiksem.
See ühemehe naise tiitel võib tõesti aastane olla, järgmisel aastal võib juba teisiti minna, kui näiteks mehel keskkeakriis ning vaja suhet luua sünniaastaga teise kodaniku passist.
R
Roman  /   11:18, 23. apr 2017
Õhtulehe toimetuse päkapikud toimetavad jälle.

Päevatoimetaja

Teet Teder
Telefon 51993733
Teet.Teder@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis