(Reuters / Scanpix)

Omaanist 1100 kilomeetrit lõunas ristusid 10 000 meetri kõrgusel lennukompanii Emirates suure reisilennuki Airbus A380 ja Saksa lennukompanii MHS reisilennuki Bombardier Challenger 604 marsruudid. 

Airbus A380 lendas Dubaist Sydneysse ja Bombardier Challenger 604 Maldiividelt Abu Dhabisse. Kui nende teed ristusid, oli väiksem lennuk suuremast 300 meetri kõrgusel, vahendab Welt Online.

Paar minutit hiljem sattus Bombardier nii tugevasse õhukeerisesse, et piloodid kaotasid lennuki üle kontrolli.

Mootorid surid välja ja see kukkus ümber telje pööreldes mere poole, kaotades lühikese ajaga 3000 meetrit kõrgust. Alles siis õnnestus pilootidel lennuki üle kontroll saavutada ja mootorid käivitada.

Lennuki pardal olnud üheksa reisijat tundsid surmahirmu. Mitu neist said kiirel laskumisel vigastada. Ühe reisija vigastused olid rasked.

Lennukimeeskond otsustas teha Omaani pealinnas Maskatis hädamaandumise. Seal viidi vigastatud haiglasse. Bombardier Challenger 604 kahjustused osutusid sedavõrd tõsisteks, et lennuk tuli maha kanda.

Ajakirja Aviation Herald andmetel juhtus see juba jaanuari algul, kuid üksikasjad avalikustati alles nüüd.

Jaga artiklit

5 kommentaari

J
JUSS  /   18:09, 21. märts 2017
Täiesti tõepärane. Taoline õhukeeris sai omal ajal saatuslikuks ka esikosmonaut Juri Gagarinile. Nimelt lendas ta treeninglennul koos staažika ning vilunud instruktoriga õppelennukil Mig 15 UTI. kuid neist lähedalt möödus instruktsioone rikkudes ülehelikiirusel SU-15 (instruktsioonide järgi võinuks helikiirust ületada alles 10 kilomeetri kõrgusel.) Tekitatudõhuvool lõi väikese õppelennuki uppi ja kuna oli tegu madallennuga maa oli vaat et poole km. kaugusel, siis ei suutnud nad enam selle lendu kontrolli alla saada ning stabiliseerida. Emake maa tuli ennem vastu. Ühest kirjutisest juhtusin kord lugema ka Gagarini viimastest selles elus salvestatud sõnadest. See olevat olnud venekeelene p##dets! Väga filosoofilinemõttetera muuseas. Et teekond lõpeb sealsamas, kus kord algaski.
H
hmmm  /   10:53, 21. märts 2017
Keerisjälg liikus 300m ülespoole?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis