Kinnisvara uudised
city24 pilt (city24)

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) hinnangul on inimeste huvi ühistute loomise vastu tänavu hüppeliselt suurenenud.

Korteriühistu loomine muutub kohustuslikuks.

"Vastavasisulised infopäevad on rahvast tulvil ning küsimusi küsitakse väga palju. Eks see ole ka mõistetav, sest tuleval aastal jõustuva uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohaselt loob riik kõigis nendes majades, kus korteriomanikud 2018. aastaks ise korteriühistut moodustanud ei ole, automaatselt seadusjärgse korteriühistu," toonitas EKÜL õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Mardi soovitab aga mitte seaduse jõustumist oodata, vaid juba varem ühistu moodustada. “Nii ollakse korteriühistu toimimise spetsiifikaga kursis ja on lihtsam tulevikus kortermaja majandada,” rõhutas ta.

Hiljuti EKÜL ja Tamsalu valla koostöös  Tamsalus korraldatud korteriühistute asutamisele  pühendatud  infopäev tõi kohaliku kultuurimaja saali rekordarvu inimesi. Hinnanguliselt oli kohale tulnud ligi 150 huvilist. “Eks alguses ikka on inimestel natuke hirme ja kõhklusi ning loomulikult on maakonnakeskustest väljaspool ka inimeste majanduslikud võimalused piiratumad, aga oli tunda  inimeste initsiatiivikust ja südikust asuda oma majades ühistute loomisele. Usun, et Tamsalus  hakkavad asjad liikuma. Tahan siinkohal tunnustada ka Tamsalu vallavanema Riho Telli initsiatiivi  olla eestvedajaks korteriühistute loomisel,” sõnas EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla.

Jaga artiklit

9 kommentaari

A
AJ   /   14:03, 19. märts 2017
Väike täpsustus: üks sõna jäi välja.. "RIIGI (või KOV?) poolt ise määrata juhatuse. "
A
AJ  /   14:01, 19. märts 2017
Kui ühistu a la "kolhoos" juba olemas, siis on alus olemas. Paljudes kortermajades, eriti suurtes, on ühistu loomine väga komplitseeritud. 2018. a kehtima hakkava seaduse korral võib ühistut luua ka haldurfirma baasil luua ja ise määrata juhatuse. See näib siis olevat "sovhoos"? Peaprobleem on aga usaldusväärsete ja pädevate ühistujuhtide leidmine. Ühistujuhid peavad olema pädevad maja kogu- konna juhtimises (otsekui riiklik lepitaja) kui ka tehnikavaldkonnas. Viimane eeldab oskust hinnata tööde teostajaid (hinnapakkumised) kui ka tehtavate tööde kvaliteeti. Kahjuks on meil tehniliste tööde tegijad väga kehva tasemega (kogemus). Puudub oskus valida õigeid ja kestvaid materjale ning neid sobitada. Töid tehakse "kuidagimoodi" ja pärast vastutust ei taha keegi võtta. On küll seadusega kehtiv tööde teostuse 2.a garantii, kuid maja taristu peab vastu pidama kauem kui 2 aastat ja siis "korda harjutust". Sageli 2. a pärast töid teinud firmat enam polegi... (kogemus). Lühidalt, seadus seaduseks, kuid seaduse praktiline pool on taas jälle läbi mõtlemata ja ette valmistamata. Korteriomanikud on "vabatahtlikult sunniviisiliselt" seadusega puuduliku teostuspargi puudumise tõttu sisuliselt sundkorras heidetud remonditööde teostajate suva kätte...

Päevatoimetaja

Maarit Stepanov
Telefon 51993733
maarit.stepanov@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis