Kui siseministeeriumis valminud eelnõu seaduseks saab, võib munitsipaalpolitsei hakata tõrksate bussijäneste kinnipidamiseks jõudu kasutama, ühtlasi hakkavad Tallinna linnaametnikud avalikku korda rikkuvaid inimesi kainestusmajja viima, vahendab ERRi uudisportaal.

Piletita bussireisija tabamisel sõltub edasine paljuski reisija heast tahtest. Reeglina näitab ta ametnikule isikut tõendavat dokumenti, alustatakse väärteomenetlust ja rikkuja saab kaasa trahvikviitungi. Kui rikkuja aga nii abivalmis pole, proovib põgeneda või ei tulegi bussist välja, kutsutakse talle politsei.

Tallinna munitsipaalpolitsei juhi Aivar Toompere hinnangul pole see mõistlik, sestap toetab ta ka mõtet anda korrakaitseametnikele õigus jõudu kasutada.

Jaga artiklit

44 kommentaari

O
oioi  /   15:39, 18. veebr 2017
See on küll nüüd naljanumber. Kuidas need memmed, kes pileteid kontrollivad, on suutelised mõnda pätti kinni pidama või käsi raudu panema. Selleks peab ikka väljaõppinud füüsiliselt tugev inimene olema. Aga see MUPO uus juht vist on endine politseinik, loodetavasti on tal niipalju mõistust, et vahetab neem memmed välja ja asemele tulevad tõesti võimekad inimesed. Pätte ongi vaja taltsutada, asi on liiga kaugele läinud. Narkarid ja muud sulid teevad mis tahavad, keegi ei suuda neid takistada, politseinikke tänavatel enam ei ole. Mupo peakski võtma uue suuna ja hakkama linnas korda pidama nagu ehtne politsei. Mõnes riigis on see juba nii.
E
ei saa aru miks  /   12:37, 18. veebr 2017
mileks siin tekitada probleemi , kui seda veel polegi. pealegi paistab et teised kes omavad bussipiletit on tahtmine ka selliste pättise sõidud kinni maksma. Mina pooldan, kui kodanik ei allu viisakale pöördumisele ja keeldub korraldusi tegemast, ropendab jne. tulebki käes raudu panna ja politseile üle anda.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis