Narkojoobes juhtide trend on tõusev ja nende tuvastamine on politseile märksa keerulisem võrreldes alkoholi tarvitanutega.

Tartu patrullteenistuse vanemkonstaabel Argo Arukase sõnul on narkojoobes juhte juba samapalju kui alkoholijoobes juhte. "Trend liigub sinnapoole, et minnakse alkoholijoobes juhtimiselt üle narkojoobes juhtimisele. Seda on raskem avastada," rääkis Arukase Kanal 2 "Reporterile". "Aga kui põhjalikult sellega tegeleda, on võimalik ka seda tuvastada."

Tartus kontrollitud valge Honda juht äratas politseinikele kahtlusi jutu ja miimika tõttu. Juht tunnistas lõpuks, et tarvitas narkootikume mõned tunnid tagasi. Läbivaatuse käigus leiti ka "mingit puru", mis viitas uimastile. Tõenäoliselt oli leitud kotikeses kanep.

Juht tunnistaski, et tegi natukene kanepit. "See aitab, rahustab, on mõnus," rääkis mees. "Läänemaailma ühiskond läheb depressiooni."

Arstlik kontroll tuvastas mehel joobe ning tema suhtes algatakse kriminaalasi.

Narkojoobes juhi tunnuseks on näiteks punased silmad, edastas "Reporter". Patustanud juhid toovad vabanduseks: "käisin just Hollandis ja seal on see lubatud; olen keevitaja, olen arvutimängusõltlane".

Arukase sõnul on politseil olemas kiirtestid, millega kahtlusaluseid kontrollitakse. 

Jaga artiklit

9 kommentaari

J
j6hkermees  /   23:19, 4. jaan 2014
Reiniku kooli tropp ! :D
  /   01:14, 5. jaan 2014
lähme eluga kaasa aitab passmisest
Y
yfghgf  /   01:49, 5. jaan 2014
Ma arvan, et kanepi või mis iganes muu aine mõju all ei tohiks olla liikluses, ega avalikus kohas. Inimesed näevad vaeva, et seda tarbijateni tuua ja kui mendis käib menetlus ega neil kerge pole selle teadmisega edasi toimetada. Iseasi kui ise tood omale 'leiva' lauale, et keegi peale su enda kannatada ei saa. Olid ajad kui kardina taga võis Eesti lippu lehvitada, loodetavasti tulevad kanepi jaoks ka kunagi paremad ajad.
special  /   06:22, 5. jaan 2014
rumaluke tunnistas ise ennast süüdi!
arst tunnistas väliste tunnuste põhjal joobe....?
R
rahustaja  /   09:55, 5. jaan 2014
ma taoks sellel narkaril molli kinni ka igaks juhuks ja see rahustab neid ka ma tean.
K
Kandep legaalseks!  /   10:07, 5. jaan 2014
kuid sõitmine selle mõju alla - pole mõistlik kohe kindlasti :)
J
Joker  /   12:10, 5. jaan 2014
Jätke vabad inimesed rahule ja pange kõik liikluses osalevad vanurid vangi. Lapsed pange ka puuri , ohtlikult LIIKLEVAD LIIKLUSES.
masendav lollide ühiskond.
Loodan ,et rätipead tulevad varsti USA soovitusel ka meile pommitama :)
T
to rahustaja / 09:55,  /   19:23, 5. jaan 2014
Ma taoks, ma taoks....Tüüpiline lapuhh! Ei usu never, et sa üldse kellegile "molli" andma suuteline oled. Ennegi nähtud neid eemalt klähvijaid!
J
juura  /   03:09, 6. jaan 2014
Pilves pääga sõit on ohtlik ja vale, kanepi tarbimine mitte. Inimene peaks ise teadma mis sisse sööb omale. Kui kanep on illegaalne, siis peaks coca-cola ka olema. Kujutage ette, et te võtate klaasi vett ja laote sinna sisse 10 lusikatäit suhkrut... on see normaalne, et sellist asja poes müüakse ja see on veel üks enim tarbitud toodetest?
Sama alkoholiga. Miks on kasvõi TV-s viina reklaam? See on ju nii ohtlik kaup ja ühiskond oma arust "võitleb" selle vastu, samal ajal propageerides seda. Kogu see värk on nii vale.
Kui rahval on soov kanepit tarbida, siis seda tuleks ka lubada. Riik võiks ja peaks korraldama rahvahääletuse, et näha kui palju vähemalt hetkel on kanepi pooldajaid. See number on väga suur.

Päevatoimetaja

Katrin Rohtla
Telefon 614 4051
Katrin.Rohtla@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis