Kuigi Lenna on pühendunud lapsekasvatamisele, näeb teda aeg-ajalt ka laval. 7. juulil esines ta Pärnus Ammende villas Raimond Valgre laulude kontserdil. (Teet Malsroos)

Lenna Kuurmaa ja Robert Vaigla rääkisid ajakirjale Anne & Stiil, et nende tütreke Ami tuli märtsi algul ilmale erakorralise keisrilõike abil. "Kui keisrilõike narkoosi alt tulin, olin täiesti paanikas," meenutab Lenna. "Ma ei saanud ju midagi aru. Pisarad olid silmas ja ulgusin. Siis kuulsin lapse nuttu ja nägin uduselt, et Robi seisab teispool tuba, titt süles." 

Kui Lenna voodiga lapse juurde veeretati ja arstid teda emaks saamise puhul õnnitlesid, taipas ta, et kõik on hästi. Sünnitus algas 2. märtsil komplikatsioonideta, ent võttis äkilise pöörde. Tuhud olid juba mõnda aega kestnud, kui ühel hetkel märkas ämmaemand midagi kahtlast ja ühtäkki oli palat sebimist täis. Sünnitusel viibinud Robert vaatas toimuvat abitult pealt ega saanud millestki aru.

"See oli nagu "Chicago Hope" (haiglaelust pajatav Ameerika telesari – toim.), meil mõlemal oli paras šokk. Et mis nüüd saab? Mul võttis junni jahedaks muidugi," tunnistab kitarrist tagantjärele.

Et midagi väga hullu ikkagi pole, mõistis mees siis, kui ämmaemand palati poole kiirustades talle hüüdis, et võtku ruttu fotokaamera kaasa. Seitse-kaheksa minutit hiljem tegi tüdrukuke elu esimesed hingetõmbed.

Nüüd naudib paar täiel rinnal lapsevanemarolli. Lenna esmajoones lavale tagasi ei kipu. Aeg-ajalt ta küll esineb, aga on langetanud valiku pühenduda aasta-poolteist täielikult lapsele: "Olin algul kindel, et vaevalt ma midagi oma elus muutma hakkan, aga kui laps oli sündinud, mõistsin, et päris nii ikka ei saa. Tahaks ikka Amiga olla ja seda aega nautida."

Jaga artiklit

60 kommentaari

S
soovitus  /   10:48, 3. aug 2013
See jutukene oli juba, kohe peale Inglismaa printsi sündimist, nagu peaks võrdlema, nagu olesk kohalik ülik sünnitanud... pole vaja rahvale oma sünnitamisest rääkida...Naised teavad ise, mida tähendab sünnitamine ja keiserdamine, on erakorraline või mitte, jäägu see teie teada, nüüd aga jätab imeliku mulje. Mida see aitab, teeb kuulsamaks, andekamaks, paremaks. Mitte kui midagi, kellele teie laulud meeldisid, neile meeldisid, kellel mitte, neile mitte. Üks periood, Lenna, on nüüd läbi, te olete ema Teie prioriteet on olla perekonnas, mitte enam estraadil.
M
Marta  /   00:05, 30. juuli 2013
Keisrilõiget saab iga naine nõuda, annab selleks allkirja. Arstid muidugi ei taha lihtsalt niisama sellega nõustuda, õigusega muidugi . 22 aastat tagasi igatahes oli selline võimalus , kus tulevane ema nõudis ise , kui oli kümmekond tundi kannatanud...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis