«Mõtlesime, et teeks enne võistlust niisama midagi koos – muidu kohtume ainult kontsertidel lava taga, nii kiired elud on kõigil,» põhjendab «Tuska Metal Battle’i» ellukutsuja Marko Atso, miks otsustasid hevibändid eile kardirajal kohtuda. (Stanislav Moškov)

Raskemuusikabändide võistluse "Tuska Metal Battle Estonia" finalistide ja Metsatöllu esindajad kohtusid eile Õismäe FK Keskuse kardirajal. Töllud panid välja kaks võistlejat. "Bändi parim autosõitja on tegelikult lavatehnik Janno, aga kuna mul ei ole autojuhiluba, siis ma proovisin ka," selgitab Marko Atso.

Kokku kihutas rajal kaheksa sõitjat. Tasavägises duellis esikoha nimel seljatas ansambli Emerald trummar Rauno Vaher napilt kitarrist Tarvo Valmi bändist Soul Thrower. "Mina sain alguses ette, aga siis eksisin korraks viimases kurvis ja oligi korras," võttis Valm võistluse käigu kokku ja kirus lühikest, vaid kümneringilist distantsi: "Oleks ma teadnud, et on juba läbi, oleksin juba veidi varem riskima hakanud!"

Metsatöllu tehnik Janno jäi viiendaks, "Tuska Metal Battle’i" eestvedaja Atso platseerus kaks kohta tagapool. "Meie võtsime kogu asja rohkem lõbuna. Võib-olla pole Janno kõige õigem kardisõitja, sest ta kaalub kunagise judotreenerina 120 kilo. Aga ta on muidu väga kindel autosõitja: ta võib sõita 24 tundi järjest nii, et ühtegi viga ei tee. Kui me Saksamaale esinema sõidame, veab ta meid sinna ühe jutiga välja," kiidab Atso.

Ta ise roolis kartautot viimati 11 aastat tagasi koos Gunnar Grapsiga selsamal ringrajal. "Mulle meeldib see, et siin võib ilma lubadeta sõita. Kuna mul luba ei ole, siis oli väga hea vahelduseks kihutada," rõõmustab trummimees, kes ei jääks hätta ka ehtsa auto roolis. Proovisõidud on tal tublisti tehtud, ent sõidueksamile minekuks pole hõivatud muusik veel mahti saanud. "Selleks peab keskenduma. Kuidagi on nii läinud, et ma pole viimase kümne aasta jooksul neid keskendumiseks vajaminevat kahte kuud leidnud," räägib Atso. Ta lubab peagi kardirajale naasta ja pojagi kaasa võtta.

Võidusõit oli justkui eelsoojendus reedeõhtusele kuue bändi jõukatsumisele Rock Cafés, kus selgub, missugune Eesti raskemuusikakollektiiv pääseb esinema ühele maailma suurimale metal-festivalile "Tuska Open Air", mis toimub 28.–30. juunil Helsingis. Peale juba mainitud Emeraldi ja Soul Throweri on võistlustules Cantilena, Necro Strike, Redneck Rampage ja Tharaphita. Finaalkontserdil astub üles ka Metsatöll.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis