BodyPumpi trenn. Pilt on illustreeriv. (Aldo Luud)

Teadlased on avastanud geeni, mis mõjutab meie kehakaalu. Vastavaid teste saab teha ka Eestis.

Tartu ülikooli füsioloogilise genoomika professori Sulev Kõksi sõnul ei aita testid otseselt kõhnuda, kuid aitavad leida vahendi, mil moel seda efektiivsemaid teha, vahendavad "Seitsmesed uudised". Geenitesti tulemusel osatakse soovitada, kas tuleks rohkem trenni teha või vähem süüa.

Testi tegemiseks ei tule isegi mitte kodust välja minna. Soovi avaldanud inimesele saadetakse koju tops ja vatipulk ning inimene peab hõõruma vatipulka vastu oma põse sisekülge. Seejärel tuleb tikk kuivatada, taas topsi panna ja tagasi saata. Laboris analüüsitakse tulemusi.

Positiivse uudisena toob Sulev Kõks välja, et ükski inimene ei ole geneetiliselt loodud paksuks - on olemas ainult eelsoodumus.

Jaga artiklit

16 kommentaari

P
pp  /   22:40, 24. mai 2013
palju maksab see test ja kuidas ma saan seda teha? pigem seda te ütlesite kuidas teha aga kuidas ma topsi koju saan koos pulgaga?
P
paks  /   22:58, 24. mai 2013
see on saladus....
H
Hmmmmmm  /   23:06, 24. mai 2013
Täpselt! Rääkige kust saab ja kui palju plekib?
Einohhh nagunii tuleb mõitlikud süüa ja trenni teha, kui tahad paremat figuuri. :D Et miks siis sellele testile raha kulutada. Ise saad ka ju kodus proovida :D. Kumb kaalulangetus sulle rohkem sobib.
T
K
Kas on ka üldtest kõigest?  /   00:00, 25. mai 2013
Kas sellist testi pole, mis annab põhjaliku analüüsi kogu organismist? Siit tuleb välja ainult kehakaaluga seotud asjad, aga haigused ja haigusriskid, millise testi peaks sel korral tegema ja kust seda saab, kas geenitestid on igas küsimuses erinevad?
B
buduaari möga  /   04:51, 25. mai 2013
"teadlased" on avastanud - TV3 ütleb - Liina ÕL-ist kordab.
A
annika  /   07:28, 25. mai 2013
koonduslaagrites olid koik saledad
Q
qwewq  /   08:03, 25. mai 2013
Pole vaja ennast näljutada, ega mingit dieeti pidada. Sööge ÖIGET toitu , seda mis on möeldud INIMSÖÖGIKS. Liha, munad, juur/aed/puuviljad, marjad, seemned....
  /   08:24, 25. mai 2013
lollidelt rahakogumise test
A
aitab ka see kui  /   09:26, 25. mai 2013
vaadata oma vanemaid ja vanavanemaid. Meie suguvõsas on kindlalt toitumine see, mis hoiab vormis. Trenn muidugi teeb asja veel paremaks igal juhul aga aitab täielikult ainult õigest toitumisest.
I
irf  /   13:32, 25. mai 2013
liigutamine teeb saledaks. aga kui ikka õgitakse kui nuum peekon ei aita isegi trenn. ja need testid on vaid raha pumpamiseks lollikestel. aga no kui raha on siis miks mitte . parem panna see raha millekski kasulikuks kas või jooksu jalanõudeks.
O
otu  /   15:37, 25. mai 2013
Taas üks jura!
Hiljuti avaldati Inglismaal tõsiuuring.Kaks aastat uuriti.Tulem oli,et teadlased pole teadlased ja enamus pole ka inglased!
N
n  /   15:46, 25. mai 2013
Test 95€. Kasutage internetti!
A
Ants  /   21:16, 25. mai 2013
Apteegi nõustamiskabinetis ja maksab ca 80.-
  /   10:47, 26. mai 2013
Hoopis suurem probleem on, miks kondid on nii suured. Esivanematelt päritud, ema ja isa ka suure rinnakorviga ja lalaiõlgsed. Aga nii ei saagi sale olla, saab olla ainult kandiline.
Lapsed ju sünnivad juba erinevad. Mõni on kandilisuse juures kondisem, soonilisem. Teine on ümbermõõdult väiksem, aga pekine, pehmekene.
See ongi kõige suurem probleem. Vanasti otsiti naist tallu tööd tegema, sellepärast on eesti naiste hulgas sellised jälgid peletised (vähemalt ma ise tunnen end sellisena), kellele iga dieet on mõttetu. Iga trenn on kahjulik - sest võib lisada õlgadele lihaseid, need lähevad veel laiemaks. Säärtega on sama hull lugu, labajalad ka muidugi suured.
Teised kõrval on pisikese kondiga, söövad kõhu täis ja on ilusad voolujoonelised, mina pean terve elu nälgima, et paksuks sõimata ei saaks

Päevatoimetaja

Liina Metsküla
Telefon 614 4166
Liina.Metskula@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis