Evelin Ilves tutvus täna erivajadustega lastele mõeldud Tartu Maarja Kooliga, proovis sealset koolilõunat ning vestles kooliperega.

"Tartu Maarja Kooli köögis pöörati erilist tähelepanu toidu tervislikkusele, et mitte rikkuda hapra organismi tasakaalu. Näiteks ei kasutata valget jahu, valget suhkrut, pooltooteid, hoolikalt valitakse lihatooteid ning enamasti pakutakse magustoiduks puuvilju. Tegelikult võiks kõikides koolides olla au sees sellised põhimõtted," ütles Evelin Ilves.

Tartu Maarja Kool on munitsipaalkool, kus õpivad toimetuleku- ja hooldusõppe lapsed. Õppetöös kasutatakse ravipedagoogikat, mis on erivajadustega õpilastele kohandatud waldorfpedagoogika. Igale lapsele koostatakse eraldi individuaalne õppekava, ta saab alustada lasteaiast, läbida põhikooli, taotleda kolme lisa-aastat õppimiseks käsitöökoolis ning omandatud oskusi rakendada pärast kooli lõpetamist päevakeskuses. Tugikodus saavad koolipäevadel elada kaugemalt tulnud õpilased.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 614 4056
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis