2
fotot
Mainitud Facebooki lehekülg. (Facebook)

Skeptik.ee eestvedaja Martin Vällik lõi Facebooki lehekülje, kus kutsub Eesti hümni kolmanda salmi ajal vaikima, sest see on palve jumala poole, kuid kõik ei usu jumalat.

"Eesti hümni kolmas salm on kui palve jumala (või Jumala) poole, samas elab meie seas hulk inimesi, kellele idee jumalast (või Jumalast) on võõras või lausa häiriv ja vastuvõetamatu, kuid kellele Eesti Vabariik on sellegipoolest armas kodumaa, mille auks pidulikku laulu laulda," selgitab Vällik (kirjapilt muutmata - toim.).

"Pidulikel hetkedel pole viisaks kellegagi sõnakalt vastanduda, seepärast hoian oma suu kolmanda salmi ajal kenasti kinni, et mitte sattuda vastuollu kaasinimestega ega oma sisemise veendumusega. Kui leiad, et meie hümni kolmanda salmi ajal suu kinnihoidmine on paras teguviis, siis liitu ja jaga."

Praeguse seisuga on lehega liitunud 52 inimest. Oma plaani kohta kirjutas Vällik ka arvamusloo Postimehele. "Muidugi on rahvuslikel sümbolitel ajalooline taust, kuid mingi asja ajaloolisus ja vanus ei tee seda veel õigeks ja kordamisväärseks," ütleb ta seal.

Hümni kolmas salm:

Su üle Jumal valvaku,
mu armas isamaa!
Ta olgu sinu kaitseja
ja võtku rohkest õnnista,
mis iial ette võtad sa,
mu kallis isamaa!

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis