Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks. (Laura Oks/Postimees)

„Kurb on. Otsus kinnitab seda arusaama, et sa võidki jätta oma looma ükskõik kuidasmoodi ja see on okei," kommenteeris Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks tänast Pärnu maakohtu õigeksmõistvat otsust Marge Arumäe suhtes. „Aga kui kohus nii arvab, siis pole midagi öelda."

„Tõenäoliselt oleks see koer seal paari päeva pärast surnud olnud... Kas sellisel juhul oleks tegemist olnud looma julma kohtlemisega või mitte, kui koer surnuna oleks leitud? Praegusel juhul saadi tänu naabritele ja tähelepanelikele inimestele õigel ajal jaole. Oleks ta hinge heitnud, kas ka siis oleks öeldud, et vaglad tulid selga siis, kui koer juba surnud oli?" mõtiskleb Priks ja lisab: „Tervele loomale vaglad ju selga ei teki."

Priksi sõnul on meil hästi vähe neid looma väärkohtlemise juhtumeid, mille puhul väärteomenetlus algatatakse. „Meil puudub Eestis üleüldine praktika. Halb, kui sellele (Arumäe - toim) juhtumile saab edaspidi tugineda ning see mingisuguse eeskuju lõi," räägib Priks.

Hiljutise Valgast leitud halvas seisukorras koerakarja kohta ütleb Priks, et Varjupaikade MTÜ on esitanud avalduse kriminaalmenetluse algatamiseks koerte omaniku suhtes. MTÜ veterinaar leidis Valga koertel ka vanu vigastusi, mida omanik oleks kindlasti pidanud ravima. „Need kõik läksid avaldusse kirja ning eks me ootame nüüd, mis edasi saab," kõneleb Priks.

Pärnu maakohus, arutades täna teistkordselt süüdistust, mis oli esitatud Marge Arumäele, kelle emane koer koos kutsikatega 2010. aasta suvel Pärnus kehvas seisundis leiti, jäi ikkagi seisukohale, et naine ei ole loomapiinamises süüdi.
Kas Arumäe kohtusaaga ka jätkub, selgub järgmisel nädalal.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis