Uuest aastast saavad kõik Tallinna linna elanike registrisse kantud inimesed Tallinna ühistranspordiga tasuta sõita. Selle jaoks on vaja vaid omada ühiskaarti ja iga reis registreerida ehk valideerida. Seda peavad tegema aga ka need, kes reisi eest endiselt maksma peavad. Senised talongid enam ei kehti, märtsini lõpuni võib kasutada ID-pileteid.

Õhtuleht annab mõned näpunäited! 

* Osta Ühiskaart. Kaarte müüvad R-Kiosk, Selver, Stockmann, Maxima, Autogrill, Eesti Post ning Tallinna Linnavalitsuse teenindusbüroo Vabaduse väljakul. Müügikohtades saab kaardile kanda ka raha või osta perioodipileti. Raha saab kaardile kanda ka laua- ja mobiiltelefoniga või veebiaadressi http://www.pilet.ee/ kaudu Internetipangast.

Soodustuste ja tasuta sõidu jaoks on tarvis Ühiskaart siduda oma isikuga ehk isikustada. Isikustatud ühiskaart kehtib koos isikut tõendava dokumendiga.

* Isikustatud kaart. Tasuta sõitu ja sõidusoodustusi võimaldab vaid isikustatud kaart. Isikustatud kaarti võib kasutada ainult üks inimene ning see kehtib vaid koos isikut tõendava dokumendiga. Kaardi kadumisel saab sellele kantud raha või pileti uuele kaardile üle kanda. Kaarti saab isikustada müügipunktides (€1) või tasuta linnavalitsuse teenindussaalis, veebiaadressil http://www.pilet.ee/ ning telefonil 6188000.

* Isikustamata kaart. Isikustamata kaarti võivad kasutada erinevad inimesed, näiteks perekond või töökollektiiv. Samuti on kaardi kasutamine anonüümne. Sellele saab aga osta vaid täishinnaga pileteid. Kaardi kadumise korral ei ole võimalik sellele kantud raha või piletit üle kanda.

* Sisenedes lehvita kaarti ümmarguse masina ehk validaatori ees. Nõnda registreerid ehk valideerid sõidu. Rohelise tule korral on sõit registreeritud, punase tule korral ei anna kaart sõiduõigust.

* Tasuta sõitjad. Sisenedes lehvita kaarti ümmarguse masina ehk validaatori ees. Rohelise tule süttimine tähendab, et sõit on valideeritud, punase tule süttimine tähendab, et teil ei ole sõiduõigust. Sel juhul tuleb osta bussijuhilt tunnipilet.

* Piletiga sõitjad. Sisenedes lehvita kaarti ümmarguse masina ehk validaatori ees. Masin kontrollib, kas kaardil on pilet või selle ostmiseks raha. Rohelise tule süttimine tähendab, et pilet on olemas või ostetud, punase tule korral ei ole kaardil varasemat piletit ning puudub ka raha uue ostmiseks. Kui kaarti uuesti lehvitada, näitab ekraan pileti kehtivust ning kaardile kantud raha jääki. Masina ostetud pilet on tunnipilet, mis tuleb ümberistumisega sõidul sisenedes uuesti valideerida. Kehtiva pileti korral masin uut piletit ei osta.

* Lisapiletite ostmine. Ühiskaardiga saab pileti osta korraga kuni kuuele sõitjale. Selleks tuleb masina ees lehvitada oma kaarti, valida noolenuppudega lisapiletite arv, vajutada nupule OK ning lehvitada kaarti uuesti.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis