Kokpit: koht, kus väike uinak teha... Reisijatele see teadmine ilmselgelt ei meeldi. (Reuters)

Saksamaa piloodid kiruvad uusi lennunõudeid, mis nende sõnutsi seavad lennukis olevad inimesed ohtu. Piloodid ütlevad, et tööaeg on praegugi nii pikk, et vahel nad isegi põõnavad kokpitis.

Local kirjutab, et uue muudatuse kohaselt oleks maksimaalne tööaeg 16 tundi, praegu on see 14 tundi. Pilootide ametiühingu esindaja ütleb, et sellises olukorras ei suudaks piloodid enam ohutust tagada.

"Isegi praegused reeglid tähendavad seda, et viimasel maandumisel oled sa olnud ärkvel vähemasti 16 tundi," märkis ametiühingu esindaja Ilja Schulz.

Hiljutine küsitlus näitas, et 93 protsenti pilootidest on lennukit juhtinud, ise väsinud olles. 37 protsenti tunnistas aga, et on kokpitis väikese uinaku teinud, enne muidugi kokku leppides, et kaaspiloot olukorda jälgib.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Piret Sarv
Telefon 614 4094
Piret.Sarv@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis