Urmas Reinsalu (Teet Malsroos)

Kaitseminister Urmas Reinsalu kohtus täna Gruusia suursaadik Ruslan Abašidzega, kellega räägiti kahepoolsest kaitsekoostööst, Gruusia suhetest NATOga ning riigi üldisest arengust.

Reinsalu kinnitas kohtumisel, et Eesti toetab jätkuvalt Gruusia NATOga liitumise püüdlusi. "Gruusia on NATOle endiselt tähtis partner. Samuti on oluline, et oktoobris toimuvad Gruusia parlamendivalimised oleksid ausad ja läbipaistvad," lisas minister.

Ühtlasi kinnitas ta, et Eesti hindab kõrgelt sidemeid Gruusiaga, mis on jätkunud ka hoolimata majanduslikest raskustest. "Eesti on palju panustanud Gruusia kaitsevõime tugevdamisse, seda eeskätt läbi kaitsealase hariduse. Väljaõppekursused nii Eestis kui Gruusias on suurendanud mõlema riigi kaitsealast võimekust," ütles Reinsalu.

Gruusia suursaadik Abašidze tänas Eestit senise toetuse ja koostöö eest Gruusia riigikaitse arendamisel.

Eesti peamised tegevussuunad koostöös Gruusiaga on sõjalise hariduse ja väljaõppe pakkumine ning nõustamine riigikaitseks vajalike võimete arendamisel.

Gruusia saatkond avati Tallinnas 2007. aasta aprillis. 2009. aastal ametisse astunud Ruslan Abašidze on esimene Gruusia suursaadik Eestis.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 614 4056
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis