Urmas Reinsalu (Teet Malsroos)

Kaitseminister Urmas Reinsalu kohtus täna Gruusia suursaadik Ruslan Abašidzega, kellega räägiti kahepoolsest kaitsekoostööst, Gruusia suhetest NATOga ning riigi üldisest arengust.

Reinsalu kinnitas kohtumisel, et Eesti toetab jätkuvalt Gruusia NATOga liitumise püüdlusi. "Gruusia on NATOle endiselt tähtis partner. Samuti on oluline, et oktoobris toimuvad Gruusia parlamendivalimised oleksid ausad ja läbipaistvad," lisas minister.

Ühtlasi kinnitas ta, et Eesti hindab kõrgelt sidemeid Gruusiaga, mis on jätkunud ka hoolimata majanduslikest raskustest. "Eesti on palju panustanud Gruusia kaitsevõime tugevdamisse, seda eeskätt läbi kaitsealase hariduse. Väljaõppekursused nii Eestis kui Gruusias on suurendanud mõlema riigi kaitsealast võimekust," ütles Reinsalu.

Gruusia suursaadik Abašidze tänas Eestit senise toetuse ja koostöö eest Gruusia riigikaitse arendamisel.

Eesti peamised tegevussuunad koostöös Gruusiaga on sõjalise hariduse ja väljaõppe pakkumine ning nõustamine riigikaitseks vajalike võimete arendamisel.

Gruusia saatkond avati Tallinnas 2007. aasta aprillis. 2009. aastal ametisse astunud Ruslan Abašidze on esimene Gruusia suursaadik Eestis.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis