PÕLENUD TOAS: Nädala jooksul on tulekahjus kannatada saanud kodus palju korda tehtud. Abiks on olnud terve perekond, aidanud on ka sõbrad. «Palju on veel teha. Laed, seinad, kõik tuleb teha,» ütleb Kristel. (KALJU TISLER)

Tõenäoliselt rõdult alla visatud suitsukonist läks Tartus põlema korter. "Keda sa ikka süüdistad?! See on õnnetusjuhtum. Loo moraal on, et rõdult ei tohi mitte midagi alla visata," ütleb väikese tütre ema, kelle elamine tulekahjus kannatada sai.

Oli argipäeva hilisõhtu. Kristel ja tema nelja-aastane tütar ei olnud sel ajal Tartus oma Annelinna ühetoalises korteris.

"Mulle helistas ema. Pärast südaööd. Teatas, et korteris oli tulekahju. Tuletõrje käis, politsei käis. Emani jõudis info naabrilt, tal oli mu ema telefoninumber olemas," räägib Kristel. "Ma olin haige, suures palavikus. Kui emalt see kõne tuli, mõtlesin, et nägin seda unes. Esimene reaktsioon oli, et pean kohe kohale minema. Kui öösel haigena kohale jõudsin, siis mäletan ainult seda, et kõik oli must. Ma läksin rõdule. Põrand oli nii kuum."

Kristel ütleb, et tulekahju oli alguse saanud rõdult. Ta näitab, kus seal seisis veneaegne külmik, kus kaks puidust ust, kus oli pesurest riietega ja poroloonkattega tool. Sellest viimasest võiski tema sõnul tuli alguse saada: "Suitsukoni oli lennanud tooli peale." Osa asju oli rõdule tõstetud seepärast, et korteris käis remont. "Kolm nädalat varem oli pandud uus tapeet kahte seina. Ja siis selline õnnetus," ohkab Kristel.

Lemmikloom pärast põlengut kadunud

Kust see suitsukoni tuli? "Hea küsimus. Sel päeval oli väga suur tuul. See võis ükskõik kust tulla. Seda inimest kunagi kindlaks ei tee – mitte keegi ei tule ütlema, et tema viskas. Siin ei ole mitte kedagi süüdistada. Loo moraal on küll selge: ei tohi rõdult mitte midagi alla visata. Minu jaoks on suur õppetund ka see, et enam ei hoia oma asju rõdu peal. See on tõsiselt ohtlik."

Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud, küll aga on pärast põlengut kadunud pere lemmikloom – tuhkur. "Ma olen kindel, et ta pääses eluga," lausub Kristel. "Ta on piisavalt tark loom, ei roni tule lähedale. Ma usun, et kui uks löödi lahti, siis ta võis ukse vahelt minema joosta. Loodan, et keegi leiab ta. Võib-olla on ta kusagil peidus, on šokis ega julge välja tulla."

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Evelin Uibokand ütleb, et päästjad said väljakutse 14. augustil kell 23.51. Mõisavahe tänaval põles üheksakorruselise paneelmaja neljanda korruse korteri rõdu ja suits oli imbunud ka tuppa. Põleng kustutati kella 00.33. "Menetlusinspektori sõnul on põlengu tekkepõhjus hooletus, arvatavalt hooletult visatud suitsukoni, millest süttis rõdul olnud praht," lausub Uibokand.

Oma rõdul mõtlikult seisev Kristel ütleb: "Sa ei mõtle ju kunagi ette, et selline asi võib juhtuda. Sa ei tule kunagi enne selle pealegi. Sa ei oskagi seda mõelda, et suitsukonist läheb põlema. Et kuidas see sai just täpselt minu rõdule kukkuda? See on uskumatu."

Suur aitäh praegustele aitajatele!

Põlenguga tekitatud kahju on suur. Nädala jooksul on korteris palju korda tehtud. Abiks on terve perekond, ka sõbrad. "Hämmastav, kui palju me nädalaga oleme juba ära teinud. Aga palju on veel teha. Laed, seinad," räägib Kristel.

Päev pärast õnnetust postitas ta Facebookis abipalve. Paljud head inimesed on neid juba aidanud. Kõikidele aitajatele on ta ülimalt tänulik. Tänu headele inimestele sai eelmisel laupäeval ette pandud uued pakettaknad, abistatud on ka ehitusmaterjalidega.

"Tahaksime valmis saada nii kiiresti kui võimalik," loodab Kristel. Igasugune toetus on suureks abiks. "Ehitusmaterjali," ütleb ta, millist abi praegu kõige rohkem vaja oleks.

Kui ehitusmaterjali, mööblit vms peaks nii palju tulema, et Kristelil enam seda vaja ei ole või elamisse ära ei mahu, siis annetab ta need kindlasti teistele abivajajatele.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis