2
fotot
Täna lõunal kogunesid Tallinna Teletorni IRLi esimees Urmas Reinsalu ja Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei (ERSP) asutajaliikmed, et tähistada ERSP asutamise 24ndat aastapäeva ja IRLi sünnipäeva.

"ERSP on Eesti taasiseseisvumise üks sümbolitest, kelle tegevusele võlgneme iseseisvumise taastamisel palju. Täna on põhjust seda meenutada, kuna kolm aastat enne Eesti Vabariigi taasiseseisvumist asutati täna 24 aastat tagasi Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei," rääkis Urmas Reinsalu.

Reinsalu rääkis kogunemisel, et Eesti rahvusliku poliitika kõige olulisemad märksõnad on täiendava kindlustunde pakkumine eesti rahvale ja eestluse hoidmine.

"Ka tänase Euroopa rahanduskriisi keskmes tahab Eesti inimene kindlustunnet. See ongi Eesti rahvusriigi tähtsaim praktiline ülesanne: kindlustunde kasv eesti rahvale. See tähendab kindlustunnet, et rahvas ei hääbu. See tähendab kindlustunnet, et inimeste elujärg paraneb," rääkis IRLi Reinsalu.

Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam lisas, et Eesti väärib NSVLi aktiivse lagundaja tiitlit. ERSP sõnum oli tema sõnul, et täielik poliitiline sõltumatus ja rahvusriik toob kaasa majandusreformid, mitte vastupidi.

ERSP asutamise aastapäeva võtsid lisaks Urmas Reinsalule osa Eve Pärnaste, Urmas Inno, Karin Inno, Mati Kiirend, Malle Kiirend, Kalju Mätik, Lagle Parek, Vello Salum, Maris Sarv-Kaasik, Jüri Adams ja Tunne Kelam.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis