Andrus Ansip (Teet Malsroos)

Eesti peaminister Andrus Ansipi sõnul ei kuulu Eesti ametkondadel kasutusel olevad jälgimisvahendid avalikustamisele, kuid peaminister lisas, et kindlasti kasutatakse neid seadusi järgides.

"Ma olen kindel, et Eesti ametkondadel on kasutusel väga hea riist- ja tarkvara ning ma olen veendunud, et seda kasutatakse seaduseid järgides, ütles peaminister Ansip Delfile saadetud teates.

Seda, milliseid vahendeid täpsemalt ametkonnad kasutavad, ei kuulu peaministri sõnul avalikustamisele, ent Ansipi arvates on "hea võimekus seaduskuulekate inimeste huvides."

New York Times kirjutas paar päeva tagasi, et kriminaalide jälgimiseks loodud nuhkvaratoote FinFisheri 11 serverist üks asub väidetavalt ka Eestis.

Turvaanalüütikute väitel on FinFisher võimeline salvestama arvutite ekraanipilte, Skype'i vestlusi, klahvisisestusi ning ka iseseisvalt sisse lülitama veebikaamera ja mikrofoni funktsioone.

Täispikk artikkel Delfis.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Katrin Rohtla
Telefon 614 4051
Katrin.Rohtla@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis