2
fotot
Vaata, millised uued bussid on. (Youtube.com)

48 aastat Pärnu Endla teatri bussijuhina töötanud Peeter Harjaksi suur unistus täitus, kui ta tõi teatri parklasse tõelise iluduse, tehnika viimase sõna järgi ehitatud ja sisustatud helehalli teatribussi Man.

Kuigi kultuuriminister Rein Lang andis bussivõtmed teatrile pidulikult üle alles möödunud reedel, oli see tegelikult väike näitemäng, sest Peeter tõi bussi Tallinnast Pärnusse juba mitu nädalat tagasi. Reklaamide peale panemisega läks aega ja kui see asi korras, jõudis kohale ka minister.

"Buss on päris hea, nii hea bussiga ma varem sõitnud ei ole. Teatri eelmine buss Setra oli ka päris hea, aga see oli juba miljon kilomeetrit sõitnud," räägib Peeter.

Esimene buss, millega Peeter sõitma hakkas oli Tartus ehitatud ja puust raami peal.

"Ma ei taha nende peale mõeldagi. Sügisel, kui märg oli, siis buss ei ragisenud, aga suvel kuivaga kiiksus ja logises mis kole. Selles ei olnud soojendustki, rääkimata muust," meenutab Peeter.

Uue bussi kohta ütleb Peeter, et nuppe on ehmatavalt palju ja kõigi nende otstarbe teadasaamiseks tuleb paks raamat selgeks õppida.

"Annab päris tudeerida, mida vajutada ja mida mitte. See buss oskab kõike, mul ei ole vaja midagi muud teha, kui käima panna ja rooli keerata. Bussis on lisasoojendus. Talvel paneb buss end ise käima. Kõik on täielikult tänapäevane."

Seni ei ole Peeter uue bussiga rohkem sõita saanud kui Tallinnast Pärnusse. Esimene päris töösõit peaks olema teisipäeval Võrru.

Peale Peetri said omale uue iluduse ka Ugala, Rakvere ja Eesti Draamateatri bussijuhid.

Vanemuise bussijuht peab oma iludust veel kuu või kaks ootama.

Uued Man firma bussid on energia- ja keskkonnasäästlikud. Mõeldud on nad teatrite külalisetenduste andmiseks üle Eesti, samuti hakatakse nendega maal elavaid inimesi linna teatrisse sõidutama.

Riigihanke korras soetatud busside maksumuseks on 1,8 miljonit eurot.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis