Leedu süüdistab Valgevene karuaktsiooni piiririkkumises eestlasi. (AFP/Scanpix)

Valgevenesse sõnavabaduse üleskutsega mängukarusid puistanud Rootsi lennuk rikkus Leedu piiri eestlaste tõttu, kelle vahetuse ajal Karmelava õhuseirekeskuses aktsioon läbi viidi, teatas Leedu seimi julgeolekukomisjoni esimees Arvydas Anušauskas usutluses Leedu raadiojaamale.

Tema sõnul Rootsi lennukit ei tuvastatud ja temaga ei võetud ühendust, kuid anti välja märk "tuvastatud". Kui riiki oleks sisenenud lennuk "tuvastamata" märgiga hakanuks tööle süsteem, mis saadab Šiauliast hävitajaid välja, vahendab ERRi uudisteportaal ERRi raadiouudiseid.

Anušauskas lisas, et juhtumi asjaolud on juba kindlaks tehtud ja nüüd tuleb anda hinnang Leedu institutsiooni käitumisele.

Juuli algul tungis Valgevene õhuruumi kahe rootslase juhitud lennuk, mis Minski lähistel heitis alla suure hulga langevarjudega mängukarusid üleskutsega sõnavabaduse kaitseks ja pöördus seejärel Leedu kaudu tagasi Rootsi.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kaspar Käänik
Telefon 614 4108
kaspar.kaanik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis