Gerd Kanter heitis 65.02 ja sai kindla võidu (AP/Scanpix)

Kadrioru staadionil tehti täna algust Eesti kergejõustiku meistrivõistlustega. Meeste kettaheites võidutses oodatult Gerd Kanter, naiste kõrgushüppes pidasid tulise duelli aga Anna Iljuštsenko ja Eleriin Haas.

Viimastel aastatel Eesti naiste kõrgushüpet valitsenud Iljuštšenko pidi seekord leppima hõbemedaliga, karjääri esimese Eesti meistritiitli võitis Eleriin Haas. Mõlemad naised ületasid kõrguse 1.88, Haas esimesel, Iljuštšenko aga teisel katsel.

Gerd Kanter oleks meistritiitli võitnud ükskõik millise mõõtmisele läinud katsega, pikimaks osutus avavoorus heidetud 65.92. Hõbemedaliduellis suutis vanameister Aleksander Tammert edestada Märt Israeli - tulemused vastavalt 62.11 ja 61.56.

Meeste 400 meetri jooksu võitis Eesti kõigi aegade neljanda ajaga 46,63 Rasmus Mägi. Meeste 100 meetri võitis Marek Niit ajaga 10,28, paraku puhus jooksu ajal lubatust tugevam taganttuul.

Tänase võistluspäeva ajakava ja tulemused:


100 m tj. eeljooksud N

1. Grit Šadeiko 13,92 

3000 m takistusjooks M

1. Allar LAMP (Tartu Ü. ASK) 9.17,77
2. Sergei TŠEREPANNIKOV (Stamina SK) 9.22,50
3. Priit AUS (Stamina SK) 9.24,52

Teivashüpe M

1. Hendrik Lepik (Audentese SK) 5.00

2. Veiko Kriisk (Tartu Ü. ASK) 4.90

2. Aigar Kukk (Tartu SS Kalev) 4.90

3000 m takistusjooks N

1. Jekaterina PATJUK (Tartu Ü. ASK) 10.25,88
2. Evelin TALTS (Stamina SK) 10.40,97
3. Kristina DOLMATOVA (Stamina SK) 11.40,51 

Kettaheide N 

1. Anu Teesaar (Nõmme KJK) 51.49

2. Kätlin Tõllasson (Tartu Ü. ASK) 49.26

3. Eha Rünne (Tallinna SS Kalev) 47.84

Kuulitõuge M

1. Raigo Toompuu (Tallinna TÜ SK) 19.15

2. Kristo Galeta (KJS Sakala) 17.21

3. Raido Kalbach (SK Altius) 16.53

Kolmikhüpe N

1. Triin Eerme (KJS Sakala) 12.71

2. Anna Makarova (Tartu Ü. ASK) 12.57

3. Laura Maasik (Nõmme KJK) 12.18 

100 m eeljooksud N

1. Maarja Kalev 12,07

100 m eeljooksud M

1. Marek Niit 10,60

2. Richard Pulst 10,75

1500 m jooks N

1. Liina TŠERNOV (SK Sportkeskus ee) 4.32,32
2. Kelly NEVOLIHHIN (KJK Vike) 4.39,48
3. Merill MÄGI (Stamina SK) 4.40,83

Kõrgushüpe N

1. Eleriin Haas (SK Altius) 1.88

2. Anna Iljuštšenko (Tartu Ü. ASK) 1.88

3. Teele Treiel (KJK Saare) 1.70

1500 m jooks M

1. Tiidrek NURME (Tartu Ü. ASK) 3.44,16
2. Nikolai VEDEHIN (Tartu Ü. ASK) 3.44,20
3. Keio KITS (EMÜ SK) 3.45,52

Kettaheide M

1. Gerd Kanter (Tallinna SS Kalev) 65.02

2. Aleksander Tammert (Audentese SK) 62.11

3. Märt Israel (Tallinna TÜ SK) 61.56

100 m tj. finaal N

1. Grit ŠADEIKO (Tartu Ü. ASK) 13,82 +0.0
2. Mari KLAUP (Tartu Ü. ASK) 14,49 +0.0
3. Anna MAKAROVA (Tartu Ü. ASK) 14,56 +0.0

110 m tj. finaal M

1. Rauno KIRSCHBAUM (Tartu Ü. ASK) 14,56 +1.7
2. Andres RAJA (KJK Lõunalõvi) 14,70 +1.7
3. Mikk MEERENTS (KJK TIPP) 14,94 +1.7

Kolmikhüpe M

1. Jaanus Suvi (KJK Järvala) 15.20

2. Lauri Leis (KJK Lõunalõvi) 15.08

3. Sten Veelak (EMÜ SK ) 14.83

Kuulitõuge N

1. Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) 14.81

2. Linda Treiel (KJK Saare) 14.72

3. Anu Teesaar (Nõmme KJK) 14.52

400 m jooks N

1. Dane MUST (Tallinna SS Kalev) 56,58
2. Helin MEIER (Nõmme KJK) 56,85
3. Ebe REIER (MTÜ Tallinnmeeting) 58,45

400 m jooks M

1. Rasmus MÄGI (Tartu Ü. ASK) 46,63 2. jooks
2. Rivar TIPP (Tartu Ü. ASK) 48,80 2. jooks
3. Rauno KÜNNAPUU (KJS Sakala) 49,11

100 m jooksu finaal N

1. Maarja KALEV (Tartu Ü. ASK) 12,05 +1.8
2. Kristella JURKATAMM (Audentese SK) 12,24 +1.8
3. Laura-Maria OJA (Pärnu Kalevi KJK) 12,29 +1.8

100 m jooksu finaal M

1. Marek NIIT (KJK Saare) 10,28 +3.2
2. Richard PULST (Audentese SK) 10,59 +3.2
3. Mart MURU (Audentese SK) 10,79 +3.2


 

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristin Aasma
Telefon 614 4068
kristin.aasma@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis