Saadab duo lavale: Tanja Mihhailova ja Mikk Saar (keskel) väga tihti duetti ei laula, sedapuhku Valgas on nad Jaan Willem Sibula (väiksel pildil) sõnul lubanud seda teha. Lisaks esitab Tanja mõne loo ka vene keeles lätlastest publikule mõeldes. (Aldo Luud)

"Oh, see ei ole väga keeruline!" naerab ooperiartist Jaan Willem Sibul, kel sel laupäeval tuleb Valgas kanda nii kontserdikorraldaja kui ka laulja rolli. "Palju keerulisem on ise tükki lavastada ja samas tükis ka mängida. Selles, et ise korraldan ja ka esinen, ei ole midagi rasket!"

Et ooperiartist otsustab ühtäkki kontserti produtseerida, seda kunstiliselt juhtida ja ise ka lavale minna, pole just eriti tavapärane. Jaan Willem teeb niisuguse katsetuse laupäevasel "Jõekäärukontserdil" Valgas Pedeli jõe poolsaarel. Ettevõtmisse kaasab ta mõistagi ka hulga teisi artiste alates Hannes Kaljujärvest ning lõpetades Peeter Volkonski ja Propelleriga.

Propeller uhab proove teha

Põhjuseks, miks tartlasest ooperiartist Valgas kontserti korraldab, pole kaugelt see, et Jaan Willem ise piiriäärsest paigast pärit oleks. "Just mõtlesin, et Valgal on suveasi puudu – Antslas on Hauka laat, Tõrvas on loits, Viljandis pärimusmuusikafestival," mõtiskleb Jaan Willem. "Valga linnal pole ühtegi üleriigilist kultuurisündmust. Meie tahtsime seda. Kui see nüüd hästi läheb, saab sellest ehk iga-aastane üritus."

"Solistid on kõik head vanad tuttavad – teatriinimesed," sõnab Jaan Willem, et kutsus Valga suvelõpukontserdile esinema oma lähiringi artistid. "Minu esimene töö, mis sügisel algab, on muusikal "Cabaret". Seal mängivad Tanja Mihhailova, Gerli Padar ja Hannes Kaljujärv – kõik nad on Valga kontserdil ka. Ning lisaks veel Mari-Liis Aasmäe ja Mikk Saar."

Kujutluspilti aga, et ooperiartist Sibul pöördunuks kolleegide poole nutuse palvega stiilis "mul on mure", pole mõtet esile manada. "Ma ei öelnud, et mul on mure. Ma ütlesin, et mul on vaja. Nemad ütlesid – okei," naerab Jaan Willem laginal. Isegi vanameistrite bänd Propeller vehkis juba kesknädalal etteaste tarvis Tallinnas proovi teha. "Nad on väga tublid. Nad ei ole vist sada aastat proovi teinud, aga teevad päris hea meelega, sest ega nad ka iga päev kaitseväe orkestriga ei mängi. Põnev ju. Ja loodan, et Valga rahval on seda kõike kena kuulata."

Jaan Willem loodab head ilma

Ehkki Valgas astub üles hulk "Cabaret’ga" seotud artiste, pole lootustki, et mõni selle muusikali hitt seal kõlaks. "Tahtsime keskenduda Eesti muusikale, ka filmimuusikale ning estraadiklassikale," vihjab Jaan Willem. "Aga mitte ainult. Et kontsert käima läheks, alustame popurriiga "Minu veetlevast leedist". Kontserdi teises pooles on aga laval kaitseväe orkester, Propeller ja Volk. Nemad teevad Propelleri repertuaari. Ja lõpetame Alo Mattiiseni isamaaliste lauludega. See on apoteoos!"

Oma repertuaari pärast on ooperiartist aga laupäevase ülesastumise eel veidi murelikki: "Olen päris hädas. Võtsin väga paljude sõnadega laulu. Kogu aeg kordan neid sõnu. Professori laul "Minu veetlevast leedist" "Miks pole naised loodud kui mees?"" Illustreerimaks tekstimahtu, vuristab Jaan Willem kogu laulu lihtsalt ette. Erinevalt laulusõnadest ei paista korraldajatöö talle muret tegevat. "Kontserdikorraldaja ja produtsendi sussid istuvad mulle vabalt jalga," muigab ta muhedalt. "Mõtlesin, et peakski sellise tööga rohkem tegelema. Kuid praegu loodan, et kõik töötab. Annaks jumal ainult head ilma! Aga ega ka vihma korral saa kontserti ära jätta."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis