Täna hukkus miinitõrjeoperatsioonil miinilaevade divisjoni tuukrigrupi tuuker maat Marko Knaps (22).

Kaitsevägi avaldab kaastunnet teenistusülesannete täitmisel hukkunud allohvitseri perele, lähedastele ja teenistuskaaslastele.

Tuuker maat Knaps oli sukeldumas Kakumäe tipust poolteist miili merel ja täitmas lennukipommide demineerimisega seotud teenistusülesandeid. Pommide toimetamisel ohutusse kohta ei vastanud maat Knaps kaasteenijate kontrolltõmmetele. Sukeldunud valmidustuuker avastas maat Knapsi 23 meetri sügavuselt põhjast teadvusetuna. Pinnale toodud tuukril puudusid elutunnused, koheselt alustati elustamist, mida jätkati kaldale jõudmiseni. Kaldal võttis elustamise üle kiirabi.

Maat Knaps sündis 1989. aastal. Ta läbis ajateenistuse aastatel 2010-2011 Mereväebaasis ning asus seejärel teenima Miinilaevade Divisjoni. Miinilaevade Divisjonis teenis ta relvastusmaadina miinijahtijal Sakala ning alates 2011. aasta augustist tuukrigrupi tuukrina.

Eesti merevägi demineeris 7. augustil Eesti vetes alanud miinitõrjeoperatsiooni käigus II maailmasõja aegseid lõhkekehi. Miinitõrjeoperatsioon viidi läbi Väinameres Hari kurgu, Soela väina ning Viire kurgu aladel ning Tallinnas Kakumäe lahes. Alates 1994. aastast on miinitõrjeoperatsioonide käigus Eesti vetest leitud pea 700 lõhkekeha.

Soovijad saavad avaldada kaastunnet Kaitseministeeriumi veebilehel, kus on avatud elektrooniline kaastundeavalduste raamat.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristjan Väli
Telefon 51993733
kristjan.vali@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis