Olümpiasangar Joanna Rowsell kaaslastega. ((REUTERS/Cathal McNaughton))

"Tahtsin, et kogu maailm näeks tõelist mind!" kinnitab alopeetsia ehk kiilanemise käes vaevlev Joanna Rowsell, miks ta kuldmedalit vastu võttes parukat ei kandnud.

Saanud naiste rattasõidus koos kaaslastega olümpiavõitjaks, võttis 23-aastane Joanna peast paruka ning paljastas oma peaaegu palja pealae. Noor naine on juba 13 aastat kannatanud juuste väljalangemise käes ning ta ei kavatse seda varjata, vahendab Daily Mail. 

Kaunitar astus püstipäi poodiumile ning oli valmis end näitama 17 miljonile vaatajale üle maailma sellisena nagu ta tegelikult on - ilma parukata.

"Ma tahtsin end näidata sellisena nagu olen, ei mõelnudki sel hetkel, kuidas inimesed reageerivad," kinnitab vapper Joanna, kes on saanud ülemaailmset vastukaja ning kiitust julguse eest olla eeskujuks teistele sama haiguse käes põdejatele.  

Alopeetsiaks nimetatakse juuste väljalangemist ehk kiilanemist. Alopeetsia võib geneetiliselt edasi kanduda, kuid samas võib seda esile kutsuda ka stress või muu organismi haiguslik seisund. 

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 614 4029
Marge.Sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis