5
fotot

Iraani loodeosas toimunud kaks maavärinat on praeguseks nõudnud enam kui 250 inimelu, vigastada on saanud üle 2000 inimese.

Tabrizi linna lähistel toimunud maavärin tugevusega 6,2 magnituudi ning sellele 11 minuti pärast järgnenud järelvärin tugevusega 6 magnituudi purustasid hooneid ning jätsid lõksu sadu inimesi. Telefoniühendus piirkonnas on häiritud, ent päästjad üritavad abivajajatele ligi pääseda ja suhelda raadio teel.

Kohaliku kriisikeskuse juhataja Khalil Saie andmetel võib hukkunute arv ilmselt tõusta, kuna paljudesse küladesse pole abi veel täielikult jõudnud. Koduta jäänud ja šokis inimesed paigutati spordistaadionitele ööbima, neile on toodud mitu tuhat telki, tekke ja rohkelt toitu.

Uudisteagentuuri IRNA andmetel töötab kriisipiirkonnas 66 päästemeeskonda, kohale saadeti 185 kiirabi. Vigastada saanud inimesed viidi Tabrizi ja Ardebili haiglasse.

Tehrani ülikool teatas, et esimene maavärin toimus kohaliku aja järgi reedel kell 22.23, millele 11 minuti pärast järgnes järelvärin. Hiljem järgnes veel vähemalt 17 väiksema tugevusega maavärinat.

Kriisipiirkond asub 90 kilomeetri kaugusel Armeenia ja Aserbaidžaani riigipiirist ning 190 kilomeetri kaugusel Türgist.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis