5
fotot

Iraani loodeosas toimunud kaks maavärinat on praeguseks nõudnud enam kui 250 inimelu, vigastada on saanud üle 2000 inimese.

Tabrizi linna lähistel toimunud maavärin tugevusega 6,2 magnituudi ning sellele 11 minuti pärast järgnenud järelvärin tugevusega 6 magnituudi purustasid hooneid ning jätsid lõksu sadu inimesi. Telefoniühendus piirkonnas on häiritud, ent päästjad üritavad abivajajatele ligi pääseda ja suhelda raadio teel.

Kohaliku kriisikeskuse juhataja Khalil Saie andmetel võib hukkunute arv ilmselt tõusta, kuna paljudesse küladesse pole abi veel täielikult jõudnud. Koduta jäänud ja šokis inimesed paigutati spordistaadionitele ööbima, neile on toodud mitu tuhat telki, tekke ja rohkelt toitu.

Uudisteagentuuri IRNA andmetel töötab kriisipiirkonnas 66 päästemeeskonda, kohale saadeti 185 kiirabi. Vigastada saanud inimesed viidi Tabrizi ja Ardebili haiglasse.

Tehrani ülikool teatas, et esimene maavärin toimus kohaliku aja järgi reedel kell 22.23, millele 11 minuti pärast järgnes järelvärin. Hiljem järgnes veel vähemalt 17 väiksema tugevusega maavärinat.

Kriisipiirkond asub 90 kilomeetri kaugusel Armeenia ja Aserbaidžaani riigipiirist ning 190 kilomeetri kaugusel Türgist.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Sander Silm
Telefon 614 4162
sander.silm@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis