Mina magaksin peale öö ka terve päeva maha, kui see vaid võimalik oleks. Mulle on võõrad nende inimeste mured, ema kaasa arvatud, kes õhtul peavad unerohtu võtma ja ikka keset ööd üles ärkavad. Aga nüüd on seda magamist ikka väga palju, olen mitu olulist asja osanud maha magada. Sellest on muidugi kahju.

Hommikuti olen väga unine, lükkan ärkamist vähemalt kaks korda edasi, sest magada on hästi magus. Kui lõpuks ennast voodist välja vean, on kell pool üheksa. Teen töö juurde kõne, õnneks annab manööverdada. Parema meelega magaksin edasi, siiski tuleb ennast tööle vedada. Kuidagimoodi olen päevakese ära, lõuna ajal kipun arvuti taga tukkuma.

Õhtul koju jõudes ei saagi istuma jääda, kohe vajub silm kinni. Mees võtab minu kallal, et mis ma uimerdan, see olla vananemise märk. Ma suudan isegi istuvas poosis silma looja lasta. Enamiku saateid magan maha, televiisorit ma ei vaatagi, päevauudiseid enamasti ei kuule-näe täies mahus kunagi. Poolärkvel, pooleldi unes, venitan magamaminekuni välja, sest öösel pean ma vähemalt 9 tundi magada saama.

Mis unekas see on, kellesse ma küll olen? Vanematelt päritud see pole, minu ema ja eriti isa on eluaeg olnud väikese unega tegutsejad.

Stella: Ülemäärane unisus ei pruugi olla laiskusest ega liigsest mugavusest, seda võib põhjustada kilpnääre või ka normist suurem veresuhkur. Nii et tasuks tervist kontrollida, kui teil on vanust üle 40.

Kui tervis on korras, võiksite ülemäärase unevajadusega siiski võidelda. Niigi magab inimene väga suure osa oma elust lihtsalt maha. Alustuseks saab hommikust voodis mõnulemist veidi ebamugavamaks teha. Esimese ärkamise ajal lükake aken lahti ja tuulutage tuba. Käige duši all ka siis, kui viitsimist pole, ning kuulake muusikat. Virgutusvõimlemist oleks vist esimestel nädalatel liiga palju loota, see nõuaks liiga suurt eneseületust.

Arvata võib, et te jätkate senist eluviisi, sest milleks teha oma elu vabatahtlikult ebamugavaks. Inimene on harjumuste ohver. Ammu enne meid on kirja pandud tõde, et kui on võimalik nii istuda kui ka pikutada, siis tuleb tingimata teha viimast. Kuniks elu, nautige! Teid on õnnistatud hea unega, palju õnne. Mõelge vaid algsasti kümme usutavat põhjust ülemusele, miks te järjekordselt hiljaks jäite.

Jaga artiklit

1 kommentaar

D
dee  /   20:53, 5. juuli 2014
See vastus kyll väga ei aidanud

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis