Toiduainete hinnad on maailmaturul tõusnud järjepanu 2009. aasta novembrist alates ning hinnatõusu taga on USA-s, Hiinas ja Venemaal valitsenud põuad.

ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsioon FAO andmetel on tänavu USA-d ja Venemaad laastanud põud tõstnud maisi ja soja hinna aegade kõrgemale tasemele, edastas Taloussanomat.

FAO koostatud toiduainete hinnahindeks tõusis aga juulis eelmise kuuga võrreldes 6,2 protsendi võrra, mis on suurim indeksi tõus alates 2009. aasta novembrist. Hea uudis on aga see, et märtsiga võrreldes on hinnaindeks langenud 7 protsendi võrra.

USA-s juba praegu ligi pool riiki kuulutatud katastroofipiirkonnaks ning Venemaal jääb nisusaak põua tõttu 28 protsendi võrra väiksemaks kui mullu.

Loomulikult avaldub see üle maailma ka toiduainete hinna tõusus ja nii on näiteks Brasiilia, Indoneesia, Filipiinid, Türgi ja Sudaan teatanud rekordilisest inflatsioonist juulis.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 614 4056
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis