Pilt on illustreeriv (SXC)

Peipsi Koostöö Keskuse ja MTÜ Händikäpp eestvedamisel toimub 9.-12. augustil Läänemaal looduslaager liikumispuudega inimestele.

Vaatamata sellele, et võimalused tänases Eestis ratastooliga loodusesse minekuks on ääretult napid või puuduvad üldse, on laagri korraldajad suutnud koostada 4päevase programmi just liikumispuudega inimestele.

Neljapäeval algaval loodusretkel tutvutakse Nõva maastikukaitsealaga, sõidetakse ringi Noarootsi poolsaarel ning järgmisel päeval jõutakse Vormsile. Saarel käimise teeb meeldejäävaks sõit ka Vormsi ruubaga. Laagri viimane päev viib osalejad Matsalu lahe ümbrusesse. Lisaks loodusradade külastamisele ja loodusõppeprogrammides osalemisele toimub viktoriin eesti loodusest.

Laagri abil loodetakse osalejatele anda kinnitus, et loodusel on palju pakkuda kõigile. Looduses viibimine ja retkedel läbiviidavad mitmekesised tegevused annavad nii uusi teadmisi kui positiivseid elamusi.

Projektijuht Katrin Saart hindab selliste laagrite korraldamist väga oluliseks. Aasta tagasi Pärnumaal toimunud sarnane looduslaager oli enamusele liikumispuudega osavõtjatele esmakordne sarnane kogemus ning tagasiside oli liigutavalt positiivne ning emotsionaalne.

Erivajadustega inimestega koos osalevad laagris ka nende abistajad, tänu kellele tuleb loodus laagrilistele lähemale. Kokku saab loodusretkedest osa 25 inimest.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis