Kaasani võimud avastasid maa all elutseva sekti, mille liikmed hoidsid oma lapsi aastaid pimedates ja soojustamata puurides.

Lapsed leiti möödunud nädalal, kui politsei otsis sektile kuuluvatelt maa-aladelt asitõendeid seoses hiljuti aset leidnud moslemi vaimuliku mõrvaga. Prokuröride teatel vabastati maa-alustest puuridest 27 last vanuses üks kuni 17 aastat. Osad lapsed ei ole iial päevavalgust näinud. Laste vanematele on juba esitatud ka süüdistus laste piinamises.

Pediaater Tatjana Moroz rääkis kohalikule meediale, et lapsed viidi haiglasse uuringutele. Hiljem lähevad lapsed ajutiselt elama lastekodusse, kirjutab Gazeta.ru.

Sekti asutaja on 83aastane Faizrakhman Satarov, kes nimetab end islami traditsioonidele vastu seisvaks prohvetiks. Satarovile esitati süüdistus hooletuses. Muammini sekti (araabia k. uskujad) liikmeid ei arreteeritud.

Endine imaam Satarov kuulutas talle kuuluva kinnistu iseseisvaks islami riigiks ning palus enda ligi 70 jüngril elada maa-alustes kongides, mis olid kaevatud kolmekorruselise maja alla. Kongidest lubati lahkuda vaid paaril liikmel, kes käisid kohalikul turul kaupa müümas ja vahetamas. Kongides ei olnud elektrit, soojustust ega ventilatsiooni. 700-ruutmeetrise maalapi all oli kaheksa korrust konge.

Tatarstani politsei teatel plaanitakse maja lammutada, kuna see on püstitatud illegaalselt.

Satarovil on jüngreid ka mitmetes teistes Venemaa linnades. 2008. aastal Komsomolskaja Pravdale antud intervjuus rääkis Satarov, kuidas KGB ta Nõukogude ajal moslemiriikidesse usuvabadusest rääkima saatis. "Nii sai minust Saatana teener, reetur," kõneles endine imaam, kes pärast seda otsustas ise jutlustajaks hakata.

Tatarstani moslemite liidri sõnul ei ühti Satarovi õpetused islami omadega ja on ohtlikud nii järgijatele kui nende lastele.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis