Rahandusminister Jürgen Ligi (Teet Malsroos)

Riigikogus on täna esimesel lugemisel Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise, mille käigus vastas rahandusminister Jürgen Ligi neli tundi järjepanu riigikogulaste küsimustele.

Kuigi teema oli tõsine ja tekitas üksjagu kirgi, tekitasid riigikogulastes elevust Jürgen Ligi mitmedki humoorikad vastused.

Nii arvas näiteks Ligi erakonnakaaslane Igor Gräzin, et kuna Itaalia ja Kreeka on tema meeles mitte vabamajandusega riigid, siis peaks ESM kehtestama tingimuse, et mitteturumajanduse riigid abi ei saa, kuna see oleks sotsialismi toetamine.

"Me tegelikult eraldame natukene raha sotsialistlikuks kontrrevolutsiooniks Euroopas. See on ju asja mõte," muigas selle küsimuse peale Ligi.

Naeru tõi saali aga Jürgen Ligi vastus eelviimase küsimuse esitanud Maret Maripuule, kes tahtis teada, kas mingi teema jäi ESM-i juures veel ka käsitlemata.

Jürgen Ligi arvas, et enamus sai ikka käsitletud, sest: "sada üks tarka jõuab ikka rohkem küsida, kui üks loll arvata".

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 614 4072
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis