Eesti riigireservide ja pensionifondide haldajad ei usalda rahapaigutamises Lõuna-Euroopa riike mitte grammigi, mistõttu raha liigub Saksa, Soome ja Hollandi riigivõlakirjadesse, aga üha enam ka Brasiiliasse, Türki ja Hiina.

"Investeeringuid Kreeka ja Portugali võlakirjadesse pole üldse, võrreldes 2010. aasta jaanuariga on olulisel määral vähenenud positsioonid Hispaania, Itaalia ja Iirimaa võlakirjadesse," ütles portaalile E24 Nordea fondijuht Olli Enqvist eestlaste pensioniraha paigutuste kohta.

Eesti rahapaigutajad on liiga väikesed, et turge mõjutada, kuid meelsus on siin täpselt samasugune nagu mujalgi. Esiteks on täielikud paariariigid, nagu Kreeka, Hispaania, Portugal, kuhu ei paigutata üldse raha ning sama saatus on tabamas ka Itaaliat.

Teiseks on usaldus euro­ala vastu kas üleüldse vähenenud või ei paku euroala häid teenimisvõimalusi: üldiselt on investeeringud ka "tugevatesse" euroriikidesse - Saksamaa, Soome, Holland või Austria - kas vähenenud või jäänud samaks, mistõttu järjest enam raha liigub kiiresti arenevatesse piirkondadesse, kuhu kuulub ka Ida-Euroopa, aga ka kaugemad maad Brasiiliast Hiinani.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis