Londoni olümpiamängudel kettaheites pronksmedali võitnud Gerd Kanter, et päris rahul ei ole tulemusega, kuid medali üle tunneb ta rõõmu.  

"Pauer oli olemas võidelda iga medali eest. Kahjuks jäi veidi puudu, et tõeline purakas välja tuleks - teine heide olnuks kullaheide, aga ketas läks liiga vara käest lahti - kuid olen pronksiga rahul. Medal on medal. Loodan, et pakkusin hea etenduse. Lubasin hooaja marki ja tegin ära," rääkis värske pronksimees.

"Viienda katse järel, mis medali tõi, oli emotsioon võimas. Elu kolme tippemotsiooni hulka kuuluv, mis spordiga seotud."

Gerd Kanter kinnitas vahetult pärast pronksi võitmist Londonis, et Rio de Janeiro olümpia tuleb plaani võtta. "Virgilijus Alekna pealt võib näha, et kettaheide on kogenud meeste ala. Ja mu medalikollektsioonis on hõbedat küll palju, kuid kulda vähe."

Just see tunne, mis medalivõidu järel kehast läbi käib on see, mille pärast sporti teha tasub, rääkis Kanter. "Me ei võistle medalite, vaid emotsioonide nimel, mida endale, lähedastele ja pöidlahoidjatele pakume. Tunne, mis sind valdab, on võimas."

Kanter lisas, et Heiki Nabi medal maadluses andis talle enda võistluseks lisajõudu. "Mul käis pärast Nabi poolfinaali võitu, mis medali tõi, mõnus tunne kehast läbi. Sama olen kogenud siis, kui Kristina Torinos olümpiakullale suusatas. Spordimehena saad teiste edu jälgides teistsuguse laksu."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis