VAHISTATUD: Politsei pidas nädalalõpul Ateenas kinni tuhandeid immigrante, et nad riigist minema saata. (Reuters/Scanpix)

Kreeka võimud on alustanud riiki saabunud immigrantide väljasaatmist. Nädalalõpul võeti kinni ainuüksi Ateenas 6000 riigis seadusevastaselt viibivat immigranti ja rohkem kui 1600 neist sunnitakse lahkuma mõne lähema päeva jooksul. Sisekorra eest vastutav minister Nikos Dendiase sõnul on immigrantide invasioon viinud riigi kaose lävele. "Praegu toimub kõigi aegade suurim võõramaalaste sissetung," väitis ta ajakirjanikele Daily Maili teatel. "Kõik need, keda politsei kinni pidas, saadetakse riigist välja."

Majandusraskustega võitlevale pankroti lävel seisvale riigile on tuhandete inimeste saabumine Aasiast ja Aafrikast olnud aastaid tõsiseks nuhtluseks. Just Kreeka on valinud esimeseks sihtmärgiks neli viiendikku madala elatustasemega kolmanda maailma riikidest lahkuvaid majanduspõgenikke, lootes sealtkaudu edasi pääseda Itaaliasse, Prantsusmaale ja Saksamaale. Igal aastal arvatakse Kreekasse jõudvat 100 000 majanduspagulast ja praegu elab neid riigis miljoni ümber. Võimudele teeb muret võimalus, et Süüria kodusõja ägenedes tuleb Kreekasse taas tuhandeid inimesi varju otsima.

Immigratsiooni plahvatuslik kasv ja sellega seotult ka kuritegevuse ägenemine on olnud peamiseks tõukejõuks Kreeka paremäärmuslike parteide esiletõusule. Erakond nimega Kuldne Koidik võitis äsjastel parlamendivalimistel seitse protsenti häältest. Peamiselt hääletasid selle erakonna poolt noored inimesed, kes arvavad, et nende võimalused tööturul on oluliselt halvenenud pärast seda, kui vähenõudlikud immigrandid heal meelel väikesepalgalisi töökohti täidavad.

Kreeklaste võõravihkamine on jõudnud isegi olümpiamängudele. Kolmikhüppaja Voula Papachristou saadeti koju pärast seda, kui ta säutsus internetti halvakspaneva kommentaari immigrantide kohta.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis