Vahel on Mart Sander sünnipäeva tähistanud koos hea kolleegi Pille Mineviga ja siis võib piduliste hulk vabalt ka sajani ulatuda. (Jarek Jõepera)

"Kriisi mul ei ole – see oli ära siis, kui sain 30. Tundus, et elu on kohe-kohe läbi. Aga hiljem taipasin, kui rumal arvamus see oli – alati saan ma veel vanemaks ja alati võib põdeda kriisi ning tagasi vaadates leida, kui rumal ma, noor inimene, olin, et niimoodi põdesin!" räägib reedel, 10. augustil 45aastaseks saav saatejuht ja multitalent Mart Sander, et tema keskeakriis on möödas.

Kui psühholoogid ütlevad, et meestel saabub keskeakriis enamasti 40. ja 50. eluaasta vahel, usub Sander, et tema põdes enda oma ära kolmekümneselt. "Sellest hetkest sain kõigest üle ja praegu ma ei tunne mitte midagi muud, kui et olen just nagu elu parimas vaimses, füüsilises ja majanduslikus vormis!" kinnitab Sander.

Kui mehelt uurida, kas ta eelistab pigem suurt ja uhket sünnipäevapidu või vaikset istumist sõprade seltsis, muigab ta, et enamasti ei lähe sünnipäevade korraldamine tal siiski esialgse plaani järgi. "Ma vahel ise mõtlen, et teeks ikka vaikse ja rahuliku, aga inimesed nõuavad muudkui suurt pidu ja karnevali. Ja alati ma lõpuks murdun ja mõtlen, et teen jah suure peo!"

Mardil on ka sünnipäevatraditsioon – nimelt alustas ta 1991. aastal "Dekaadikarnevalidega" ehk sünnipäevapidude stiiliks oli mõni varasem aastakümme sama lõpuga. "1991 näiteks oli 1971. aasta karneval, 1992 pidasime 1942. aasta pidu, 1993 oli 1953 ja nii edasi." Mees tunnistab, et läbi aegade lemmikut pidu on raske valida, kuna peod on alati olnud huvitavad ja neil on käinud põnevat rahvast. "Kui mõnel tuttaval oli mõni huvitav väliskülaline, siis need võeti kaasa. Nii on pidudele sattunud nii filmistaare kui poliitikuid. Vahel olen peo teinud koos hea kolleegi Pille Mineviga, kellel on sünnipäev 6. augustil. Need on väga massilised üritused, kus võib vabalt olla ka 100 inimest, sest ka Pille on üliaktiivne suhtleja," räägib ta.

Üllatuspidusid mehele tehtud ei ole. "Ma organiseerin ise asjad nii täpselt ära, et minu üllatamiseks jääb vähe võimalusi," ütleb ta. Kui sünnipäevapeod ja –traditsioonid on mõne inimese jaoks tähtsamad vast lapsepõlves, siis Mart ütleb, et temal lapsena sünnipäevadel erilisi pidusid polnud. "Lapsena oli mul vähe sõpru – olin meie kesklinna rajoonis ainus laps. Koolikaaslasi ka käis vähe, sest suvel olid enamik linnast ära. Suuremad peod algasid alles siis, kui sain 17."

Ka sünnipäevakingitustest pole ta kunagi suurt hoolinud. "Ma eriti asjade fänn ei ole, hindan pigem seda, kui inimesed kohale tulevad ja kaasa mängivad, on oma kostüümi ja stiiliga vaeva näinud. See ongi parim sünnipäevakink."

Tänavu avab sünnipäevaks näituse ja esitleb plaati

Sel aastal peab Mart esimest korda elus sünnipäeva enne õiget päeva. "Laupäeval, 11. augusti hommikul kell 5.45 toimub superstaarisaate meeskonna sõit eelvoorule Narva. Mis nägu ma teles oleksin, kui olen eelmisel päeval oma sünnipäeva tähistanud?" muigab ta.

Tänavu avab ta sünnipäeva puhul päev varem, 9. augustil näituse ja esitleb plaati. “Neljapäeval kell 17 avan oma Tõnismäe kunstigaleriis uue näituse, kell 20 aga on minu uue plaadi “Swing & Sweet” esitluskontsert Paide Vallimäel ning pidu Paide Ajakeskuses, mis selleks päevaks reisibki tagasi kolmekümnendatesse aastatesse.” Mart ütleb, et püüab igal aastal korraldada pidu nii, et tegemist poleks tavalise “labrakaga”, vaid kultuurisündmuse või väljasõiduga. “Selline “kaks kärbest ühe hoobiga” – pidu on väga mõistlik – minu sõbrad ja tuttavad on ka hõivatud inimesed; kui ma teeksin ühe peo asemel kõik kolm-neli pidu eraldi, vaevalt neil oleks aega kõigil osaleda.”

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis