Kreeka-rooma maadluse rootslase Johan Eureni 2:1 alistamisega olümpiafinaali jõudnud Heiki Nabi teatas matši järel „Mul on hea meel! Eesti fännide hüüdeid kuulsin!" ja siirdus finaaliks taastuma.

Pikem jutt jäi treener Henn Põlluste rääkida: „Heiki maadles hästi, võitles hästi. Ei andnud järgi, pingutas lõpuni! Süda on rahul, võin pensionile minna," lausus teenekas maadlustreener pärast võidukat poolfinaali.

Nabi trumbiks kõiges kolmes matšis osutus kaitse partermaadluses. „See oli Heiki üks nõrgemaid külgi, aga oleme selle kallal kõvasti tööd teinud. Kui suudad selle ära kaitsta, on ju pool võitu juba käes!" selgitas Põlluste.

Finaalis kohtub ta kuubalase Mijain Lopez Nuneziga, keda Põlluste nimetab maailma absoluutseks liidriks. „Teisest puust, kui poolfinaalis langenud rootslane Johan Euren, kellele Heiki enne tänast mõlemad matšid kaotanud oli. Lopez Nunez on MMil vahel esikoha loovutanud, aga muidu raskekaalu aastaid valitsenud.

Finaali saame minna pingevabalt. Heikil on see edu, et tal on väga kõva treenitus - mida matš edasi, seda paremasse hoogu ta läheb. Nagu vana diiselmootor, et kui käima saab, siis veab hästi. Kaalu on Heikil rivaalidest vähem, seega kiirus ja vastupidavus peavad olema trumbid. Suur lihas väsib ju kiiremini."

Kreeka-rooma maadluse raskekaalu finaal Heiki Nabi ja Mijain Lopez Nunezi vahel algab Eesti aja järgi kell 21.56.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis