Leedu korvpallikoondisel oli Londoni olümpiamängudel pea sama ärev olukord, kui Gerd Kanteril kettaheiteringis - kolmandal veerandil oldi Tuneesia vastu 14punktilises kaotusseisus, kuid võimsa lõpuspurdiga tuli kindel 76:63 võit.

Leedu hoidis enne tänast viimast alagrupimängu tabelis neljandat kohta ehk viimast kohta, mis viib playoffidesse. Leedul oli neljast mängust 5 punkti, samuti viiendal kohal oleval Nigeerial. Tuneesial omakorda neli punkti. Seega oli selge, et kohtumise kaotajal play-offidesse asja pole.

Leedu jaoks algas kohtumine šokiga avaveerandil, mis kaotati 7:18. Teisel veerandil suudeti tasapisi end koguda ja visata 22 punkti. Poolajaks oli Tuneesia ees 35:29.

Kolmandat veerandaega alustas taas teravamalt Tuneesia, kes läks juhtima 48:34, veerandaja lõpuks kahandas Leedu vahe siiski vaid neljale punktile.

Siis algas Leedu lõpuspurt. Esimeste minutitega viskasid leedukad kuus vastuseta punkti ning Tuneesia jäeti vaid kahe punkti peale enam, kui kuueks minutiks. Samal ajal põmmutasid Simas Jasaitis ja Renaldas Seibutis kõigele lisaks kahepeale kolm kolmest, mis Leedu kindlalt ette viisid. Veerandaja võitsid leedukad 26:9 ning kogu kohtumise 76:63.

Leedu koondise resultatiivsemad olid 13 punktiga Darius Songaila ja Sarunas Jasikevicius. Tuneesia eest viskas Amine Rzig 17 punkti.

Sellega tagas Leedu ka koha play-offides. Isegi kui Nigeeria peaks Prantsusmaad üllatama, võitis omavahelise mängu Leedu.