Londoni olümpiamängude suurim staar sprinter Usain Bolt tunnistas, et päeval, mil teda hakatakse dopingu kasutamises süüdistama, tuleks hakata kergejõustikule hingekella lööma.

100 meetri jooksu on saatnud varem dopinguskandaalid nagu Ben Johnsoni võit 1988. aastal või Justin Gatlini vahelejäämine.

Bolt tunnistas ajalehele The Sun, et tema seisukoht dopingu küsimuses on resoluutne. "Ma tean, et kui peaks kunagi tekkima ka kõige pisem kahtlus, et olen dopingut kasutanud, võib see saada saatuslikuks kergejõustikule tervikuna. Seda ei juhtu," kinnitas jamaikalane.

"Minu suhtumine keelatud ainetesse on olnud ja on alati: hoiduda eemale neist. Mulle ei meeldi isegi toidulisandid, sest kardan, et mõni neist võib keelatud ainete nimekirjas olla," lisas Bolt.

"Sellegipoolest ei ole oluline, kui palju mind on testitud - ja mind on testitud pärast maailmarekordit ilmselt rohkem, kui ühtki teist sportlast - mõne jaoks ei ole see ikka piisav. Testijad võivad minu poolest mu koduukse taha järjekorda võtta."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristin Aasma
Telefon 51993733
kristin.aasma@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis