2
fotot

Muhumaa kadakaste karjamaade, merre ulatuvate neemikute piirimail asuvas privaatses mõisakompleksis saab nautida Pädaste kokakunsti, mis on kuulus oma originaalsete toiduainete poolest. Sealsest asustamata Armastuse saarest on saanud aga peen kontsertide koht.

Mõisa omanik Imre Sooäär rääkis TV3 "Seitsmestele uudistele", et Pädastesse on tuldud nii Tasmaaniast, Lõuna-Aafrikast kui Brasiiliast. "Ta on kolm päeva siin ja siis küsib: "Mis teil Eestis veel head on?" Kui ma küsin, et kas te Tallinna vanalinnas olete juba käinud, siis ta küsib: "Mis see veel on?!""

Pädaste mõisa eksklusiivse õhtusöögi koostisosadeks on Muhumaa mereadru ja rukkililled. "Me püüame olla köögis innovatiivsed. Köök, see on meie väljakutse. Me kasutame kohalikku toorainet. Aastaajad on meie jaoks olulised," selgitas Pädaste mõisa omanik Hans Martin Breuer. 

Mõisas on ka oma aednik. Näiteks põisadru rändab kööki otse mõisa mererannalt ja maitsetaimed kaunilt peenralt.

"Teinekord me kasutame ebatavalist toiduvalmistamist, kuid see just meeldibki meie kliendile," märkis Breuer. "Vaja on kujutlusvõimet ja suhelda tihedalt klientidega. Tekib võimalus harida oma klienti originaalsete leidudega, siis on võimalik luua originaalseid asju."

Lisaks maitseelamustele võlub Pädaste ka eriliste kontsertidega, mis toimuvad Armastuse saarel. "Saar asub Pädaste mõisa ees, üle vee. Meil on luba mõnel korral aastas korraldada seal kontserte, pidutseda täiskuu valgel," lisas Breuer.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis