Laupäeval leiab Võtikvere raamatuküla peol aset Imbi Paju uue raamatu "Soome lahe õed. Vaadates teiste valu" eelesitlus.

Raamat ilmus esmakordselt läinud aasta lõpus soome keelde tõlgituna ja esitleti Helsingi raamatumessil. Soomlaste hulgas on teos saavutanud suure populaarsuse, mille kohta Soome välisminister Erkki Tuomioja, kelle teostega Imbi Paju oma uues teoses "Soome lahe õed. Vaadates teiste valu" polemiseerib ja kellega ta on kahe maa valusaid ajalooprobleeme lahanud avalikus väitluses, on öelnud, et Imbi Paju raamat on suurepärane kultuuriajalooline ja tänuväärse teemaga teos.

President Ilves kinkis selle Soome presidendile Sauli Niinistöle riigivisiidi ajal Eestisse.

Imbi Paju "Soome lahe õed. Vaadates teiste valu" võib lugeda kui seni rahvusvahelisel areenil Imbi Paju visiitkaardiks olnud "Tõrjutud mälestuste" teist osa.

Paju on saanud oma loomingu eest 2010. aastal Välisministeeriumi kultuuripreemia ja 2011 Avatud Eesti Fondi koosmeele preemia.

Soome lahe õed. Vaadates teiste valu" on psühhoajalooline teos, mis annab hääle külma sõja ajal tekitatud vaikusele ja juhib tähelepanu ka sellele, kuidas minevikusündmuste mõju pärandub edasi järgmistele põlvkondadele.

See sügavalt inimlik teos räägib Soome ja Eesti saatusest, milles on rohkem sarnast kui erinevat, ning Euroopa naisteorganisatsioonide koostööst sõdade ärahoidmise nimel. Kahe väikese riigi tavaliste inimeste elu ja ajalugu kulgeb kõrvuti suurriikide võimupoliitika masendavate pööretega.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis